Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Mecidiyeköy Eca Kombi Servisi 0212 472 72 23--0541 872 72 23

Mecidiyeköy Leopard Kombi Servisi,Leopard Mecidiyeköy Kombi Servisi,Mecidiyeköy Panther Kombi Servisi,Mecidiyeköy Eca Kombi Servisi,
Mecidiyeköy Buderus Kombi Servisi,Mecidiyeköy Vaillant Kombi Servisi,Mecidiyeköy Protherm Kombi Servisi,
Mecidiyeköy Vıessman Kombi Servisi,Mecidiyeköy Demirdöküm Kombi Servisi,

7/24 1 Yıl Hizmet Garantisiyle Hizmet Vermekteyiz.MobiL Araçlarımızla,Her Yöne,
İstanbul Avrupa Yakasına 7 Gün 24 SAAT Hizmet Veriyoruz,
Kaliteli Hızlı Servis VE Deneyimli Ustalarımızla,
Doga,Isıtma,Soğutma Teknik Servis Hizmetinizde,
Bütün markaları kapsayan beyaz eşya, klima, kombi periyodik bakımları ve yedek parça ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz,
Kombi Çalışıyor Fakat Isıtmıyor,Kombi,Patlamalı Yanıyor,Sıcak Su Açıldığında Petekler Çok Yanıyor,
Kombi Su Kaçırıyor Akıtıyor,Kombi Ses Yapıyor,Kombi Sıcak Su Gelmiyor,Kombi Hiç Çalışmıyor,
Kombi Servisi,Kombi Onarım,Kombi Teknik Servis,Bütün Kombi Arızalara Bakılır,
Deneyimli Ustalarımızla Hizmet Vermekteyiz,Yıllardır Kombi Klima Alanında Hizmet Vermekteyiz,
Semtlerimiz, Bahçeşehir,Beylikdüzü,Avcılar,Gürpınar,Kıraç,Hadımköy,Kayabaşı,Altınşehir,Başakşehir,İkitelli Halkalı,
Mahmutbey,Güngören,Bayrampaşa,Gaziosmanpaşa,Sultangazi,Esenler,Şirinevler,Merter,Bakırköy, Zeytinburnu,Florya,
Yeşilköy, Atakent,Küçükköy,Beşyüzevler

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Mecidiyeköy Eca Kombi Servisi 0212 472 72 23--0541 872 72 23

 1. 1. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. KOMBİ BAKIMI
 2. 2. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. KOMBİ BAKIMI Bakım esnasında mesleğini icra eden teknisyen sorumluluk aldığı bu cihaz üzerinde bakım yaparken gördüğü muhtelif aksaklıkları mutlaka tüketiciye rapor etmek zorunda. Müşteri mümkün olduğu kadar servis elemanın başında durmalı yapılan işlemin ne derece doğru olduğunu bilmeli gerektiğinde tekniker işlemi anlatmalı. İyi bir teknisyen bir müşteriden elektrik süpürgesi ve bir bez isteyerek yaptığı bakım hiç bir zaman bakım değildir bunu aklınızdan çıkartmayın. Kombilere kış sezonu başlamadan mutlaka cihazlara bakım yaptırılmalı. Cihazları yetkili servislere Ustalık belgesi taşıyan teknisyenlere ve ciddi firmalara emanet edilmelidir.
 3. 3. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. BAKIMLARDA NELER YAPILMALI Cihazın Tozları Temizlenmeli. Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli. Tesisat Filtresi sökülüp temizlenmeli. Brülör sökülüp yıkanmalı. Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli. Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı Prop gözleri Temizlenmeli. Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli. Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı
 4. 4. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. NTC termostatlar değerleri ölçülmeli.Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli. Gaz valfı üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılmalı. Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli. Sıcak su akışı kontrol edilmeli. Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmeli. Bacalı cihazlarda BACA EMNİYET LİMİTİ HASSASLIĞI KONTROL EDİLMELİ... ve GEREKİRSE BACA EMNİYET LİMİTİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİLMELİ.. Baca bağlantı haznesi temizlenmelidir.
 5. 5. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. BAKIM İSTEYEN BİR KOMBİ
 6. 6. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. KOMBİ REVİZYON kombiyi yerinde tamir edilir. Zaman aşımı ve kombi bağlantılarının su sızdırması ve bağlantı rekorlarının oksitlenip sökülemez durumda olması yerinde değişmesi gerekli olan parçanın değiştirilememesi durumunda yada kombiyi oluşturan parçaların bağlantı saçlarının çürümüş, kopmuş yerinden sökülemediği durumlarda kombi yerinden sökülerek tamir yapılmak üzere servise alınmasına Revizyon denir Kombiyi oluşturan tüm parçaların yenilenmesi demektir.
 7. 7. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. • Servislerinizin kombinizin revizyona ihtiyacı var sökülüp gitmesi gerekiyor dediklerinde kombiye ne gibi işlemlerin yapılacağını hangi parçaların değişeceğini ve revizyon işinin size kaça mal olacağını müşteri ye bildirin • Teknik servise revizyon için gelen kombilerde tamiratı yapılan ve yeni takılan parçaların eskileri müşteriye iade edilir. • Kombiden sökülerek tamiratı yapılan parçalarla birlikte kimyasal ilaçla temizlenip parlatılan parçalar kombiye monte edilir. • Kombi test standında çalıştırılır ve sistem bir müddet yaz / kış konumlarında kontrol edilir. • Revizyon esnasında tamiratı yapılan ve yeni takılan parçalara firmanız tarafından 1 yıl GARANTİ verilmelidir.
 8. 8. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. REVİZYON BASAMAKLARI Aşırı yıpranmış bağlantı hazneleri oksitlenmiş eşanjörleri ve suyun dolaştığı haznelerin kireçlenmeden dolayı tıkanmış yerinde söküp takma olanağı bulunmayan kombiler revizyon için teknik servise alınır.
 9. 9. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. Kombi test stantlarına asılan kombiler uzman teknisyen tarafından sökülmeye başlanır. kombiyi oluşturan tüm parçalar hassas bir şekilde teker teker sökülmesi lazım.
 10. 10. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. Sistemde faal durumda olan ekipmanlar teker teker sökülür.Üç yollu vana,fan motoru,sirkülasyon pompası,Gaz valfı,plaka eşanjör,wentirü boğazı,brülör,bağlantı borularına kadar tüm bağlantılar sökülmektedir. Kombiden sökülen üç yollu vana grubu sökülür iç bölümlerde oluşan kireçlerinden arındırmak için kimyasal ilaçlarda bekletilir içinde çalışan tamir takımları ve diyaframlar pimlerin girip çıktığı konik tapalar değiştirilir sarı pirinç yüzey parlatılır ve fabrikadan yeni çıkmış bir parça halini alır.
 11. 11. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. Hava sirkülasyonunu sağlayan fan motoru yerinden sökülür ve tezgahta yine uzman teknisyen tarafından parçalara ayrılarak göbek rotoru rulmanları sekman vs parçaları değiştirilir.Fan gözeneklerinde biriken tozlar temizlenir ve sessiz % 100 verimle çalışan bir fan halini alır.
 12. 12. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. Kombide suyun dolaştığı bakır borular.sıcak suyun ısındığı plaka eşanjör ve kalorifer suyunun ısındığı ana eşanjörlerde oluşan ve sistemde suyun rahat dönmesine engel olan kireçler kimyasal ilaçlarla temizlenir ve dış yüzeyleri parlatılır fabrika çıkışı bir ürün halini alır.
 13. 13. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. Sirkülasyon pompası içinde oluşan kireçler yine kimyasal ilaçlarla temizlenir genleşme tankı içerisindeki gaz oranı kontrol edilir ve gerekirse gaz basılır.Sistemde termostat görevi yapan NTC sensörleri ve aşırı ısı limiti değiştirilir.
 14. 14. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L. KOMBİNİN TESLİMİ Kombinin testi bitince müşteriye çalışır vaziyette teslim edilir. Dikkat etmesi gereken hususlarda bilgi verilir. Servis elemanı kombinin çalışmasını anlatarak müşteriye: sorması ve merak ettiği bir konu olup olmadığını sorarak müşteriye iyi günler dilenilerek ayrılır.

×