Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

математика число 10

700 views

Published on

,,,

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

математика число 10

 1. 1. Математика 1 клас Тема. Число 10 Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі; розвивали логічне мислення, увагу, старанність, виховувати дружні стосунки. Демонстраційний матеріал: 1) малюнок Капітошки; 2) цифри 1 – 9; 3) таблиця з цифрами і буквами; 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У 4) графічні моделі чисел; 5) число 10; 6) графічна модель числа 10; 7) схеми до задач; 8) зразок для перевірки завдання на порівняння; 9) зразок для перевірки задачі; 10) сходинки « успіху» Роздатковий матеріал: 1) індивідуальні планшетки; 2) смайлики; 3) краплинки для роботи в парах; 4) числові відрізки;
 2. 2. 5) картки на порівняння чисел в межах 10; 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 6) картки для роботи в групах ( рівняння) х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7. 7) картки з задачами Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? Хід уроку І. Мотивація до навчальної діяльності Доброго ранку! Доброго дня! Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки. Доброго ранку! Доброго дня! Бажаю вам здоров’я і добра! - Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день) - Сьогодні у нас незвичайний урок Тому я прошу, щоб ви Не просто слухали, а чули, Не просто дивились, а бачили, Не просто відповідали, а міркували, Дружно й плідно працювали. - У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик) - А у вас який? Намалюйте свій настрій. - Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку. ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення 1) Тренінг обчислювальних навичків - Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на
 3. 3. хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо математичний диктант. - Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа. - Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря : Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води. Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із чотирьох (4) чоловік. - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 ) - Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і дізнаємося ім’я нашого казкового героя. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У - Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка» поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. ) - Яких чисел не вистачає? - Де їх місце у числовому ряду? - До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді? ( У вигляді точок) - Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові) ІІІ. Постановка навчальної проблеми - Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів) - Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9) - Скільки краплинок поклали? ( 9) - Доповніть цю кількість ще однією краплинкою. - Скільки стало краплинок? ( 10) - Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 ) - Скільки цифр використали? ( Дві ) - Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове)
 4. 4. - Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові. - Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9) - А найменше двоцифрове число? ( 10) - То яка тема нашого уроку? ( Число 10) - Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10) - Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10. ( Діти працюють з числовими відрізками) - Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі. - У вас на партах лежать біленькі листочки. - Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб було видно. - Що вийшло? ( Різні моделі) - Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки. Фізкультхвилинка Руки в боки. Нахились вперед, нахилились назад і направо, і наліво, щоб нічого не боліло. Один, два, три, чотири набираємося сили. Нахилились, повернулись, до товариша всміхнулись. ІV. Побудова проекту виходу з утруднення - З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1) - Ставимо скільки точок? ( 1) - Яке наступне число? ( 2 ) - Ставимо дві точки. - Наступне число? ( 3) - Ставимо три точки. - Скільки точок всього поставили ?( 6 ) - Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок. - Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 )
 5. 5. - Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник) - Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це трикутник в якому 10 точок) - Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його графічною моделлю) V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні 1) Каліграфічна хвилинка - Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної хвилинки. Навчимось писати число 10. - Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій – 0. - Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед написаних цифр. VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком - Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне завдання. - А для наступного завдання уважність треба бездоганна. - Потрібно порівняти числа в межах 10. (Діти виконують завдання на картках) 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 - Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша. (Перевірка за зразком) - Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак питання . У чому причина помилок? VII. Включення до системи знань і повторень 1) Розв’язування рівнянь - Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до набуття практичних умінь і розв’язати рівняння. - Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх - рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння
 6. 6. четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця. ( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь) 2) Робота над задачею - Послухайте задачу Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? - Прочитайте задачу самостійно - Аналіз задачі - Виберіть схему до задачі. - Давайте схему одягнемо. - Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках. ( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком) VIII. Рефлексія діяльності на уроці - Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10) - Що ми навчились? - Оцініть свою роботу на сходинках « успіху» - Який ваш настрій в кінці уроку? - Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як дітки працювали. Дякуємо вам за урок. - На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може підспівувати.
 7. 7. Додаток 1
 8. 8. Додаток 5
 9. 9. Додаток 6
 10. 10. Додаток 10 Математика 1 клас Тема. Число 10 Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в
 11. 11. межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі; розвивали логічне мислення, увагу, старанність, виховувати дружні стосунки. Демонстраційний матеріал: 1) малюнок Капітошки; 2) цифри 1 – 9; 3) таблиця з цифрами і буквами; 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У 4) графічні моделі чисел; 5) число 10; 6) графічна модель числа 10; 7) схеми до задач; 8) зразок для перевірки завдання на порівняння; 9) зразок для перевірки задачі; 10) сходинки « успіху» Роздатковий матеріал: 1) індивідуальні планшетки; 2) смайлики; 3) краплинки для роботи в парах; 4) числові відрізки; 5) картки на порівняння чисел в межах 10; 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 6) картки для роботи в групах ( рівняння) х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7.
 12. 12. 7) картки з задачами Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? Хід уроку І. Мотивація до навчальної діяльності Доброго ранку! Доброго дня! Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки. Доброго ранку! Доброго дня! Бажаю вам здоров’я і добра! - Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день) - Сьогодні у нас незвичайний урок Тому я прошу, щоб ви Не просто слухали, а чули, Не просто дивились, а бачили, Не просто відповідали, а міркували, Дружно й плідно працювали. - У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик) - А у вас який? Намалюйте свій настрій. - Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку. ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення 1) Тренінг обчислювальних навичків - Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо математичний диктант. - Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа. - Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків
 13. 13. відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря : Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води. Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із чотирьох (4) чоловік. - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 ) - Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і дізнаємося ім’я нашого казкового героя. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У - Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка» поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. ) - Яких чисел не вистачає? - Де їх місце у числовому ряду? - До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді? ( У вигляді точок) - Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові) ІІІ. Постановка навчальної проблеми - Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів) - Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9) - Скільки краплинок поклали? ( 9) - Доповніть цю кількість ще однією краплинкою. - Скільки стало краплинок? ( 10) - Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 ) - Скільки цифр використали? ( Дві ) - Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове) - Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові. - Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9) - А найменше двоцифрове число? ( 10) - То яка тема нашого уроку? ( Число 10) - Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10)
 14. 14. - Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10. ( Діти працюють з числовими відрізками) - Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі. - У вас на партах лежать біленькі листочки. - Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб було видно. - Що вийшло? ( Різні моделі) - Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки. Фізкультхвилинка Руки в боки. Нахились вперед, нахилились назад і направо, і наліво, щоб нічого не боліло. Один, два, три, чотири набираємося сили. Нахилились, повернулись, до товариша всміхнулись. ІV. Побудова проекту виходу з утруднення - З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1) - Ставимо скільки точок? ( 1) - Яке наступне число? ( 2 ) - Ставимо дві точки. - Наступне число? ( 3) - Ставимо три точки. - Скільки точок всього поставили ?( 6 ) - Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок. - Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 ) - Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник) - Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це трикутник в якому 10 точок) - Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його графічною моделлю) V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні
 15. 15. 1) Каліграфічна хвилинка - Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної хвилинки. Навчимось писати число 10. - Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій – 0. - Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед написаних цифр. VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком - Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне завдання. - А для наступного завдання уважність треба бездоганна. - Потрібно порівняти числа в межах 10. (Діти виконують завдання на картках) 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 - Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша. (Перевірка за зразком) - Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак питання . У чому причина помилок? VII. Включення до системи знань і повторень 1) Розв’язування рівнянь - Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до набуття практичних умінь і розв’язати рівняння. - Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх - рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця. ( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь) 2) Робота над задачею - Послухайте задачу
 16. 16. Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? - Прочитайте задачу самостійно - Аналіз задачі - Виберіть схему до задачі. - Давайте схему одягнемо. - Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках. ( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком) VIII. Рефлексія діяльності на уроці - Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10) - Що ми навчились? - Оцініть свою роботу на сходинках « успіху» - Який ваш настрій в кінці уроку? - Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як дітки працювали. Дякуємо вам за урок. - На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може підспівувати.
 17. 17. Додаток 1
 18. 18. Додаток 5
 19. 19. Додаток 6
 20. 20. Додаток 10

×