Open Data Albania       Tirane - 20 Dhjetor, 2011
  Marilda Mançka  Fakulteti i Shkencave Natyrore, Tiranë  Informatikë
  Ndërtimi i një sistemi që vizualizon të dhëna elektorale  2000-2015  Kërkim selektiv i të dhënave  Rezultate kër...
  Vizualizim i të dhënave mbi proceset zgjedhore 2000-2011 dhe  evidentimi i disa fenomeneve elektorale nëpërmjet:  ...
2. Integrim i grafikëve dinamikë të ndryshëm   (bazuar në google visualisation tools)
  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve  Informacione te afishuara ne ODA
  http://datathon.data.al/kryebashkiake/
Faleminderit për vemendjen!      Fund
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011

404 views

Published on

Te dhena elektorale mbi 4 proceset e fundit zgjedhore ne Shqiperi

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
404
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011

 1. 1. Open Data Albania Tirane - 20 Dhjetor, 2011
 2. 2.  Marilda Mançka Fakulteti i Shkencave Natyrore, Tiranë Informatikë
 3. 3.  Ndërtimi i një sistemi që vizualizon të dhëna elektorale 2000-2015 Kërkim selektiv i të dhënave Rezultate kërkimi në tabelë dhe hartë Të dhëna nga ODA që strukturohen Integrimi i simile widgets (Exhibit) me të dhënat Integrimi i grafikëve google me të dhënat Përdorimi i hartave google
 4. 4.  Vizualizim i të dhënave mbi proceset zgjedhore 2000-2011 dhe evidentimi i disa fenomeneve elektorale nëpërmjet: 1. Një sistemi kërkimi me rezultate:  në trajtë tabelare  të ilustruara në hartë  (bazuar në simile-widget tools)
 5. 5. 2. Integrim i grafikëve dinamikë të ndryshëm  (bazuar në google visualisation tools)
 6. 6.  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve Informacione te afishuara ne ODA
 7. 7.  http://datathon.data.al/kryebashkiake/
 8. 8. Faleminderit për vemendjen! Fund

×