Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

алгоритми

922 views

Published on

Учебная презентация к уроку №2 6 класс

Published in: Education
 • Be the first to comment

алгоритми

 1. 1. Урок №2 АЛГОРИТМ І ЙОГО ВИКОНАННЯ
 2. 2. Сьогодні на уроці Що називають алгоритмом? У якій формі можна подати алгоритм? Хто або що може бути виконавцем алгоритму? Які особливості структури слідування при графічному поданні алгоритмів?
 3. 3. Що таке алгоритм? Алгоритм – скінчена послідовність команд, виконання яких приводить до розв'язування поставленої задачі інформатика інструкція алгоритм
 4. 4. Із історії Слово «алгоритм» походить від імені Аль-Хорезмі. Аль-Хорезмі Абу Абдалла Мухаммад ібн Муса ал-Маджусі (біля 780 — біля 850) — великий персидський математик, географ, історик та астроном. Слово «Хорезмі» означає місце народження. Частку «ал» в арабській мові пишуть для милозвучності. Слово «Ібн» (син) означає, що батька вченого звали Муса, а «Абу» (батько), що він сам є батьком Абдалли. Отже, йдеться про Мухаммеда Хорезмського, сина Муси, батька Абдалли, вихідця з маджусів — послідовників релігії вогнепоклонників. З математичних робіт Аль-Хорезмі до нас дійшли тільки дві - алгебраїчна і арифметична. У 1857 в бібліотеці Кембриджського університету був знайдений переклад другої книги на латинську мову. У ній описані чотири правила арифметичних дій, практично ті ж, що використовуються і зараз. Перші рядки цієї книги були переведені так: «Сказав Алгоритми. Віддамо належну хвалу Богу, нашому вождю і захиснику». Так ім'я Аль- Хорезми перейшло в «Алгоритми».
 5. 5. Властивості алгоритмів Кожна команда зрозуміла для виконавця Нова команда розпочинається після завершення попередньої Кількість команд обмежена і виконуються вони за короткий час Послідовне виконання команд приводить до отримання результату
 6. 6. У якій формі можна подати алгоритм? 1. Узяти шматок хліба. 2. Покласти на хліб листок салату. 3. Покласти зверху котлету. 4. Покласти зверху шматок сиру. 5. Покласти на сир шматок помідора. 6. Накрити іншим шматком хліба. 1. Помножити цілу частину мішаного числа на знаменник дробової частини. 2. Додати до отриманого результату чисельник дробової частини. 3. Записати отримане число в чисельник дробу- результату. 5 ퟐ ퟑ = ퟓ∗ퟑ+ퟐ ퟑ = ퟏퟕ ퟑ Якщо алгоритм записаний у вигляді послідовності команд, кожна з яких має свій порядковий номер і сформульована мовою людського спілкування – це словесна форма подання алгоритму.
 7. 7. У якій формі можна подати алгоритм? Перевезти козу на правий берег Повернутися на лівий берег Перевезти вовка на правий берег Перевезти козу на правий берег Повернутися на лівий берег Перевезти капусту на правий берег Перевезти козу на лівий берег Якщо алгоритм поданий у вигляді схеми чи малюнка – це графічна форма подання алгоритму. Вибір форми подання алгоритму залежить від виконавця.
 8. 8. Хто або що може бути виконавцем алгоритму? люди машини пристрої Виконавець – це об’єкт здатний виконувати команди алгоритму.
 9. 9. Які особливості структури слідування при графічному поданні алгоритмів? Команди алгоритмів умовно об’єднують у блоки – алгоритмічні структури
 10. 10. Які особливості структури слідування при графічному поданні алгоритмів? Коли команди виконуються послідовно, кожна наступна розпочинається після завершення попередньої і виконується тільки один раз, – це структура слідування.
 11. 11. Підсумки уроку виконують Виконати інтерактивні вправи: 1. Як почистити акваріум? 2. Розв’язати приклад Виконавці подають Алгоритми Словесна форма Графічна форма Люди Машини Пристрої
 12. 12. Домашнє завдання 1. §2 прочитати(стор.14-18), електронний варіант 2. №3 на стор.20

×