PŘEDSTAVENÍ
Co je Amamto
Amamto je inteligentní nástroj na vyhledávání a zpracování informací na Internetu.
Díky samoučící...
CO AMAMTO SLEDUJE
Běžné monitorovací nástroje sledují vybraný segment zdrojů – např. pouze sociální
sítě či zpravodajská m...
K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT
Monitorování značek
Nejběžnějším využitím systému je sledování zmínek o vlastních i konkurenční...
K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT
Měření výkonnosti reklamních kampaní
Sledování dopadu kampaně v prostředí Internetu, např. zazn...
K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT
Mapování komunit a sociálních skupin
Pravidelnou i nárazovou hloubkovou analýzou lze poznat kon...
REFERENČNÍ PROJEKTY
Zastoupení Evropské komise v ČR
Sledování vybraných českých médií a novinářů s ohledem na témata týkaj...
REFERENČNÍ PROJEKTY
LG Česká republika
V závěrečném čtvrtletí 2012 proběhly dva projekty pro LG ČR. První sledoval dopad
o...
UKÁZKY Z APLIKACE

Přehled zmínek o monitorované značce či tématu
UKÁZKY Z APLIKACE

Uživatelsky nastavitelné grafy
UKÁZKY Z APLIKACE

Uživatelsky nastavitelné pravidelné a mimořádné reporty
UKÁZKY Z APLIKACE

Diagramy pro porozumění kontextu témat
KONTAKTY
amamto.com
Schneedorfer Technologies
Koubkova 10
120 00 Praha 2
IČ: 62387103
DIČ: CZ7410080073
Research Director:...
Amamto  prezentace
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Amamto prezentace

309 views

Published on

Popis našeho nástroje s řadou využití - od monitoringu konkurence, přes výzkum internetového obsahu, až po nacházení nových příležitostí pro business

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
309
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
12
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Amamto prezentace

 1. 1. PŘEDSTAVENÍ Co je Amamto Amamto je inteligentní nástroj na vyhledávání a zpracování informací na Internetu. Díky samoučícím algoritmům se k uživateli dostávají pouze informace, které pro něj mají skutečnou hodnotu. Pokročilé statistické, analytické a sémantické nástroje zprostředkovávají hluboké porozumění sledovanému tématu. Jak Amamto pracuje Po zadání klíčového slova či slov sledovaného tématu systém okamžitě začne prohledávat Internet a nabízet nalezené stránky. Prostřednictvím sofistikovaných algoritmů automaticky vyřadí z výsledků stránky s nulovou nebo nízkou informační hodnotou (základní filtry odstraní cca. 70 – 80% nepodstatných stránek). V další fázi nastoupí speciální filtr se samoučícím režimem, který odstraní, či naopak upřednostní, stránky na základě konkrétního zaměření uživatele.
 2. 2. CO AMAMTO SLEDUJE Běžné monitorovací nástroje sledují vybraný segment zdrojů – např. pouze sociální sítě či zpravodajská média. Amamto sleduje veškeré zdroje na Internetu od sociálních sítí, přes zpravodajské servery a informační portály, až po firemní stránky a osobní blogy. Internet RSS Média Sociální sítě Facebook API Twitter API
 3. 3. K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT Monitorování značek Nejběžnějším využitím systému je sledování zmínek o vlastních i konkurenčních značkách. Zákazníci vždy sdíleli své zkušenosti (ať už pozitivní nebo negativní) s produkty a službami, které využívají. V posledních letech se popisy zkušeností stále více přesouvají na Internet. V případě, že firma nesleduje aktivitu uživatelů, může dojít k negativnímu odrazu, který jméno značky poškodí a povede k snížení její hodnoty a v konečném důsledku poklesu tržeb. Pozitivní zmínky lze naopak úspěšně využít pro budování silných atributů značky nebo k WOM (word-of-mouth) propagaci značky, která se ukazuje jako efektivnější, než je hlas reklamního sdělení pocházejícího od samotného výrobce/poskytovatele služeb.
 4. 4. K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT Měření výkonnosti reklamních kampaní Sledování dopadu kampaně v prostředí Internetu, např. zaznamenáním navýšení pozitivních zmínek či měřením velikosti obsazeného mediálního prostoru v porovnání s konkurencí. Monitoringem lze stanovit cíle pro překonání mediálního zásahu konkurence. Hledání nových reklamních prostorů Pomocí analýzy zdrojů zmínek lze snadno nalézt nejúčinnější reklamní média či nalézt zcela nová relevantní místa pro propagaci na Internetu (zpravodajské servery, blogy, specializované diskusní skupiny apod.). Mapování chování spotřebitelů Monitoring lze využít ke sledování přesvědčení a postojů zákazníků ke značce či identifikaci příležitostí pro konzumaci produktu nebo služeb. Lze nalézt odpovědi na otázky, jaký je uživatelský kontext pro mou značku ve srovnání s konkurencí, jak obsloužit nové příležitosti nebo proč zákazníci odcházejí ke konkurenci.
 5. 5. K ČEMU LZE AMAMTO VYUŽÍVAT Mapování komunit a sociálních skupin Pravidelnou i nárazovou hloubkovou analýzou lze poznat konkrétní cílové skupiny, např. maminky na mateřské nebo řidiče konkrétní značky vozu. Mapování pomůže nalézt řešení, jak nabízet své služby či produkty nové i stávající cílové skupině přirozeným a nenásilným způsobem. Identifikace a sledování osobností Analýzou zmínek lze nalézt tzv. názorové vůdce (opinion leaders), kteří mají významný vliv na rozhodování velkého počtu lidí. Obvykle jde o monitoring odborníků, novinářů, politiků, umělců a dalších osobností. Často však jde i o členy různých diskusních skupin a komunit, kteří mají v určité oblasti odbornou reputaci.
 6. 6. REFERENČNÍ PROJEKTY Zastoupení Evropské komise v ČR Sledování vybraných českých médií a novinářů s ohledem na témata týkající se Evropské unie. Pravidelný týdenní report přináší tiskovému oddělení Evropské komise stručný a přehledný výpis všech důležitých článků s vyznačením sentimentu (pozitivní, negativní, neutrální) a důležitosti. Ze stovek článků týdně se tak tiskový mluvčí zabývá jen jednou až dvěma desítkami nejdůležitějších textů. Bongrain ČR Monitoring značek společnosti Bongrain a jeho konkurence (např. Madeta nebo Bel Sýry CZ). Amamto celkem sleduje 26 značek. Kromě průběžného monitorování značek proběhlo detailní sledování mediálních kauz a jejich odrazu u spotřebitelů. Především šlo o témata škodlivých látek (technická sůl, závadné sušené žloutky) v potravinách dovážených do ČR z Polska a jejich vliv na značky skupiny Bongrain. Paralelně probíhalo monitorování a vyhodnocení efektu kampaně ambasadorů značky za účelem znásobení pozitivních zmínek o značce na Internetu.
 7. 7. REFERENČNÍ PROJEKTY LG Česká republika V závěrečném čtvrtletí 2012 proběhly dva projekty pro LG ČR. První sledoval dopad online kampaně na podporu nového modelu pračky, který se stal vítězem nezávislého testu v magazínu dTest. Hlavním úkolem projektu bylo monitorování reklamních textů, bannerů a PR článků, které tento úspěch podepřely. Druhým cílem bylo šíření dobrého jména mezi potenciálními zájemci o koupi nové pračky. Do kampaně byli zapojeni ambasadoři značky, kteří na různých místech na Internetu popisovali své zkušenosti a odkazovali na pozitivní hodnocení produktů. Nerozhodnutí zákazníci se tak jednodušeji dostali k objektivnímu srovnání, které upřednostňovalo pračku LG. Druhý projekt monitoroval recenze microbloggerů na několik značek mobilních telefonů a jejich dopad do prostředí Internetu. Podobně jako u praček ambasadoři microbloggeři - popisovali své uživatelské zkušenosti a reagovali na otázky potenciálních zákazníků.
 8. 8. UKÁZKY Z APLIKACE Přehled zmínek o monitorované značce či tématu
 9. 9. UKÁZKY Z APLIKACE Uživatelsky nastavitelné grafy
 10. 10. UKÁZKY Z APLIKACE Uživatelsky nastavitelné pravidelné a mimořádné reporty
 11. 11. UKÁZKY Z APLIKACE Diagramy pro porozumění kontextu témat
 12. 12. KONTAKTY amamto.com Schneedorfer Technologies Koubkova 10 120 00 Praha 2 IČ: 62387103 DIČ: CZ7410080073 Research Director: Ondřej Jirkovský Telefon: +420 602 367 733 E-mail: ondrej@amamto.com

×