Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Книжки, які можна не читати?

102,203 views

Published on

Триває літо — пора відпочинку та розваг. І ми, бібліотекарі, пропонуємо відпочити та розважитися за допомогою книжок, які можна не тільки читати. За їх допомогою можна гратися, подорожувати, влаштовувати квести, фантазувати, вигадувати та писати різні історії, малювати, а ще їх можна
просто слухати…

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Книжки, які можна не читати?

 1. 1. Триває літо — пора відпочинку та розваг. І ми, бібліотекарі, пропонуємо відпочити та розважитися за допомогою книжок, які можна не тільки читати. — Невже такі існують, — запитаєте ви? Так, не дивуйтеся, таких книжок дуже багато, і в нашій бібліотеці теж. За їх допомогою можна гратися, подорожувати, влаштовувати квести, фантазувати, вигадувати та писати різні історії, малювати, а ще їх можна просто слухати… Ну що, ми зацікавили вас? Тоді представляємо до Вашої уваги:
 2. 2. Що може бути краще за книгу, намальовану власноруч! До вашої уваги абсолютне ноу-хау в книжковій справі — картонна книга-розмальовка антистрес, унікальна за всіма параметрами! "Ташенька і кактус" - книга текстова та інтерактивна, частина ілюстрацій кольорова, а решту можна розмалювати власноруч. На сторінках у формі вкладок у конвертах приховані частини тексту. З них можна дізнатися, хто ж така Ташенька і про що ця історія. * В Німеччині, на Франкфуртському книжковому ярмарку, цю книгу визнали найкрасивішою з усіх книг 2016 року Шульц С. Ташенька і кактус : кн. для малюка своїми руками. — Харків : Астра, 2016. — 17 с. : іл.
 3. 3. ВІММЕЛЬБУХ (нім. Wimmelbilderbuch — «мерехтлива книжка»). Найпопулярніша в усьому світі перша книжка малюка. • Її батьком вважають німецького художника, відомого дитячого письменника Алі Мітґуча, який близько сорока років тому намалював першу книжку-картинку, використовуючи призабутий прийом німецьких граверів XVII століття. Суть його полягає в тому, що при розгляданні зображень всі фігури здаються рівними, незалежно від розташування, — так, якби глядач сидів верхи на коні (кавалеристська перспектива). Ці книжки за лічені роки зачарували дітей і дорослих у всьому світі. • Педагоги і логопеди рекомендують віммельбухи для розвитку мовлення, пробудження фантазії. Дитина вчиться концентрувати увагу, тренує пам'ять, уважність, розширює словниковий запас. • Психологи вважають ці книжки сімейними виданнями і рекомендують частіше розглядати їх разом із дітьми. • Дитині притаманно переносити власну проблему на вигаданий персонаж і батьки можуть вчасно помітити цю проблему та втрутитися для її коригування на стадії моделювання ситуацій з героями книг.
 4. 4. Зоопарк — перша книга-віммельбух, видана в Україні, та одна з найпопулярніших. Це класична книжка з картинками, працювати з нею легко: разом із батьками найменші дітки просто розглядають та називають тварин. З часом можна задавати запитання, щоб дитина сама показувала різних тварин, а коли малюк почне говорити, він може вигадувати власну історію про те, що відбувається у зоопарку. А світ зоопарку — це найрізноманітніші тварини та найсмішніші події: тут пінгвіни гуляють стежинами зоопарку; їздить ЗОО- експрес; перед сном тут можна гуляти з ліхтариком, розглядаючи як засинають звірі; в зоопарку навіть можна заночувати у спеціальних будиночках. Зоопарк! : віммельбух- розмальовка. — Київ : Артбукс, 2016. — 32 с. : іл. * В Україні віммельбухи з’явилися на початку 2000-х років
 5. 5. ДУДЛІНГ (від англійського doodle — несвідомий малюнок) — малювання за допомогою простих елементів (кружечків, закарлючок, ромбів, крапочок, паличок та ін.). • Мабуть з кожним так буває: коли ви задумуєтесь, то починаєте несвідомо малювати на листку паперу. Проте не всі знають, що абстрактні «каракулі» — це форма сучасного мистецтва і досить незвичний стиль малювання. • Типові приклади дудлінга — малювання в кінці шкільних зошитів, коли школярі мріють або втрачають інтерес під час уроку. Інші поширені приклади — малюнки протягом довгих телефонних розмов, робочих нарад, коли під рукою є папір і ручка. • Ця техніка допомагає розвинути фантазію, створити складні та цікаві сюжети, які можна довго розглядати, знімає стрес, напругу, розслаблює, лікує нервову систему, позбавляє від безсоння, розвиває дрібну моторику і зорово- моторну координацію. Таке малювання можна використовувати на різного роду тренінгах та психотерапевтичних заняттях. • Цей стиль виробляється з досвідом, а для початку ви можете тренуватися на картинках з дудлінг-книжок з готовими розмальовками.
 6. 6. Захопливі мандри, загадкові місця, фантастичні істоти — все це чекає на головну героїню розмальовки Мімішель та її вірного друга кота. Вони відвідають різні місця, де на них чекають феєричні пригоди. Завдання дитини — перетворити мандрівку на кольорове диво: розмалювати кожен малюнок в більш яскраві кольори — завершити недомальоване. Тож швиденько за олівці і вирушаймо в захопливу пригоду! Діденко Н. Мандри Мі- мімішель : дудлінг-релакс- розмальовка для дітей — Київ, 2017. — [80] c. : іл.
 7. 7. Скетчбук (англ. Sketchbook) або блек бук (англ. Black book — чорна книга) — книга або альбом з нотатками. • Новий книжковий формат, який поєднує записник, скетчбук і цілісний художній твір. • Малювати і робити записи можна у книзі та у спеціальному блоці для нотаток. • Книжка, суть якої пояснити неможливо. Можливо лише відчути, коли потримаєш її власноруч. • Це видання використовується для змістовного та творчого дозвілля.
 8. 8. Багато гумору, трохи нісенітниць, дрібка драйву — і все це storybook «Їжачки і трохи ховрашки». Кумедні історії про пригоди шалених їжачків і божевільних ховрашків та чудернацькі ілюстрації поліпшать настрій за будь-яких життєвих обставин. Читай! Пиши! Малюй! До того ж, це справжній магічний предмет, бо записане в ньому обов’язково здійсниться! Не вірите? Переконайтеся самі! Книжка відзначена у номінації «Найкращий подарунок» за версією їжачково-ховрашиної спільноти. Ще б пак! * Увага! Storybook без вікових обмежень … Гололобов В. Їжачки і трохи ховрашки : storybook Харків, 2016. — [192] c. : іл.
 9. 9. Аудіокниги — це озвучений художній твір, лекція, екскурсія, записані на будь-який носій інформації. Це книги, які можна не читати, а слухати. Українською мовою звукові книги часто називають «звукокнигами» чи «книгами вголос». Художня аудіокнига — постановка з професійними акторами, музикою і звуковими ефектами. Підготовка такої книги не обмежується просто зачитуванням тексту і записуванням CD, це — театр біля мікрофону, аудіо-спектакль. • Точна дата появи першої аудіокниги невідома. З цього приводу існують різні думки. • Але до винаходу писемності єдиною формою існування літератури був переказ «з вуст в уста». Мабуть це можна вважати нецифровим аналогом аудіокниги.  • У 1932 році американський Фонд сліпих випустив перші звукові книги (грамплатівки) і став поширювати їх безкоштовно. • В Україні перші аудіокниги записувалися в системі Українського товариства сліпих у шестидесятих роках ХХ століття. У бібліотеці УТОСу ім. Миколи Островського існує велика колекція звукових книг, яка протягом подальших років перетворилася в унікальну та дуже велику аудіокнигозбірню.
 10. 10. * У фонді Національної бібліотеки України для дітей налічується близько 200 художніх аудіокниг для дітей та близько 18 тисяч вінілових платівок
 11. 11. Пригодницькі книжки серії «Шукач» заслуговують на особливу увагу, є одними з найяскравіших серійних видань. Їх можна віднести до багатьох жанрів: це і КНИГА-ІГРАШКА, і майже ВІММЕЛЬБУХ — бо їх можна розглядати, але в них є текст з віршованими завданнями та загадками. • Це справжній квест на сторінках книги, який потребує уважності, кмітливості, вміння логічно та асоціативно мислити. • Кожен сюжетний фотознімок-загадка ретельно продуманий авторами, тому рівень «шпигунських загадок» є досить орігінальним. • Ідея книг базується на поєднанні унікальних за рівнем виконання фотознімків, які можуть показати, наприклад, ціле містечко у мініатюрі. • Ілюстрації книги у вигляді фотоколажів розміщено на всю розгортку книжки. Вони надихають на створення власних віршованих загадок, розвивають візуальну креативність, спонукають до пошуку і творчості. Спостереження за читачами доводять, що такі книжки цікаві батькам не менш, ніж дітям.
 12. 12. 1. Вік, Волтер. Шукач у будинку з привидами 2. Вік, Волтер. Шукач таємниць 3. Вік, Вольтер. Шукач. Різдво 4. Вік, Волтер. Шукач у школі. 5. Вік, Волтер. Шукач скарбів. 6. Вік, Волтер. Шукач у будинку з привидами. 7. Вік, Вольтер. Шукач. Різдво. 8. Вік, Вольтер. Шукач у веселому будинку. * Ці книги є у фонді Національної бібліотеки України для дітей
 13. 13. Київ, вул. Януша Корчака, 60 http://chl.kiev.ua Переконайтеся в тому, що книги можна не тільки читати! Завітайте до бібліотеки та насолоджуйтеся справжніми шедеврами національного книговидання!

×