Rule of law mm

481 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
481
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
161
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Rule of law mm

 1. 1. Дослідження законодавстваДослідження серед працівників УправлінняДослідження серед користувачівпослуг Управління
 2. 2. Формально (на рівні законодавця) принципиверховенства права є прописаними в нормативно-правових актах. Проте існує проблема реалізаціїсамого законодавства на місцях.Незважаючи на те, як закон виконується на місцях -через усні чи письмові локальні процедури - результатмає бути чітким і відповідати нормам національногота міжнародного законодавства.У законодавстві забезпечено дієвий механізмзахисту прав громадян на будь-якому етапіприйняття рішень шляхом подання заяв в суд чиадміністративного оскарження.
 3. 3.  Більше половини працівників Управління (55,6%) стикалися в роботі із випадками, коли закон чітко не регламентував процес прийняття рішення. Більшість працівників Управління (88, 9%) стверджують, що мають доступ до найновіших законів, регулювань та інструкцій у сфері житлового господарства. 66,6% працівників стверджують, що в управлінні житлового господарства для працівників проводяться навчання з використання нових законодавчих інструментів. 62,1% мешканців дали високу оцінку знанням працівників Управління щодо законів і процедур, що керують роботою Управління. Значний відсоток опитаних мешканців-користувачів послуг Управління (69%) вважають, що особистий інтерес працівників управління житлового господарства може впливати на прийняття ними рішень. Мешканці стверджують, що управлінці по-різному ставляться до певних статусних груп.
 4. 4.  96,3% працівників погоджуються із твердженням про те, що опрацювання звернень у зазначені терміни є можливим. 59,8% мешканців зазначають, що працівники управління житлового господарства доступні для особистих зустрічей та комунікації. 57,7% мешканців вважають, що працівники Управління допомагатимуть у разі виникнення очевидних помилок.
 5. 5.  85,2% працівників стверджують, що інколи складно вкластися у терміни підготовки відповіді. 48,8% опитаних мешканців вважають, що Управління не дотримується часових рамок, а 10,3% опитаних не змогли дати відповіді на це питання.
 6. 6.  39,6% опитаних мешканців вважають, що Управління буде переглядати свої рішення об’єктивно та справедливо. 75,1% опитаних мешканців вважають, що Управління буде інформувати їх особисто про рішення, які приймаються.
 7. 7.  69,6% користувачів впевнені у тому, що вони можуть отримати в Управлінні інформацію стосовно виключно їхньої справи. Лише 49,6% користувачів вважають, що Управління дотримується встановлених процедур архівування.
 8. 8.  Мешканці більше, ніж самі працівники Управління, переконані у тому, що робота Управління залежить від рішень та інструкцій наглядових агенцій. 71,1% мешканців вважають, що працівники Управління можуть брати хабарі і не нести при цьому ніякої відповідальності. На противагу цьому, самі працівники управління житлового господарства стверджують, що така ситуація є неможливою (73,1% осіб).
 9. 9. 2,83
 10. 10. Рекомендації за результатами проекту •Діагностовано проблеми, які обмежують повноцінну реалізаціюпринципів верховенства права в управлінні житлового господарства. •Для їх вирішення розроблено ряд рекомендацій, зокрема:проведення аналізу розбіжностей у законодавстві з метою розробкиінструкцій та стандартів; посилення процедур звітування Управліннямпро свою діяльність; проведення додаткового навчання для персоналууправління з питань застосування нового законодавства у сфері;покращення діючих внутрішніх інструкцій із діловодства таспілкування із мешканцями як користувачами послуг Управління; інші. •Виявлено проблеми двох рівнів: проблеми на рівні діяльностіагенції та проблеми на рівні сприйняття мешканців. Такожпроблеми існують або на рівні законодавства, або ж на рівні йогозастосування. •Запропоновані рекомендації найбільш ефективно спрацюють за«принципом доміно»: вирішення проблеми реалізації одного зпринципів матиме позитивний вплив на реалізацію іншого принципу.Так забезпечиться комплексність у підвищенні рівня верховенстваправа у діяльності не лише управління житлового господарства, але йінших Управлінь ЛМР, наприклад, ЦОМ.

×