Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Майстер говорити віршами

1,151 views

Published on

до 95-річчя від дня народження Грицька Бойка — дитячого письменника, поета-гумориста

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Майстер говорити віршами

 1. 1. до 95-річчя від дня народження Грицька Бойка — дитячого письменника, поета-гумориста Майстер говорити віршами
 2. 2. Що не віддав, – те загубив я, А що віддав, – навік моє. Грицько Бойко
 3. 3. Григорій Пилипович Бойко (1923 – 1978) Один із найулюбленіших дитячих поетів. Дядько Вереда – так любили називати його дітлахи після виходу з друку однойменної невеличкої поеми про вередливого хлопчика. Секрет його успіху криється в рідкісному дарі підмічати й поетично осмислювати кумедні ситуації, що трапляються з дітьми. У віршах, казках, смішинках, лічилках, загадках, скоромов- ках-спотиканках, веселинках (два останні терміни вигадані автором) звучить щирий доброзичливий гумор. Як педагог Грицько Бойко вважав, що найкраще виховує гумор, спонукає виправити недоліки.
 4. 4. Перша збірка віршів вийшла у далекому 1950 році. За життя письменника загальний наклад його книжок становив майже двадцять мільйонів примірників. Грицько Бойко також відомий як перекладач та поет-пісняр. Він написав понад 400 пісень, переважно для дітей. Творчість Грицька Бойка відома і за межами України. Більше дізнайтеся про життєвий та творчий шлях письменника тут: http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=1699 Бойко Вадим Григорович (1951-2005) український поет, драматург, прозаїк, перекладач На фото Григорій Пилипович із сином Вадимом
 5. 5. Запрошуюємо вас, маленькі читачі, у таємничий світ книжок, де на вас чекають такі знайомі герої: Андрійко-неумійко, два Миколи, Гаврило з чорнилом, Ух і Ох, ґава-роззява, качечка-прачечка, муха-набридуха та інші. Усім читачам, і дорослим, і малим, гарантуємо сонячний настрій і позитивні емоції від чарівника сміху – Грицька Бойка
 6. 6. 20 березня 1969 року Грицько Бойко завітав на зустріч із читачами нашої бібліотеки. На згадку автор подарував свою книгу «Шпаргалка-виручалка» з автографом Бойко Г. Шпаргалка-виручалка. — Київ : Веселка, 1968. — 64 с. : іл.
 7. 7. Улюблені книги читацьких поколінь
 8. 8. Билиці від дяді Гриця до діда Гриця Бойко Г. Билиці від дяді Гриця / худож. Н. Лопухова. — Київ : Дитвидав, 1958. — 39 с. : іл. Грак Захотілося граку З чорного стать білим. Тричі мився з милом. А коли пилюку змив, То ще більше почорнів. — Кепське мило! — карка грак. — Та чи так?
 9. 9. Бойко Г. Билиці від діда Гриця / худож. В. Ширяєв. — Київ : Веселка, 2004. — 119 с. : іл. Якби От якби ми під вербою Не зустрілися з тобою, І якби не роздяглись. І якби ми не купались, І якби углибині Не було пенька на дні, І якби про те ми знали, І якби ми не пірнали, І якби не всі якби – Не набили б ми лоби!
 10. 10. Оля і квасоля Посадила якось Оля Пригорщу квасолі. А врожай зібрала – Дві пригорщі стало. І дивується вона: – Де ж взялася ще одна? Веселинки
 11. 11. Скоро, Скоро Мовить Ганка Скоромовки Слово В слово Слава Ловко Скоро Мовить Скоромовки Скоромовки-спотиканки
 12. 12. Зуби У сестрички Люби Випадають зуби. І говорить Люба: – Я тепер бежжуба! Повезло От мені Повезло! – Їхав я Мотоло… Томоло… М-о-т-о-р-о-л-е-р-о-м В село!
 13. 13. Василинка й Маша Ой, весела Василинка, Василинка-Весилинка. А Маша, мов кваша: Кисне й кисне Маша! Бойко Г. Веселинки, вірші, скоромовки. — Київ : Веселка, 1965. — 207 с. : іл.
 14. 14. Бойко Г. Диво, диво, дивина. — Київ : Веселка, 1979. — 24 с. : іл. Бойко Г. Диво, диво, дивина. — Київ : Веселка, 1970. — 32 с. : іл.
 15. 15. Бойко Г. Диво, диво, дивина! — Київ : Розумна дитина, 2015. — 25 с. : іл. – Диво, диво, дивина! Хвіст попереду в слона! – Ти до жартів маєш хист: То ж бо хобот, а не хвіст!
 16. 16. Вийшов синочок Сам в дитсадочок. Вчить його мама: – Йди собі прямо! Йди, та дивися – Не загубися!.. – Добре, мамусю, Не загублюся! Я ж вам не голка, Я ж вам Миколка! Не загублюся!
 17. 17. У Милочки-Крутилочки Є дзиґа заводна: Як заведеш – Покрутиться І спиниться вона. А Милочка-Крутилочка, Мов дзиґа, так і так – Все крутиться Та крутиться, Не спиниться ніяк! Милочка- Крутилочка
 18. 18. Загадки
 19. 19. Дуже я потрібна всім І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу, А сама завжди мовчу (Книга) Бойко Г. Веселі загадки. — Донецьк : Сталкер, 2011. — 11 с. : іл.
 20. 20. Казки Слово честі – мудре слово. Слово дав – обов’язково скрізь дотримуй ти його! Де бажання і старання – Там з’являється Терпець. З ним – уміння і везіння, Бо Терпець – всьому вінець Бойко Г. Слово честі / мал. В. Крюкова. — Київ : Веселка, 1979. — 13 с. : іл. Бойко Г. Як Андрійко став умійко / худож. Ю. Козюренко. — Київ : Веселка, 1973. — 23 с. : іл.
 21. 21. В і р ш і Погляньте, малята, на цей сірничок: Червона голівка, жовтенький бочок, На вигляд – звичайний: тонкий і малий. Буває він добрий, буває і злий. Він може зігріти, зварити обід. Він плавить метал і розтоплює лід. А може і ліс велетенський спалити, Майно і будинок, і все спопелити. Малята, ви будьте з вогнем обережні І вивчіть всі правила протипожежні! Бойко Г. Сірничок / худож. К. Лавро. — Київ : Веселка, 1979. — 13 с. : іл.
 22. 22. Запитала в татуся Донька-щебетуха: – Чи слон хоботом скубе Слоненя за вуха? – А навіщо це слону? Так робить негарно. – Жаль: такі великі вуха Пропадають марно! Бойко Г. Про великі вуха / худож. Ю. Северин. — Київ : Веселка, 1969. — 88 с. : іл.
 23. 23. — Де ти завозилася? Де ти забруднилася? — Я в калюжі з сонечком Гралася в долонечки! Бойко Г. Бруднуля / худож. В. Мануйлович. — Київ : Веселка, 1989. — 24 с. : іл.
 24. 24. У оформлені використані ілюстрації художника Ширяєва В.Г. та матеріали з https://www.belittle.com.br/blog/dia-dos-pais-2017/ Укладач І. Коба. Редактор В. Зеленська. Дизайн, верстка Н. Ярчак. ©Національна бібліотека України для дітей, 2018 Київ, вул. Януша Корчака, 60 http://chl.kiev.ua

×