Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«Хенд-мейд», або Саморобки бабусь і дідусів

17,601 views

Published on

«Хенд-мейд» те, що зроблено своїми руками Зрозуміло, що сьогодні в магазині можна придбати будь-який подарунок, але подарунок, виготовлений власноруч, завжди кращий, тому що його зроблено з любов’ю. Існує безліч різних технік, за допомогою яких можна зробити справжній шедевр: квілінг, декупаж, орігамі, витинанки, бісероплетіння, аплікація, вишивка... А навчитися це все робити можна за допомогою книжок.
Пропонуємо ознайомитися з книгами, які були видані ще на початку – у 20-30-х роках минулого століття. З них ви можете дізнатися наскільки в ті часи були популярними майстрування різноманітних іграшок своїми руками та з будь-якого матеріалу.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«Хенд-мейд», або Саморобки бабусь і дідусів

 1. 1. САМОРОБКИ БАБУСЬ і ДІДУСІВ АБО
 2. 2. те, що зроблено своїми руками Зрозуміло, що сьогодні в магазині можна придбати будь-який подарунок, але подарунок, виготовлений власноруч, завжди кращий, тому що його зроблено з любов’ю. Існує безліч різних технік, за допомогою яких можна зробити справжній шедевр: квілінг, декупаж, оригамі, витинанки, бісероплетіння, аплікація, вишивка... А навчитися це все робити можна за допомогою КНИЖОК
 3. 3. Пропонуємо ознайомитися з книгами, які були видані ще на початку – у 20-30-х роках минулого століття. З них ви можете дізнатися наскільки в ті часи були популярними майстрування різноманітних іграшок своїми руками та з будь-якого матеріалу
 4. 4. У цих виданнях друкувалися конкретні поради і схеми для конструюватння іграшок з паперу, пробки, сірникових коробок, сірників, дерева, металу. Саморобки швидко перетворилися в «героїв» дитячих книжок, віршів і оповідань. У 1920-х роках навіть виник новий напрям видавничої діяльності для дітей - КНИЖКА-САМОРОБКА. Напис «саморобка» був винесений на обкладинку таких книжок. У цей же час з’явилися книжки- загадки, книжки-іграшки та книжки-розмальовки. Такі книги називалися просто – САМОРОБКИ
 5. 5. Громов А. Игрушки самоделки / А. Громов. – Л., 1929. – 11 с. : ил. Кирсанова А. Игрушки самоделки / А. Кирсанова. – М., 1930. – 24 с. : ил Игрушки из пробок / сост. М. Д. – Л., 1930. – 24 с. : ил.
 6. 6. Найпопулярніші саморобки були з ПАПЕРУ Папір - найдоступніший матеріал для занять творчістю з дітьми, тому вироби з паперу так популярні в усі часи Виготовлення виробів з паперу своїми руками розвиває у дітей дрібну моторику, акуратність, терпіння Оригамі – в перекладі з японської – «складений папір». Стародавнє мистецтво складання фігурок з паперу виникло у Древньому Китаї, де і був винайдений папір. Володіння технікою складання з паперу було ознакою хорошого тону. Спочатку оригамі використовувалося в релігійних обрядах. Класичне оригамі складається з квадратного аркуша паперу.
 7. 7. Абрамов А. Вертушка / А. Абрамов. – [М.], 1934. - 15 с. : ил. Брунс В. Корабли и лягушки : складывание из бумаги / В. Брунс, Ю. Селю . – М.; Л., 1938. – 64 с. – ил.
 8. 8. Абрамов А. Вырезай печатай / А. Абрамов. – М., 1934. - 12 с. : ил.
 9. 9. Чому злітають літаки, ракети та гелікоптери, які сили допомагають кораблю триматися на плаву, а підводному човну занурюватися в глибину вод? На ці та на багато інших запитань діти отримували відповідь, коли самі робили макети та найпростіші діючі моделі автомобілів, суден, літаків, ракет, механізмів. Гуртки моделювання були дуже популярними! Багато відомих винахідників, конструкторів, інженерів розпочали свій шлях до професії саме з таких нескладних дитячих моделей
 10. 10. Абрамов А. Шість моделей / А. Абрамов. – Харків ; Одеса, 1935. - 66 с. : іл. Абрамов А. Десять моделей / А. Абрамов. – М. ; Л., 1937. - 109 с. : ил.
 11. 11. Потрібно було не тільки малювати, а й вигадувати: карикатури, короткі віршики, шаради, ребуси, кросворди, загадки, пов'язані з життям класу, присвячені якомусь святу, до якого готували стіннівку Малювали стіннівку «спеціально навчені люди» - редколегія , які вміли добре малювати або писати. Писали текст від руки, вибирали товариша, у якого найкрасивіший і розбірливий почерк. Зараз важко уявити, що все це робилося вручну – без комп'ютерів, принтерів, сканерів
 12. 12. Глаголев С. Изо-бригада в отряде и школе / С. Глаголев, М. Гребер. – М., 1932. – 93 с. : ил. Для офіційних, серйозних написів використовували шрифтові трафарети різних розмірів. Коректорів тоді не було, тому помилки і плями маскували, приклеювали картинку в тему, вирізану з журналу або кольорового паперу, тому стінгазети були не ідеальні, але неповторні.
 13. 13. Найулюбленіше дитяче свято, яке неможливо уявити без ялинки! Щоб ваша ялинка була оригінальною та неповторною, пропонуємо зробити ялинкові прикраси своїми руками, як робили раніше, за допомогою дуже простих матеріалів та підручних засобів.
 14. 14. Деньшин А. Елка / А. Деньшин. – Киров, 1939. – 60 с. : ил. У книзі багато схем, за допомогою яких можна легко зробити ялинкові іграшки з паперу Найпоширеніший варіант виготовлення ялинкових прикрас - іграшки з паперу та картону. Практичні поради підкажуть дітям, як правильно різати картон, фарбувати, як самостійно зробити клей, як зробити іграшки вогнестійкими!
 15. 15. Гринберг В. Наша елка / В. Григберг. – М., 1938. – 12 с. : ил. А ще можна зробити: - метелика з тканини, - ляльку з марлі, - зайця або оленя з яйця, - конячку із звичайної корки!
 16. 16. Сучасні батьки не замислюються над тим, де взяти костюм для малюка на новорічний ранок. У магазинах можна знайти готові яскраві костюми зайчиків і лисичок, казкових героїв, Бетмена, Людини-павука, Гаррі Поттера і інших улюблених дитячих персонажів. Зрештою, костюм можна взяти напрокат. А раніше про таке могли тільки мріяти! Тому доводилося робити новорічні костюми власноруч з підручних, часом найнесподіваніших матеріалів.
 17. 17. У хід йшли марля, вата, фіранки, поролон, биті ялинкові іграшки, намистинки, мішура і інші, дуже важливі дрібниці, які збиралися протягом усього року в окрему коробочку. Були ці костюми нескладні, дуже милі і трішки кумедні… Найбільш популярними були «зайчик» та «сніжинка» – їх дуже просто і швидко можна було зробити
 18. 18. Глязер С. Детский карнавал / С. Глязер. – М., 1930. – 144 с. : ил. Довгі роки радянські новорічні ранки носили ідеологічний характер, сценарії затверджувалися "фахівцями різних рівнів". Сценарії будувалися на класовій боротьбі - герої в костюмах червоноармійців і ударників праці обов'язково перемагали численних ворогів із капіталістичного світу. Дітям це було не дуже цікаво, вони щиро раділи ялинці, водили хороводи, читали вірші, співали пісні і отримували з рук Діда Мороза подарунок У СРСР новорічні ранки для дітей стали проводися лише з 1935 року
 19. 19. * КНИЖКОВИЙ ЕКСПРЕС З МИНУЛОГО

×