SlideShare a Scribd company logo

Analiza letrare

on2012
on2012

Analiza letrare analiza letrare e nje poezie,analiza letrare e hamletit,analiza letrare e medeas,analiza letrare e don kishoti,analiza letrare iliada,analiza letrare e romeo dhe zhulieta,analiza letrare lulet e veres,analiza letrare kenget e milosaos,analiza letrare studenti ne shtepi,analiza letrare epi i gilgameshit,analiza letrare,analize letrare antigona,analize letrare andrra e jetes,ese dhe analiza letrare atdheu im,analize letrare bageti e bujqesi,analize letrare bardha e temalit,analiza letrare zonja bovari,analize letrare jul cezari,ceshte analiza letrare,analize letrare don kishoti,analize letrare darka e gabuar,analize letrare romeo dhe zhulieta,analize letrare plaku dhe deti,analiza letrare e migjenit,analiza letrare e tekstit,analize letrare e kronike ne gur,analize letrare e hamletit,analiza e teksteve letrare,analiza e vepres letrare,analiza e zhanreve letrare,analiza e nje vepre letrare,kenget e milosaos analiza letrare,analize letrare fjalet e qiririt,analize letrare fyelli,analize letrare naim frasheri,analize letrare gjenerali i ushtrise se vdekur,analize letrare xha gorio,analiza letrare hamleti,analize letrare hamleti,analize letrare komedia hyjnore,analize letrare i huaji,analize letrare iliada,analize letrare ismail kadare,analize letrare vaji i bylbylit,analize letrare prilli i thyer,analize letrare mrizi i zanave,i huaji analize letrare,epi i gilgameshit analiza letrare,analize letrare kenget e milosaos,analize letrare kronike ne gur,analize letrare keshtjella,analize letrare kush e solli doruntinen,analize kritike letrare,analize letrare shtepi kukulle,analize letrare mbreti lir,analize letrare 100 vjet vetmi,analize letrare 14 vjec dhender

1 of 9
Download to read offline
Ese,hartime,teste,programe,libra shqip fjalor, autoshkolla, letersi,gjuhe shqipe,letersi
boterore,kuriozitete,fjale te urta,analiza letrare,vjersha per femije,poezi,biografi,
takvimi,shendetesi,mjekesi,pytje - pergjigje, tregime, gramatike,autoshkolla teste,,thenie filozofike,falja e
namazit,
Autoshkolla
Analiza Letrare
Ese dhe hartime të ndryshme
Vjersha dhe Poezi
Teste të ndryshme
Takvimi
Meso Anglisht
Meso gjermanisht
Mëso frengjisht
Mëso Italisht
Mëso shqip
Mëso Spanjollisht
Mëso Portugalisht
Mëso Kinezisht
Mëso Japonisht
Mëso Holandisht
Seksologji
Biologjia
Matematika
Lojna
Video interesante
Këshilla
Feja
Duhani
Gramatikë
Vitaminat
Mjekësi, Shkencë dhe Shëndetësi
Fito para
Filma shqip dhe të huaj
Dermatologjia
Biografia
Faqe
Diabeti
Barcoleta
Programe dhe libra shqip
Kuriozitete
Maska për fytyrë dhe flokë
Lajme nga shëndetësia
Gramatika e gjuhës shqipe
Emra shqip për vajza
Emra shqip për djem
Tabela e shumëzimit
Search
Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I
Merrni njoftime per postimet e reja
Email address... Submit
Analiza Letrare
loading...
Ketu mund te
gjeni kritika letrare apo analiza letrare per vepra te ndryshme te autoreve shqiptar si
dhe te huaj.
Mjafton te klikoni mbi titullin e vepres dhe do te hapet faqja me analizen letrare
perkatese.
Analizat qe i keni bere ju mund t'i dergoni ne kete email: adrapitful@hotmail.com dhe
ne do ti postojme.
Do te shtohen vazhdimisht analiza letrare.Flm per mirekuptim.
Analiza mund të gjeni edhe këtu kliko mbi:
Analiza Letrare faqja e parë
Analiza Letrare faqja e dytë
Analiza Letrare faqja e tretë
Analiza Letrare faqja e katërt
Analiza Letrare faqja e pestë
Analiza Letrare faqja e gjashtë
Ose kliko mbi:
Analiza shqip faqja e parë
Analiza shqip faqja e dytë
Analiza shqip faqja e tretë
Analiza shqip faqja e katërt
Nëse dëshironi Ese apo Hartime kliko mbi Ese ose Hartime
Afërdita Sterjo Spasse
Albatrosi
Albatrosi- Sharl Bodler
Ali Podrimja
Ali Podrimja – Poezia e tij
Andromaka
Andrra e Jetës - Ndre Mjeda
Andrra e jetës Zoga
Antigona - Sofokliu
Anton Pashku
Aventurat e Bubit Çamarrok Vangjush Saro
Azem Shkreli
Bagëti e Bujqësi
Bahti im
Bardha e Temalit
Barka me visare
Biri i erës
Bjer topuz Fadil Kraja
Bodleri
Borgjezi fisnik
Bretkosat
Bukuria
Çajld Harodi
Cuca e maleve
Darka e gabuar
Dashuria e Talatit për Fitneten
Dictionarium latino-epiroticum
Dimri i madh
Dimri iku duke qarë Skënder Hasko
Din Mehmeti
Ditari
Doktor Gjilpëra Faik Konica
Doktor Gjilpëra Faik Konica analizë tjetër
Don Kishoti
Don Kishoti i Mançes
Don Zhuani
Dosja H
Dreqi që nuk plaket Rrahman Dedaj
Dhelpra e Trojës
Elegji nga Zef Serembe
Elena Gjika
Emira
Eneida
Epi i Gilgameshit
Eposi i Gilgameshit
Era dhe Lisi
Erveheja
Eskili ky humbës i madh
Eugjen Onjegin
Fausti
Fjalët e qiririt
Garda Krutane
Gjenerali i ushtrisë së vdekur
Gjenerali i ushtrisë së vdekur -analizë apo referat tjetër
Gof
Hamleti
Hamleti William Shakespeare analizë tjetër
Hanko Halla
Hape portën Shefik Osmani dhe Robert Gjedia
Hasta La Vista Petro Marko
Historia e Skënderbeut Fan S. Noli
I huaji
I huaji Albert Kamy analizë tjetër
I tretuni
I vogli Donat Argjenti Papa Kristo Negovani
Iliada
Iliada analize tjeter
Jeta,loja dhe vdekja e Lul Mazrekut
Juga e bardhë Jakov Xoxa
Juvenila
Karvani i bardhë
Kater perrallat e Zulullandit Faik Konica
Kenka e sprasme e balës
Kështjella
Kështjella Ismail Kadare analizë tjetër
Klithma Anton Pashku
Komedia Hyjnore
Komisioni i festes
Koprraci
Korbi
Kronikë në gur
Kronikë në gur - Ismail Kadare analize tjeter
Krushqit janë të ngrirë
Kuajt mbretërorë Nuri Plaku
Kujtim
Kulla -Anton Pashku
Kush e solli Doruntinën
Lahuta e Malcisë
Liria
Lissus
Lufta dhe Paqja
Lulet e së keqës
Lulet e verës
Lulja e kripës
Lulja e kujtimit
Lum Lumi - Ali Podrimja
Lumi i vdekur
Lumi i vdekur Analizë tjetër
Lutjet e mbrëmjes Anton Pashku
Makbethi
Malsorja- Nazmi Rrahmani
Mbreti Lir - William Shakespeare
Meriyll - Viktor Canosinaj
Mikjon - Piratja sybojëqielli Viktor Canosinaj
Miqtë e përjetshëm Frederik Shuraja
Mrizi i zanave - Gjergj Fishta
Nëna nga Maksim Gorki
Nita
Një e fshehtë në zemër
Njëqind vjet vetmi Gabriel Garsia Markes
Njëqind vjet vetmi - Sabri Hamiti
Njeriu me top
Odisea

Recommended

iliada analize , Analize e Iliades
iliada analize , Analize e Iliadesiliada analize , Analize e Iliades
iliada analize , Analize e Iliadesssuseree34b8
 
Vepra Komedia Hyjnore. Dante Aligeri
Vepra Komedia Hyjnore. Dante AligeriVepra Komedia Hyjnore. Dante Aligeri
Vepra Komedia Hyjnore. Dante AligeriErgi Nushi
 
Individi perball shtetit ne epoka te ndryshme (epoka moderne)
Individi perball shtetit ne epoka te ndryshme (epoka moderne)Individi perball shtetit ne epoka te ndryshme (epoka moderne)
Individi perball shtetit ne epoka te ndryshme (epoka moderne)Rexhino Kovaci
 
Rilindja kombetare shqiptare (1831 1912)
Rilindja kombetare shqiptare (1831 1912)Rilindja kombetare shqiptare (1831 1912)
Rilindja kombetare shqiptare (1831 1912)Kristjana Duni
 

More Related Content

What's hot

Analizë e veprës së një autori
Analizë e veprës së një autoriAnalizë e veprës së një autori
Analizë e veprës së një autoriErtil EB
 
Problemet mjedisore
Problemet mjedisoreProblemet mjedisore
Problemet mjedisoreAnida Rroshi
 
Filozofia gjate shekullit XVII
Filozofia gjate shekullit XVIIFilozofia gjate shekullit XVII
Filozofia gjate shekullit XVIIDenisa Caushi
 
Komunizmi ne Shqiperi
Komunizmi ne ShqiperiKomunizmi ne Shqiperi
Komunizmi ne ShqiperiDenis Lezo
 
Historia e skënderbeut
Historia e skënderbeutHistoria e skënderbeut
Historia e skënderbeutenis vladi
 
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptarePyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare#MesueseAurela Elezaj
 
Pa familje - HEKTOR MALO
Pa familje - HEKTOR MALOPa familje - HEKTOR MALO
Pa familje - HEKTOR MALOFialdoMema
 
TESTE LETËRSIA 12.docx
TESTE LETËRSIA 12.docxTESTE LETËRSIA 12.docx
TESTE LETËRSIA 12.docxdaskakamakak
 
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNIST
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNISTDESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNIST
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNISTelvakastrati
 
Gjergj Fishta
Gjergj FishtaGjergj Fishta
Gjergj FishtaElio Mema
 
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor Hygo
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor HygoProjekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor Hygo
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor HygoAldrin Pashku
 
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS”
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS” PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS”
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS” #MesueseAurela Elezaj
 
Kimia ne jeten e perditshme
Kimia ne jeten e perditshme Kimia ne jeten e perditshme
Kimia ne jeten e perditshme Orven Bregu
 
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.ronela hasanaj
 

What's hot (20)

Analizë e veprës së një autori
Analizë e veprës së një autoriAnalizë e veprës së një autori
Analizë e veprës së një autori
 
Problemet mjedisore
Problemet mjedisoreProblemet mjedisore
Problemet mjedisore
 
Filozofia gjate shekullit XVII
Filozofia gjate shekullit XVIIFilozofia gjate shekullit XVII
Filozofia gjate shekullit XVII
 
Jeronim De Rada
Jeronim De RadaJeronim De Rada
Jeronim De Rada
 
Shkrimtarët e letërsisë bashkohore Shqiptare
Shkrimtarët e letërsisë bashkohore ShqiptareShkrimtarët e letërsisë bashkohore Shqiptare
Shkrimtarët e letërsisë bashkohore Shqiptare
 
Komunizmi ne Shqiperi
Komunizmi ne ShqiperiKomunizmi ne Shqiperi
Komunizmi ne Shqiperi
 
Historia e skënderbeut
Historia e skënderbeutHistoria e skënderbeut
Historia e skënderbeut
 
Gazeta e shkolles
Gazeta e shkollesGazeta e shkolles
Gazeta e shkolles
 
Toka
TokaToka
Toka
 
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptarePyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare
Pyetjet dhe përgjigjet në letërsi shqiptare
 
Pa familje - HEKTOR MALO
Pa familje - HEKTOR MALOPa familje - HEKTOR MALO
Pa familje - HEKTOR MALO
 
TESTE LETËRSIA 12.docx
TESTE LETËRSIA 12.docxTESTE LETËRSIA 12.docx
TESTE LETËRSIA 12.docx
 
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNIST
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNISTDESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNIST
DESHMITE E DHUNES PERGJATE REGJIMIT KOMUNIST
 
Don kishoti
Don kishotiDon kishoti
Don kishoti
 
Gjergj Fishta
Gjergj FishtaGjergj Fishta
Gjergj Fishta
 
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
 
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor Hygo
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor HygoProjekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor Hygo
Projekt "Letersi": Katedralja e Parisit - Viktor Hygo
 
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS”
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS” PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS”
PROJEKT: GJERGJ FISHTA DHE ” LAHUTA E MALCIS”
 
Kimia ne jeten e perditshme
Kimia ne jeten e perditshme Kimia ne jeten e perditshme
Kimia ne jeten e perditshme
 
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
 

Analiza letrare

 • 1. Ese,hartime,teste,programe,libra shqip fjalor, autoshkolla, letersi,gjuhe shqipe,letersi boterore,kuriozitete,fjale te urta,analiza letrare,vjersha per femije,poezi,biografi, takvimi,shendetesi,mjekesi,pytje - pergjigje, tregime, gramatike,autoshkolla teste,,thenie filozofike,falja e namazit, Autoshkolla Analiza Letrare Ese dhe hartime të ndryshme Vjersha dhe Poezi Teste të ndryshme Takvimi Meso Anglisht Meso gjermanisht Mëso frengjisht Mëso Italisht Mëso shqip Mëso Spanjollisht Mëso Portugalisht Mëso Kinezisht Mëso Japonisht Mëso Holandisht Seksologji Biologjia Matematika Lojna Video interesante Këshilla Feja Duhani Gramatikë Vitaminat Mjekësi, Shkencë dhe Shëndetësi Fito para Filma shqip dhe të huaj Dermatologjia Biografia Faqe Diabeti Barcoleta Programe dhe libra shqip Kuriozitete Maska për fytyrë dhe flokë Lajme nga shëndetësia Gramatika e gjuhës shqipe
 • 2. Emra shqip për vajza Emra shqip për djem Tabela e shumëzimit Search Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I Merrni njoftime per postimet e reja Email address... Submit Analiza Letrare loading... Ketu mund te gjeni kritika letrare apo analiza letrare per vepra te ndryshme te autoreve shqiptar si dhe te huaj. Mjafton te klikoni mbi titullin e vepres dhe do te hapet faqja me analizen letrare perkatese. Analizat qe i keni bere ju mund t'i dergoni ne kete email: adrapitful@hotmail.com dhe ne do ti postojme. Do te shtohen vazhdimisht analiza letrare.Flm per mirekuptim. Analiza mund të gjeni edhe këtu kliko mbi: Analiza Letrare faqja e parë Analiza Letrare faqja e dytë Analiza Letrare faqja e tretë Analiza Letrare faqja e katërt Analiza Letrare faqja e pestë Analiza Letrare faqja e gjashtë
 • 3. Ose kliko mbi: Analiza shqip faqja e parë Analiza shqip faqja e dytë Analiza shqip faqja e tretë Analiza shqip faqja e katërt Nëse dëshironi Ese apo Hartime kliko mbi Ese ose Hartime Afërdita Sterjo Spasse Albatrosi Albatrosi- Sharl Bodler Ali Podrimja Ali Podrimja – Poezia e tij Andromaka Andrra e Jetës - Ndre Mjeda Andrra e jetës Zoga Antigona - Sofokliu Anton Pashku Aventurat e Bubit Çamarrok Vangjush Saro Azem Shkreli Bagëti e Bujqësi Bahti im Bardha e Temalit Barka me visare Biri i erës Bjer topuz Fadil Kraja Bodleri Borgjezi fisnik Bretkosat
 • 4. Bukuria Çajld Harodi Cuca e maleve Darka e gabuar Dashuria e Talatit për Fitneten Dictionarium latino-epiroticum Dimri i madh Dimri iku duke qarë Skënder Hasko Din Mehmeti Ditari Doktor Gjilpëra Faik Konica Doktor Gjilpëra Faik Konica analizë tjetër Don Kishoti Don Kishoti i Mançes Don Zhuani Dosja H Dreqi që nuk plaket Rrahman Dedaj Dhelpra e Trojës Elegji nga Zef Serembe Elena Gjika Emira Eneida Epi i Gilgameshit Eposi i Gilgameshit Era dhe Lisi Erveheja Eskili ky humbës i madh Eugjen Onjegin Fausti Fjalët e qiririt
 • 5. Garda Krutane Gjenerali i ushtrisë së vdekur Gjenerali i ushtrisë së vdekur -analizë apo referat tjetër Gof Hamleti Hamleti William Shakespeare analizë tjetër Hanko Halla Hape portën Shefik Osmani dhe Robert Gjedia Hasta La Vista Petro Marko Historia e Skënderbeut Fan S. Noli I huaji I huaji Albert Kamy analizë tjetër I tretuni I vogli Donat Argjenti Papa Kristo Negovani Iliada Iliada analize tjeter Jeta,loja dhe vdekja e Lul Mazrekut Juga e bardhë Jakov Xoxa Juvenila Karvani i bardhë Kater perrallat e Zulullandit Faik Konica Kenka e sprasme e balës Kështjella Kështjella Ismail Kadare analizë tjetër Klithma Anton Pashku Komedia Hyjnore Komisioni i festes Koprraci Korbi Kronikë në gur Kronikë në gur - Ismail Kadare analize tjeter
 • 6. Krushqit janë të ngrirë Kuajt mbretërorë Nuri Plaku Kujtim Kulla -Anton Pashku Kush e solli Doruntinën Lahuta e Malcisë Liria Lissus Lufta dhe Paqja Lulet e së keqës Lulet e verës Lulja e kripës Lulja e kujtimit Lum Lumi - Ali Podrimja Lumi i vdekur Lumi i vdekur Analizë tjetër Lutjet e mbrëmjes Anton Pashku Makbethi Malsorja- Nazmi Rrahmani Mbreti Lir - William Shakespeare Meriyll - Viktor Canosinaj Mikjon - Piratja sybojëqielli Viktor Canosinaj Miqtë e përjetshëm Frederik Shuraja Mrizi i zanave - Gjergj Fishta Nëna nga Maksim Gorki Nita Një e fshehtë në zemër Njëqind vjet vetmi Gabriel Garsia Markes Njëqind vjet vetmi - Sabri Hamiti Njeriu me top Odisea
 • 7. Odisea analize tjeter Oh Oliver Tuist - Çarls Dikens Pallati i ëndrrave Para agimit Paraja-Hasan Zyko Kamberi Për lirinë e venetisë Përsëri në këmbë Persët Përtej largësive Përralla shqiptare Piramida Plaku dhe deti Poema e mjerimit Poezia e Pablo Nerudës Prilli i thyer Princesha Argjiro Procesi Prometeu Prometeu i mbërthyer apo Prometeu i lidhur Pse Sterjo Spasse Qeni milioner Viktor Canosinaj Qyteti i fundit Petro Marko Romeo dhe Xhuljeta Rozafa Rrotullupë Rruga e shtëpisë sime Scodra Serafina Topia Sikur t'isha djalë
 • 8. Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo Shpell e Dragobisë Shpella e pirateve Shqipëria Çka qenë,Çështë dhe Çdo të bëhet Shumë zhurmë për asgjë Sjellësi i fatkeqësisë Studenti në shtëpi Tartufi Te dheu i huaj Të mjerët Trahani Tregimet e së shtunës Skënder Drini Tri këngë për Kosovën Vaji bylbylit Varri qyqes Vashanazemadhe Vdekja më vjen prej syve të tillë Vdekja më vjen prej syve të tillë - Analizë tjetër Vidi – vidi pëllumbeshë dhe Hanko Halla Ali Asllani Viti i mbrapshtë Vivaldi pa stinë Konstandin Dhamo Xha Gorio Xha Gorio analizë tjetër Zani i zemrës - Filip Shiroka Zazen - Ag Apolloni Zogjtë Zogu dhe kulla Zomb Ag Apolloni kritika letrare, analiza letrare, kritike per romane, ref erate shqip, ese, v epra letrare, v eper letrare,kritika per v epra romane, romani shqip,kritike per v eper letrare, analize letrare, romani kronike ne gure analize letrare, analiza e romanit kronike ne gur,analiza e romanit keshtjella, ismail kadare analize, romanet e ismail kadares analize, poezia e ali podrimes analize letrare, ali podrimja analize, v epra e ali podrimes analize,analiza letrare, alber kamy i huaji kritike letrare, v epra i huaji analize letrare, era dhe lisi v epera letrare, sinan hasani kritike letrare, f atos arapi kritike letrare, dikush me buzeqeshte analize letrare, v dekja me v jen prej sy v e te tille analize letrare, analiza e v epres v dekja me v jen prej sy v e te tille, rruga e shtepise sime analize letrare, nazmi rrahmani analize per v eprat e tij, perseri ne kembe analize, analizea e v epres perseri ne kembe, letersi boterore analize