1911 yılında "Kondüktör Mektebi" olarak kurulan Yıldız Teknik
Üniversitesi, Osmanlı'nın sayılı mühendislik okullarından bi...
YTÜ, misyon olarak TeknoPark’a sanayi ile işbirliği
kurmada öncü görevi vermiştir.
YTÜ TeknoPark, Davutpaşa kampüsünde 60....
Yeni nesil, genç, dinamik, değişimci ve
girişimci üniversite modelini en iyi
temsil eden üniversite olarak uluslar
arası ü...
Prof. Lord Kumar Bhattacharrya
tarafından kurulan WMG, global
üretimin, yükselen ekonomilere ve
pazarlara sahip olan ülkel...
İnovasyon , ileri teknoloji, teknoloji transferi ve yetenek
geliştirilmesine dayalı bir eğitim modelini benimseyen bu bölü...
Dünya da tanınmış bir çok çok uluslu firma WMG ile müşterek
araştırma, inovasyon çözümleri ve ileri teknoloji çalışmaların...
Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji
Yönetimi Eğitim Programı
Eğitimin Amacı
Girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel
gelişmeye ve...
Eğitimin Süresi
Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Sertifika Programı,
Ar-Ge yöneticilerinin önerisiyle, çalışanların...
Zorunlu Modüller:
• Technology Management
• Project Plannıng and Management
& Control
• Financial Analysis & Control
Syste...
Eğitim Dili
Programlar İngilizce olarak,
Warwick Üniversitesi öğretim
üyeleri tarafından YTÜ Beşiktaş
kampüsünde yapılacak...
Bu eğitim programı çerçevesinde, sanayide çalışan mühendis, Ar-Ge
elemanı, yönetici ile, yeni mezun gençlerimize Ar-Ge kül...
Eğitim Sertifikaları
6 modülü başarıyla
tamamlayan katılımcılar,
Warwick lisansüstü Endüstriyel
Ar-Ge ve Teknoloji Yönetim...
Sertifikaya hak kazananlar bu programın devamı olarak ayrıca 3
seçimlik modül daha alarak ve tez yazarak University of
War...
İnovasyon ve üretime yön verecek, global girişimci insan
kaynağı ihtiyacını karşılayacak, finansal ve bilimsel
boyutlara h...
Programın yeni modülü olan
Technology Management 12
Şubat 2014
Program Ücreti
13,000 TL + %8 KDV
warwick.yildiz.edu.tr
Teşekkürler.
Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi
Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi
Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi
Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi
Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi

495 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
495
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Ensüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi

 1. 1. 1911 yılında "Kondüktör Mektebi" olarak kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi, Osmanlı'nın sayılı mühendislik okullarından biri olarak başlayıp günümüz Türkiye'sinin önde gelen teknik üniversiteleri arasında yer almaktadır. YTÜ, ülkemizde bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 103 yıllık birikimi, 30.000 öğrencisi ve 3500 öğretim görevlisi ile Türkiye'nin kalkınmasında önemli bir görev üstenmiştir.
 2. 2. YTÜ, misyon olarak TeknoPark’a sanayi ile işbirliği kurmada öncü görevi vermiştir. YTÜ TeknoPark, Davutpaşa kampüsünde 60.000m² lik 8 binada,190 Ar-Ge Şirketi'ne yer veren ve 3.200 Ar-Ge elemanı çalıştıran bir kampüs olmuştur.
 3. 3. Yeni nesil, genç, dinamik, değişimci ve girişimci üniversite modelini en iyi temsil eden üniversite olarak uluslar arası üne sahip olan Warwick Üniversitesi İngiltere’deki en iyi beş üniversiteden birisidir. Warwick Üniversitesi'nin 24,000 öğrencisi vardır ve bunların 11,000 kadarı master ve doktora öğrencisidir. Warwick Üniversitesi’nin en prestijli ve önemli departmanı WMG(Warwick Manufacturing Group) Warwick üretim grubu olarak kendilerini tanımlayan bölümüdür.
 4. 4. Prof. Lord Kumar Bhattacharrya tarafından kurulan WMG, global üretimin, yükselen ekonomilere ve pazarlara sahip olan ülkelerin ve çokuluslu firmaların endüstride üretimden veya yönetimden kaynaklanan ihtiyaç ve sorunlarına araştırma veya eğitim yoluyla cevap verebilmek amacıyla kurulmuştur.
 5. 5. İnovasyon , ileri teknoloji, teknoloji transferi ve yetenek geliştirilmesine dayalı bir eğitim modelini benimseyen bu bölüm, dijital teknolojilerin uygulanması, üretim teknolojilerinin geliştirilmesi, teknoloji tabanlı şirketlerin desteklenmesinin yanı sıra küresel dünya liderlerini yetiştiren full-time master ve doktora programları vermektedir.
 6. 6. Dünya da tanınmış bir çok çok uluslu firma WMG ile müşterek araştırma, inovasyon çözümleri ve ileri teknoloji çalışmalarını yapmaktadırlar. Üniversite içinde firmalara laboratuvar ve bilimsel alt yapı desteği verilmektedir. Her yıl Kraliyet ailesi araştırma ödüllerinin yanı sıra Avrupa mükemmellik ödülünü de düzenli olarak almaktadır.
 7. 7. Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Eğitim Programı Eğitimin Amacı Girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine giden Ar-Ge sürecine bilimsel ve finansal boyutlarda hizmet edecek ve kaynakları verimli ve etkin bir şekilde kullanan yetkin ve uzman insan kaynağı ihtiyacını karşılamak. Bu şekilde, devletin Ar-Ge desteklerinin hedefine ulaşması ve sanayinin global rekabet gücünün geliştirilmesi hedeflenmiştir.
 8. 8. Eğitimin Süresi Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Sertifika Programı, Ar-Ge yöneticilerinin önerisiyle, çalışanların iş kaybını azaltmak için, Çarşamba günü başlayıp Pazar günü bitecek şekilde tasarlanmıştır. Programda modüler sistem uygulanmaktadır ve her bir modülü başarıyla tamamlayabilmek için 5’er gün 40’ar saatlik derslere katılım ve sonrasında alınan modül ve çalışılan işyeriyle ilgili 4-5 bin kelimelik bir proje çalışması yapılacaktır. Sertifikaya hak kazanabilmek için 4 zorunlu 2 seçmeli modülü başarıyla tamamlamak gerekmektedir. Her modül yaklaşık 8 hafta sürecek ve sertifika programı 12 ayda tamamlanacaktır.
 9. 9. Zorunlu Modüller: • Technology Management • Project Plannıng and Management & Control • Financial Analysis & Control Systems • Innovatıon Seçmeli Modüller: • Product Design & Development Management • Management of Change • Cryptosystems and Data Protection • Operations Stragey for Industry • Supply Chain Management
 10. 10. Eğitim Dili Programlar İngilizce olarak, Warwick Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından YTÜ Beşiktaş kampüsünde yapılacaktır. Eğitimin Ön Koşulları Lisans Derecesine sahip olmak Eğitimi takip edecek kadar İngilizce bilgisine sahip olmak
 11. 11. Bu eğitim programı çerçevesinde, sanayide çalışan mühendis, Ar-Ge elemanı, yönetici ile, yeni mezun gençlerimize Ar-Ge kültürü vermek ve vizyonunu genişletmek amaçlanmaktadır. Ülkemizde, şirket bünyesinde kurulan 130 üzerinde Ar-Ge merkezi ve 17.000 in üzerinde, Ar-Ge çalışanı, Türkiye’de kurulu 35 Teknoparkda çalışan binlerce kişi, bu eğitim programından faydalanabilecektir.
 12. 12. Eğitim Sertifikaları 6 modülü başarıyla tamamlayan katılımcılar, Warwick lisansüstü Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi sertifikasına hak kazanacaktır. Bu Sertifika Warwick Üniversitesi tarafından düzenlenecek ve Uluslararası geçerliliğe sahip olacaktır.
 13. 13. Sertifikaya hak kazananlar bu programın devamı olarak ayrıca 3 seçimlik modül daha alarak ve tez yazarak University of Warwick master diplomasını alabileceklerdir. Sertifika programlarında kazanılan krediler istenirse University of Warwick, İngiltere’deki uygun master ve doktora programlarına transfer edilebilecektir.
 14. 14. İnovasyon ve üretime yön verecek, global girişimci insan kaynağı ihtiyacını karşılayacak, finansal ve bilimsel boyutlara hakim profesyoneller yetiştirmek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Yıldız Teknik Üniversitesi ve University of Warwick, UK işbirliğiyle düzenlenen lisans üstü eğitim programına katılacak 30 kişiye 3.000 TL burs vermektedir.
 15. 15. Programın yeni modülü olan Technology Management 12 Şubat 2014 Program Ücreti 13,000 TL + %8 KDV warwick.yildiz.edu.tr
 16. 16. Teşekkürler.

×