Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Toksyny w organizmie objawy

698 views

Published on

Toksyny w organizmie objawy.Chcesz usłyszeć najkrótszą receptę na poprawę pracy przewodu pokarmowego? Więcej ruchu, wzbogać dietę o błonnik, ogranicz stres i zażywaj tylko bezpieczne suplementy.

Definicja zaparć mówi, że dokuczają one wtedy, gdy wypróżnianie ma miejsce rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Tak naprawdę ciężko jest dokładnie ustalić granicę, ponieważ każdy ma swój rytm wizyt w toalecie.
Tryb życia zapierający dech w… piersiach

Większość problemów związanych z defekacją związana jest z po prostu z trybem życia. Mało ruchu, praca siedząca. Niewłaściwe odżywianie się, czyli za mało błonnika, zbyt dużo mięsa, pokarmów mącznych, alkoholu, napojów gazowanych, produktów z oczyszczonego ziarna…

Dużo rzadziej zaparcia są efektem innych schorzeń, np. zespołu jelita drażliwego, raka jelit, zaburzeń hormonalnych (np. niedoczynności tarczycy) i chorób, których leczenie wiąże się z zażywaniem antybiotyków i leków przeciwbólowych.

Czasem przyczyną jest nasze… lenistwo i pośpiech – nie udajemy się do toalety, gdy pojawiają się pierwsze sygnały parcia na stolec…
Więcej ruchu i błonnika

W pierwszej kolejności trzeba zwiększyć poziom aktywności fizycznej oraz wzbogacić dietę o błonnik. Ruch pobudzi pracę jelit, przyspieszy trawienie oraz przepływ treści przez przewód pokarmowy. Zmiana planu żywieniowego poprawi perystaltykę jelit.

Sery topione oraz zapiekanki z serem powinny pójść w odstawkę. Dlaczego? Ser po stopieniu działa jak plastik w jelitach. Pokarmy mączne natomiast w połączeniu z wodą zatykają jelita tworząc kleistą papkę. Czasem trudno oprzeć się urokowi potraw tłustych, pełnych mięsa czy cukrów, ale urok ten jest złudny – jeśli chrapka jest większa niż zdrowy rozsądek do takiej potrawy warto dodać dużą porcję warzyw.

Błonnik nie obejdzie się bez większych ilości wody między posiłkami, najlepiej niegazowanej. Właśnie! – dlaczego nie można pić wody gazowanej? Ona, podobnie jak alkohol, kawa i napoje z kofeiną, odwadnia organizm, co utrudnia przesuwanie się pokarmu w jelitach.
Błonnik – gdzie jest?

Błonnik znajduje się w wielu produktach i dodatkach żywnościowych. Ewentualnie można zażywać błonnik roślinny pod postacią różnych preparatów. Jednak taniej (i smaczniej) będzie, jeśli zaczniemy jeść więcej warzyw, owoców (np. jabłek, bananów oraz suszonych fig, moreli, śliwek), orzechów. Warto sięgnąć po kasze i ciemny ryż, przerzucić się na płatki owsiane, musli i posypywać je otrębami, siemieniem lnianym. Zamiast produktów z jasnej (oczyszczonej) mąki wybieraj te z ciemnej: pieczywo razowe i chrupkie, ciemny makaron.

Oprócz tego warto spożywać jogurty zawierające kultury bakterii jelitowych (acidofile, bifidusy) oraz pić zieloną herbatę (jeśli nie lubisz jej cierpkiego smaku, wybierz taką, która ma zdecydowanie przyjemniejszy aromat,

Published in: Health & Medicine
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Toksyny w organizmie objawy

  1. 1. Szybko oczyść organizm z toksym bez skutków ubocznych !Kliknij tutaj – tego jeszcze nie widziałeś !!!Przewaga Błonnika Witalnego NadInnymi Metodami OczyszczaniaDziała łagodnieZero efektów ubocznych100% naturalnyWspiera codzienne funkcjonowanieUsprawnia czynności organów uczestniczących w eliminowaniutoksycznych substancjiWygrywa walkę nawet z najbardziej niezdrowym trybem życia –z nałogami, złą dietą, brakiem ruchu i stresemPrzeszedł specjalistyczne badania czystości i składuBłonnik Witalny jest jak klasowy odkurzacz - błyskawicznie usuwawszystkie śmieci z organizmu.Kliknij tutaj i sprawdź najlepszą cenębłonnika na rynku

×