Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Виходь у двір гуляти

23,870 views

Published on

Літній випуск «Книжкового експресу» зацікавить тих, хто любить допитливо та весело проводити вільний час та бажає дізнатися багато нового та цікавого про гру.
Усі люблять гратися. І так ведеться з давніх-давен. Любили гратися і ваші батьки, і бабусі з дідусями теж любили гратися, як були маленькими. Усі вони вигадували різні забавки, вчилися одне в одного. Старші передавали меншим свої вигадки, а менші додавали щось своє, придумували нові цікавинки.
Як народилася гра? Коли це було?
Виявляється, що це не просто забава, а водночас і весела школа життя. В іграх закладена мудрість народна.
На жаль, із кожним роком ми все менше і менше граємося у традиційні рухливі та народні ігри. Тому ми радимо продовжувати грати в ігри, які передаються з покоління в покоління, розвивають вас фізично, духовно та інтелектуально. Ваші бабусі пам’ятали всі ці ігри без книжок. А вам книги стануть у пригоді.

Published in: Engineering
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Виходь у двір гуляти

 1. 1. Ігри існують стільки часу, скільки існує людство. Спершу їх використовували в ритуальних дійствах. За допомогою гри наші пращури намагалися задобрити язичеських богів, викликати прихильність природи, відігнати від себе злих духів. Гра – це не просто забава, а водночас і весела школа життя
 2. 2. Як народилася гра? Спочатку в ігри грали дорослі. Лицарі розважали своїх дам турнірами. Королі розважалися інтригами та захоплювали владу Полководці гралися у живих солдатиків. Це було дуже давно разом з людиною, як тільки вона підкинула на долоні камінець, або кинула палицю. Ігри існують стільки часу, скільки існує людство. Граючись, люди дуже часто робили дивні відкриття. На грі заробляли великі гроші. Наприклад; - лялька Барбі, яку зробила Рут Хендлер на честь своєї доньки і стала «лялькою світу», - казково багатим став, дякуючи своїм електронним іграшкам Білл Гейтс.
 3. 3. Гра у житті дитини з раннього віку. Граючись, діти глибше пізнають життя, набувають різних навичок і вмінь. Гра розвиває увагу, пам’ять, волю, наполегливість. Якщо ти любиш цікаво та весело проводити вільний час, особливо влітку, та бажаєш дізнатися про гру ще багато нового – ці книги для тебе. Почали гру дорослі, а потрібна вона дітям Гру недарма називають «восьмим чудом світу».
 4. 4. Дитячі ігри та розваги. - Київ : Просвіта, 2004. - 424 с. : іл. Ця книжка стане улюбленою для багатьох дітей, а також буде цікава батькам і педагогам. В ній ви знайдете: • ігри з м’ячем • настільні ігри • ігри на воді • скоромовки • забавлянки • естафети • ігри з буквами і словами • лічилки… М’ЯЧ – одна з найдавніших й найулюбленіших іграшок. З часом він змінював свій вигляд. У греків він був шкіряний , у єгиптян з піску, у слов’ян з берести, у китайців з шовку, а у індіанців каучуковий.
 5. 5. 120 кращих ігор = 120 jeux rigolos / пер. В. Дяченко. - Київ : Перо, 2008. - 127 с. : іл. А у цій чудовій книзі зібрано багато розвиваючих задач; лабіринти й розмальовки, головоломки, завдання на уважність, логічні ігри та багато іншого Кожен знайде для себе щось захоплююче Гра зближує або віддаляє, допомагає розібратися – з ким ти хочеш дружити, а з ким ні.
 6. 6. Велика книга порад: • як своїми руками з найпростіших матеріалів виготовити поробки, • як з ними можна гратися в різні ігри, • як влаштувати театр під парасолькою… Большая книга игр и поделок / пер. с нем. Ю. Брема. - М., 2002. - 191 с.
 7. 7. Играем круглый год. - М. ; Донецк , 2001. - 319 с. Гик Е. Игры : энциклопедия. - М. : Росмэн, 2002. - 127 с. : ил. А знаєш, що існують ЕНЦИКЛОПЕДІЇ ІГОР? За їх допомогою можна дізнатися про історію виникнення ігор, де батьківщина кросворду, що таке анаграма, і про цікаву гру під назвою – балда. Отакої. Балда – гра зі словами для інтелектуалів. Анаграма – грецька гра з літерами, утворення з одних і тих же букв різні слова.
 8. 8. Игры и развлечения : Игры, викторины, головоломки… Кн. 1. - М. : Молодая гвардия, 1989. - 237 с. : ил. Игры и развлечения : Бадминтон, кегли, скейтборд... Кн. 2. - М. : Молодая гвардия, 1990. - 234 с. : ил. За допомогою цих книг можна гратися на свіжому повітрі, на спортивному майданчику, чи на зеленому лузі, розгадати цікаву головоломку або вікторину. Нудьгувати не будете! Скоромовка – це не тільки весела та цікава розвага, а ще й корисний засіб виправити погану дикцію
 9. 9. А хочете дізнатися в які ігри грають ваші ровесники в різних країнах світу?
 10. 10. Ставаймо в коло : зб. дит. ігор. - Київ : Молодь, 1979. - 120 с. : іл. Свята, традиції, ігри : енцикл. для дітей. - Київ : Махаон-Україна, 2005. - 63 с. : іл. Мандруючи сторінками цих книжок, ти дізнаєшся, про традиції та звичаї народів світу, про національні свята і дитячі ігри, пограєшся у піжмурки по-африканськи та по-японські, у перуанську гру калабаза та індійську кабадді
 11. 11. Григорук А. Сніговик- дражнилко : ігри дітей різних народів. - Київ : Веселка, 1974. - 27 с. : іл. Григорук А. Солом'яне море : розповіді про нар. ігри. - Київ : Веселка, 1987. - 72 с. : іл. Знаєте, як грати в сніговика-дражнилку, в якого граються взимку канадські діти або індіанську гру племені хіварос живі вервечки? А як грати в завзятих цапиків чи солом’яне море? Погортайте ці книжки, може й вам закортить так погратися.
 12. 12. З кожним роком ми все менше і менше граємося у традиційні рухливі ігри, народні ігри. І все ж таки радимо продовжувати грати в ігри, які передаються з покоління в покоління, розвивають вас фізично, духовно та інтелектуально. В іграх закладена мудрість народу. Українські народні ігри не лише розвивають фантазію, кмітливість, спритність, а й вчать справедливості, чесності, знайомлять із давніми народними звичаями, уявленнями про світ. «Казка, гра – животворне джерело дитячого мислення, благородних почуттів та устремлінь». В.Я.Сухомлинський
 13. 13. Титаренко С. Дитяча розвага : зб. забавок для дітей. - Київ : Криниця, 1918. - 67 с. : іл., ноти. У збірці зібрані українські народні рухливі гуртові ігри та ігри-танки, інсценівки українських народних пісень, ігри та забави з піснями, в які українські діти гралися ще у позаминулому XIX та минулому XX столітті Дитяча розвага : укр. нар. пісні, забави та гри. - Київ, 1993. - 103 с. : ноти. До уваги унікальна книжка, що вийшла в 1918 році у видавництві «Криниця» у Києві, якій майже 100 років та її перевидання 1993 року
 14. 14. Котилася торба : укр. нар. дит. ігри. - Київ : Веселка, 1990. - 32 с. : іл. Горохова скриня : укр. нар. ігри. - Київ : Веселка, 1993. - 95 с. : іл. З давніх-давен усі люблять гратися. Любили гратися, як були маленькими, ваші батьки та бабусі з дідусями. Усі вони вигадували різні ігри, навчалися одне в одного. Старші передавали меншим свої вигадки, а менші додавали щось своє, придумували нові забавлянки. Розпочинати гру найкраще з лічилки, а для розподілу учасників гри на команди або пари краще скористатися жеребкуванням, наприклад, за допомогою монети.
 15. 15. Якуб С. Вспомним забытые игры . – М. : Детская литература, 1988. – 159 с. : ил. – (Знай и умей). СТАРОДАВНІ ІГРИ. Розповідь про те, в які ігри грали наші прабабусі та прадідусі, і у що буде цікаво гратися і сучасним дітям. Наші бабусі ще пам’ятали всі ці ігри без книжок але на жаль ми вже багато з них забули і розгубили…
 16. 16. Трофімов В. Республіка ігор. - Київ : Веселка, 1969. - 123 с. : іл. Не у всі ігри можна грати, коли вам заманеться. Наприклад взимку не пограєш у футбол або бадмінтон, а влітку – у хокей, та і влітку не завжди можна пограти, коли надворі негода. Тому автор книги пропонує непоганий вихід – настільні ігри. Грати в них можна у будь-яку пору року і за всякої погоди. В книзі чимало практичних порад, як виготовити ігри самому з різних матеріалів та утворити свою справжню «республіку ігор». Тож сміливо за діло, всі умільці та винахідники!
 17. 17. Игротека : для мальчиков. - М. : АСТ : Олимп : Премьера, 2000. - 219 с. : ил. Игротека для девочек. - М. : АСТ : Олимп : Премьера, 2000. - 184 с. : ил. Є ігри, які подобаються більше хлопчикам, а є такі, що дівчаткам. Хлопчикам, наприклад, більше до вподоби ігри з м’ячем, а дівчаткам з лялькою.
 18. 18. Бажаємо цікавого та веселого відпочинку! Національна бібліотека України для дітей Київ, Баумана, 60 chl.kiev.ua

×