Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
200-річчю з Дня
народження Кобзаря
присвячується
200-річчю з Дня
народження Кобзаря
присвячується
І мене в сІм’ї великій,
...
Автор навчального проекту: творча
група учителів та учнів Стрілківської
школа-інтернату І-ІІІ ст.
Метою даної роботи є дослідження поглядів Тараса Григоровича
Шевченка на суспільно-історичний розвиток майбутнього України...
Шкільний музей визвольної боротьби ОУН – УПА відкрито 6 травня 2010 року
Цьому передувала пошуково – дослідницька робота у...
«ПАНТЕОН СЛАВИ УПА» - це: захоронення понад 90 українських патріотів,
закатованих більшовицькими енкаведистами у 40 - 50-х...
Піхоцький Михайло (14.08.1911 - 8.11.1949) – сотник Бурлака. Син простих
селян, народився у с. Недільна. З 18 років бере у...
Гора Діл біля села Недільна – місце бойової звитяги українських патріотів. У
роки німецької окупації тут функціонувала під...
 Тематичні уроки, Шевченківські читання на тему:
“Тарас Шевченко – духовний батько українського
народу ”, “А ви знаєте Ше...
Висновки:
 Волелюбний дух поезії Шевченка був і є
співзвучним із прагненнями українського
народу до побудови незалежної
д...
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко

396 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Проект Стрілківської школи інтернату Шевченко

 1. 1. 200-річчю з Дня народження Кобзаря присвячується 200-річчю з Дня народження Кобзаря присвячується І мене в сІм’ї великій, В сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом.
 2. 2. Автор навчального проекту: творча група учителів та учнів Стрілківської школа-інтернату І-ІІІ ст.
 3. 3. Метою даної роботи є дослідження поглядів Тараса Григоровича Шевченка на суспільно-історичний розвиток майбутнього України, формування духовних основ сучасної української нації. Для українців усіх поколінь, борців за волю та незалежність, він став могутнім джерелом національної свідомості, символом України. Тема є актуальною, оскільки творчість Тараса Шевченка близька кожному українцеві, який знайде у ній могутнє джерело для формування власної національної свідомості. • Створення ініціативної групи, розподіл обов’язків між її членами. Створення творчих груп. •Засідання творчих груп, складання плану роботи груп. •Добір матеріалу: твори Т. Шевченка; історичні джерела про діяльність УПА на території села. •Проведення круглого столу на тему: «Вшановуючи Кобзаря, вшануймо й борців за волю». •Організація екскурсії до шкільного музею УПА та Львівського Палацу мистецтв (Зал, присвячений Шевченку). • Проведення тижня «Шевченко і наш край». • Проведення сценічного дійства за творами Т. Шевченка.
 4. 4. Шкільний музей визвольної боротьби ОУН – УПА відкрито 6 травня 2010 року Цьому передувала пошуково – дослідницька робота учнів та педагогів Стрілківської школи – інтернату: відвідано музеї Степана Бандери у селі Старий Угринів, батьківщині провідника української нації, у місті Стрию, де парохом служив його батько о. Андрій, Львівському аграрному університеті. Відбулися творчі зустрічі з львівськими науковцями Я. Сватком, М. Посівничем, П.Грицьківим та іншими. Музей входить у меморіальний комплекс «ПАНТЕОН СЛАВИ УПА» у селі Стрілки. Духовним батьком і наставником воїнів УПА був Тарас Григорович Шевченко. Своїм невмирущим словом поет закликав українців боротися за волю України. Неодноразово Шевченко вказував на значну роль поезії, слова у пробудженні національного духу народу. “До Основ’яненка” “Подражаніє 11 псалму”
 5. 5. «ПАНТЕОН СЛАВИ УПА» - це: захоронення понад 90 українських патріотів, закатованих більшовицькими енкаведистами у 40 - 50-х роках хх ст.; каплиця, побудована на честь святого Юрія Змієборця; скульптурний пам’ятник на честь героїв–бандерівців; надгробні плити – стели з викарбуваними прізвищами патріотів Стрілківської округи, які віддали своє життя за волю неньки України. Усе життя Т. Шевченко вболівав за долю рідного краю. В історичних творах Кобзаря відчутний контраст між героїчним минулим Батьківщини та сучасним національним занепадом. Тому автор намагався пробудити українців від летаргійного сну, викликати в них прагнення піднятися на боротьбу за відродження України. “Іван Підкова” “Мені однаково”
 6. 6. Піхоцький Михайло (14.08.1911 - 8.11.1949) – сотник Бурлака. Син простих селян, народився у с. Недільна. З 18 років бере участь у національно- визвольній боротьбі проти поляків, німців, а потім – більшовиків. 73 жителі села поклали своє життя на вівтар Волі України, вони поховані на горі Діл. У 1949 році він з товаришем попав у засідку, організовану енкаведистами. Постріл у голову. Останніми словами героя були: «Повстанці живими не здаються!» Дружину і сина сотника Бурлаки більшовики вивезли до Сибіру. У віршах Шевченка часто присутній образ могили. Могили – гори у творчості поета – це свідки минулого, це символи колишньої слави України, уособлення духовної сили народу, його боротьби за волю. “Чигирине, Чигирине” “Неофіти”
 7. 7. Гора Діл біля села Недільна – місце бойової звитяги українських патріотів. У роки німецької окупації тут функціонувала підстаршинська школа підготовки молодших старшин для УПА. Після вигнання німецьких і приходу радянських окупантів гора Діл стала символом консолідації українців, які постійно поповнювали лави УПА. На початку ХХ століття з ініціативи місцевих патріотів, зокрема Піхоцького Ігоря Михайловича, уродженця села Недільна, випускника Стрілківської школи – інтернату, розпочалося спорудження пам’ятної вежі. Рішенням сесії Старосамбірської районної ради село Недільна проголошене повстанською столицею нашого краю. Шевченко й Україна – це два нерозривні поняття, оскільки ми бачимо поета як одержимого борця за права знедоленого народу України. У своїх творах Пророк української нації залишив для нас послання, що є дороговказом для майбутніх поколінь. З його словом сотні тисяч українців повставали й повставатимуть на боротьбу за визволення України. “Кавказ”
 8. 8.  Тематичні уроки, Шевченківські читання на тему: “Тарас Шевченко – духовний батько українського народу ”, “А ви знаєте Шевченка?”.  Виховні години, бесіди: “Він вчив любити Україну”, “Немеркнуча зоря Шевченкового слова”.  Конкурс дитячих малюнків за творами Т. Шевченка на теми: “Шана Кобзареві”, “Україна у творах Шевченка”.  Книжкові тематичні виставки “Не забуде Україна Шевченкове слово”.  Вишивання святкового рушника.  Конкурс виразного читання віршів Тараса Шевченка дітьми віком до 10 років.  Святковий концерт, присвячений пам’яті Т. Шевченка “Душа Тараса лине в Україну”.
 9. 9. Висновки:  Волелюбний дух поезії Шевченка був і є співзвучним із прагненнями українського народу до побудови незалежної держави.  “Кобзар” був настільною книгою вояків УПА на наших теренах.  Воїни національно-визвольних змагань підтверджували своїм життям “борітеся - поборете” Т. Шевченка.

×