Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Назарій Мазур - Інтернет Маркетинг 2.0

Training internet marketing 2.0
For: Entrepreneurs
Businesses
Specialists


 • Be the first to comment

Назарій Мазур - Інтернет Маркетинг 2.0

 1. 1. Інтернет-маркетинг 2.0
 2. 2. • Підприємцям • Підприємствам • Спеціалістам • Любому бізнесу Для кого цей тренінг?
 3. 3. Тренінг підготував: Назарій Мазур facebook.com/nazariy.mazur skype: m.nazar77 063 20 66 147
 4. 4. Інтернет в світі • 1969 - перший зв'язок між університетами в США • 1971 - запуск електронної пошти • 1984 - введена система доменних імен • 1997 - 10 мільйонів користувачів у мережі • 2008 - 1.5 млрд користувачів (25% населення світу)
 5. 5. Інтернет в Україні • 1992 - перші провайдери та домен .ua • 2000 - перший закон, що стосується інтернету • 2002 - 100 тис. Доменів в зоні .ua • 2010 - українських користувачів понад 10 мільйонів
 6. 6. Інтернет-маркетинг (internet marketing) — це практика використання всіх аспектів традиційного маркетингу в Інтернеті, яка зачіпає основні елементи маркетинг-міксу: ціна, продукт, місце продажу і просування. Основна мета - отримання максимального ефекту від потенційної аудиторії сайту. Основні елементи комплексу інтернет-маркетингу: Товар (Product) - те, що ви продаєте за допомогою Інтернету, повинно мати гідну якість. Він конкурує не тільки з іншими сайтами, але і традиційними магазинами. Ціна (Price) - прийнято вважати, що ціна в Інтернеті нижче, ніж у звичайному магазині за рахунок економії на витратах. Контролюйте ціни і порівнюйте їх з конкурентами регулярно. Просування (Promotion) - комплекс заходів з просування як сайту, так і товару в цілому в мережі. Включає в себе величезний арсенал інструментів (пошукове просування, контекстна реклама, банерна реклама, e-mail маркетинг, партнерський маркетинг, вірусний маркетинг, прихований маркетинг, інтерактивна реклама, робота з блогами і т. д.). Місце продажів (Place) - точка продажів, тобто сайт. Величезну роль грає як графічний дизайн, так і юзабіліті сайту, і якість обробки заявок з сайту. Так само варто звернути увагу на швидкість завантаження, роботу з платіжними системами, умови доставки, роботу з клієнтами до, під час і після продажу.
 7. 7. Promotion Digital SMM
 8. 8. Цілі Интернет-маркетингу: ✓ Продажі ✓ Впізнаваємість ✓ Спілкування (партнерство) ✓ Імідж, репутація
 9. 9. Основними інструментами інтернет- маркетингу є: - медійна реклама - контекстна реклама - пошуковий маркетинг в цілому і SEO зокрема - просування в соціальних мережах: SMO і SMM - прямий маркетинг з використанням email, RSS і т. п. - вірусний маркетинг - інтернет-брендинг 1. Продаж 2.Популярність 3.Спілкування 4.Імідж Сайт Портали Дошки Пошук Соц. мережі Портали Форуми Блоги Соц. мережі Портали Сайт
 10. 10. При плануванні стратегії інтернет-маркетингу враховуються чотири основних фактори: 1) економіка проекту; 2) аудиторія (до уваги береться відвідуваність ресурсу і джерела трафіку); 3) майданчик (хостинг і домен, дизайн і технічні рішення); 4) аналітика (всі дані по проекту збираються і обробляються за певними методиками).
 11. 11. Інтернет-аудиторія
 12. 12. Аудиторія Уанета Січень 2014 р.
 13. 13. Розмір інтернет-аудиторії в січні 2013 року більше 17,8 млн. чол. (real users, 14+) Охоплення дослідженнь gemiusAudience - 100% У звіті представлені 462 сайтів. Соц-дем звіт складений на підставі 46648 анкет.
 14. 14. Зростання порівняно з січнем 2013 - 2 млн. Або 11% (ауд. 14+)
 15. 15. Соціально- демографічні характеристики аудиторії Уанета (Склад аудиторії)
 16. 16. ґендерний розподіл
 17. 17. За віком
 18. 18. За освітою
 19. 19. за частотою використання інтернету
 20. 20. За наявністю роботи
 21. 21. Рід занять
 22. 22. Дохід
 23. 23. Сімейний місячний дохід
 24. 24. Фінансовий стан сім’ї
 25. 25. Аудиторія Уанету - ТОП-20 сайтів; - Соціальні мережі: вік і стать;
 26. 26. ТОП-20 САЙТІВ УАНЕТУ
 27. 27. ГЕНДЕРНИЙ РОЗПОДІЛ ІНТЕРНЕТ-ВІДВІДУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ
 28. 28. РОЗПОДІЛ ІНТЕРНЕТ-ВІДВІДУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ ЗА ВІКОМ
 29. 29. ТОП-10 сайтів аудиторії Уанету за показниками: Перегляди сторінок; Середній час на відвідувача; Середній час на візит; Середня тривалість перегляду; Склад аудиторії.
 30. 30. Переглядів сторінок по топ 10 сайтів
 31. 31. Візити по топ-10 сайтах
 32. 32. Середній час відвідувача [год: хв: сек] Топ-10 сайтів
 33. 33. Середня тривалість перегляду [год: хв: сек] Топ-10 сайтів
 34. 34. Гендерний розподіл Топ-10 сайтів (Склад аудиторії)
 35. 35. Віковий розподіл Топ-10 сайтів
 36. 36. Розподіл по рівню освіти Топ-10 сайтів
 37. 37. ЕЛЕМЕНТИ ПРОДАЮЧОГО САЙТУ
 38. 38. SEO
 39. 39. SEO (search engine optimization) — процес коректування HTML- коду, текстового наповнення (контенту), структури сайту, контроль зовнішніх чинників для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем, з метою підняття позиції сайту в результатах пошуку в цих системах за певними запитами користувачів. Чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більша ймовірність, що відвідувач перейде на нього з пошукових систем, оскільки люди зазвичай йдуть за першими посиланнями.
 40. 40. Історія Разом з появою і розвитком пошуковців в середині 1990-х з'явилася і оптимізація. Перші SEO-технології передбачали коригування контенту та мета-тегів. Внаслідок цього високі місця у пошуку стали займати сайти, котрі не містили корисного змістового навантаження, а лише популярні пошукові запити. У той час пошукачі надавали велике значення тексту на сторінці та іншим внутрішнім чинникам, якими власники сайтів могли легко маніпулювати. Це привело до того, що у видачі багатьох пошуковців перші декілька сторінок зайняли так звані «сміттє-сайти», що різко знизило якість роботи пошукачів і привело багато з них до занепаду. З появою технології PageRank більше ваги стала додаватися зовнішнім чинникам, що допомогло Google вийти в лідери пошуку у світовому масштабі, ускладнивши оптимізацію за допомогою одного лише тексту на сайті. Проте оптимізація розвивається разом з пошуковцями, і в сучасних результатах пошуку можна бачити все більше і більше комерційних сайтів з штучно роздутою популярністю, особливо по комерційно привабливих запитах. Одіозними прикладами таких запитів, по яких навіть іноді проводяться змагання оптимізаторів, є, наприклад: «створення сайтів» в УАнеті, або «создание сайтов» в РУнеті тощо. Зараз стало актуально проводити конкурси з просування в топ запитів, яких самостійно не існує як таких (тобто створених спеціально для змагання), тим самим даючи всім рівні умови.
 41. 41. СПІВВІДНОШЕННЯ НА УКРАЇНІ 70,0% 30,0%
 42. 42. Погляд користувачів малює букву F 84% всіх інтернет-користувачів регулярно використовують пошукові системи для пошуку інформації. 87% пошукового користувачів не дивляться більше, ніж перша сторінка результатів. 76% всіх інтернет-користувачів вважають пошукові системи головним каналом входу. 76% всіх користувачів мережі Інтернет мають намір придбати товар та замовлення послуги в процесі пошуку.
 43. 43. Відвідувач сайту не читає, а сканує сторінки Згідно дослідження прочитується тільки 25-30% текста на сторінці.
 44. 44. Основними чинниками, які впливають на видачу в результатах пошукових систем є: - внутрішня оптимізація сторінки; - зовнішні посилання на сайт; - вік сайту; - контент До факторів, знижуючим рейтинг сайту, відносяться: - НЕ унікальний контент (статті, новини тощо); - технології, які пошукові машини розглядають як спам; - надлишкове число зовнішніх посилань; - фрейми; - накрутки поведінкових факторів;
 45. 45. Біла оптимізація Біла оптимізація - оптимізаторська робота над ресурсом без застосування офіційно заборонених кожної пошуковою системою методів розкручування ресурсу - без впливу на пошукові алгоритми сайтів. Це включає в себе роботу над самим сайтом , а саме над внутрішньою навігацією і вмістом , і роботу з зовнішнім середовищем сайту, тобто просуванням оптимізовуваного сайту шляхом оглядів, прес -релізів , реєстрації в соціальних закладках , партнерських програм тощо із зазначенням посилань на сайт . Методи зовнішньої пошукової оптимізації: - Реєстрація в самостійних каталогах. Вона може здійснюватися вручну, або за допомогою спеціальних ресурсів; - Реєстрація в каталогах пошукових систем таких як: Яндекс.Каталогу, Рамблер Top 100, каталог DMOZ (AOL), каталог Апорту, каталог Mail.ru, каталог Yahoo і інші; - Обмін посиланнями. Існують декілька способів обміну - прямий, кільцевої, односторонній (покупка посилань); - Розміщення статей; - Соціальні мережі; - Прес-релізи; - Створення та ведення блогів.
 46. 46. Сіра оптимізація - додавання великої кількості ключових слів в текст сторінки, часто на шкоду читабельності для людини , наприклад: « Масло масляне , тому що в ньому є маслопроізводние масляні жири ». При цьому завдання SEO -копірайтера - написати оригінальний текст таким чином , щоб подібна оптимізація була якомога менш помітна « живому» читачеві (і зокрема асесору пошукової системи). Оптимальним співвідношенням вважається 3-7%. Так як роботи пошукових систем не здатні оцінювати тексти з точки зору читабельності, ця обставина і дозволяє оптимізаторам збільшувати частоту ключових слів до певної межі, що, з одного боку, порушує правила використання пошукових систем, а з іншого – не виходить за рамки встановлених ними критеріїв. - включення ключового запиту в HTML- теги title , h1 , атрибут meta keywords . - дорвей без редіректу , коли при попаданні на дорвей не відбувається автоматичного перенаправлення на просувний сайт . - купівля посилань та багато іншого. Сіра оптимізація відрізняється від чорної тим , що вона офіційно не заборонена , але її використання все одно може бути розцінено як неприродне завищення популярності сайту . Деякі пошукові системи , наприклад , Google , можуть тимчасово або постійно заблокувати такий сайт .
 47. 47. Використання заголовків <h1>ЗАГОЛОВОК СТОРІНКИ</h1> - 1 раз <h2>Заголовок другого рівня</h2> - 2 рази <h3>Заголовок третього рівня</h3> - 3 і більше раз
 48. 48. Title «WoolStreet: Магазин» «Купити блузку Іветта, ціна на блузку Іветта»
 49. 49. - Title + description – 100% - H1-H2 - 70% - Strong - 30% - B - 30% - Keywords - 25%
 50. 50. Мета-теги - HTML-теги, призначені для надання структурованих метаданих про веб- сторінці. Як правило, вказуються в заголовку (X) HTML-документа. 1.1 Метатег Author и Copyright 1.2 Метатег Description 1.3 Метатег Document-state 1.4 Метатег Generator 1.5 Метатег Keywords 1.6 Метатeг Resource-type 1.7 Метатeг Revisit 1.8 Мeтaтeг Robots 1.9 Мeтaтeг Subject
 51. 51. Description & Keywords
 52. 52. Schema.org Schema.org - це стандарт семантичної розмітки даних в мережі, оголошений пошуковими системами Google, Bing і Yahoo! влітку 2011 року. Мета семантичної розмітки - зробити інтернет зрозумілішим, структурованим і полегшити пошуковим системам і спеціальним програмам витяг та обробку інформації для зручного її подання в результатах пошуку. Розмітка відбувається безпосередньо в HTML-коді сторінок за допомогою спеціальних атрибутів і не вимагає створення окремих експортних файлів.
 53. 53. Чорна оптимізація Чорні методи пошукової оптимізації – методи розкрутки сайту, заборонені до застосування пошуковими машинами. Дві переваги чорного просування (оптимізації): - Для власника сайту – це низькі витрати на самостійне просування сайту. - Для оптимізатора – швидка індексація з виведенням сайту, що просувається у верхні рядки пошукової видачі. Кількість загальновживаних методів “чорного” просування та оптимізації сайтів не перевищує десяти. До найбільш поширених відносять - спамдексинг, - клоакінг, - свопінг, - створення фальшивих сайтів – дорвеїв, - бомбінг.
 54. 54. Спамдексинг Спамдексингом називається метод чорної оптимізації, при якому сторінки сайту створюються тільки для індексації пошуковими системами. Наприклад: надміру насичують сторінки пошуковими фразами, які до тематики сайту не мають ніякого відношення. Нетематичні пошукові фрази ховають від відвідувачів, набираючи їх дуже дрібним шрифтом, або літерами того ж кольору, що і фон сторінки. В результаті пошукову фразу бачать тільки роботи, але не бачать відвідувачі, які потрапляють по пошуковій фразі «Джастін Бібер», наприклад, на сайт, який продає канцелярські товари. Це прямий обман пошукової системи, здійснений тільки з метою попадання сайту в ТОП по найбільш популярних пошукових фразах. Клоакінг Більш складним, а тому менш популярним, але не менш ефективним методом чорного просування є клоакінг, який ще називають маскуванням. Пошуковому роботу пропонується сторінка з контентом, який повністю відрізняється від контенту, який бачать користувачі. Для цього оптимізатор використовує програмами, які обчислюють IP-адреси пошукової машини. При зверненні до сторінки пошуковика вміст сторінки підміняється на оптимізовану саме під вимоги робота.
 55. 55. Свопінг Це заміну вмісту сторінки після її індексації. Сайти, що просувались свопінгом, знаходяться у верхніх рядках пошукової видачі за пошуковим запитом до наступної індексації. Виходить, що “життя” цих сайтів коротке, але яскраве. Свопінг використовують оптимізатори, які не зацікавлені в тривалих проектах. Отримавши за виведення сайту в топ пошукової системи певну суму грошей, після індексації, яка майже стовідсотково закінчується вилученням сайту з бази пошукової системи, оптимізатор “вмиває руки”. Дорвеї Цим терміном позначають сайти, створювані виключно з метою успішної індексації. Після попадання на головну сторінку (doorway) цього сайту відвідувач автоматично перенаправляється на сайт, що просувається оптимізатором. Для перенаправлення використовується HTML-інструмент «redirect». Створення навіть одного дорвея є досить негарним заняттям. Практика ж показує, що чорні оптимізатори створюють десятки дорвеїв, істотно навантажуючи апаратні ресурси кожної пошукової системи окремо і підриваючи авторитет пошукових машин в цілому. Тому створення дорвеїв жорстко карається, інколи навіть виключенням з індексу пошукової системи.
 56. 56. Бомбінг (англ. Googlebombing, також відомий як link bomb) — феномен функціонування пошукової системи (не обов'язково Google), коли який-небудь запит призводить до видачі абсурдного або провокаційного результату. Гугл-бомби іноді є випадковою помилкою пошукової системи, але велика кількість їх, особливо пов'язаних з гострими соціальними і політичними конфліктами, провокуються штучно з метою пропаганди. Для цього використовується техніка пошукового спаму. Приклади: 1. Фраза «more evil than satan himself» («більше зло, ніж сам сатана»). У відповідь на такий пошуковий запит Google у 1999 році першим результатом повертав посилання на офіційний сайт Microsoft. 2. Під час помаранчевої революції пошукова фраза у Google «вор должен сидеть в тюрьме» першим результатом давала посилання на інформаційний сервер кандидата в Президенти України Віктора Януковича www.ya2004.com.ua. 3. Фраза «кількість дебілів у росії». У відповідь на такий пошуковий запит Яндекс у 2009 році видавав першим результатом посилання на найпопулярніший соціальний сайт в СНД vkontakte.ru, в якому на той момент було зареєстровано близько 60 мільйонів людей. 4. Словосполучення «злісний карлик». У відповідь на цей запит Google видає фотографії президента РФ Дмитра Медведєва . 5. Деякий час першим рядком на запит «сайт Бога» першим рядком Google видавав офіційний сайт Аркадія Укупника.
 57. 57. Приклади бомбінгу:
 58. 58. Семантичне ядро Семантичне ядро для сайту (СЯ) - перелік слів і словосполучень, що описують його спрямованість і тематику. Для великих сайтів даний список може нараховувати кілька тисяч слів. Визначення семантичного ядра - це основа для формування стратегії просування. Залежно від смислового поля виконується технічна оптимізація, вибираються цільові сторінки, формується наповнення сайту і т. д. СЯ забезпечує результативність просування, допомагає отримати цільових відвідувачів.
 59. 59. Складання семантичного ядра Скласти хороше семантичне ядро можна в кілька кроків : 1. визначаємо запити, які описують зміст сайту. Для цього можна використовувати сервіси пошукових систем Яндекс.Вордстат, Google.Adwords. 2. відсіюємо зайве, невідповідні запити, за якими ви не будете просуватися. У першу чергу видаляємо ключові слова, які не відповідають тематиці сайту; 3. позбавляємося від запитів з низькою частотністю. Просування по них навряд дасть хороший результат ; 4. розподіляємо список слів між сторінками сайту. Частіше за найбільш конкурентними запитами просувають головну сторінку і сторінки з найбільшим статичню вагою (на них найбільше посилань з внутрішніх сторінок та інші сайти). Інші запити групуються і розподіляються між іншими сторінками сайту.
 60. 60. Запити бувають: - високочастотні (ВЧ) - запити загального характеру , які не дозволяють виявити потребу користувача ( « автомобіль » ) ; - середньочастотні (СЧ ) - уточнені ВЧ запити ( «купити автомобіль » ) ; - низькочастотні (НЧ) - максимально точні запити ( «купити автомобіль Jaguar XF зелений »). Такі запити вводять в пошуковик приблизно 100-200 осіб на місяць , але вони забезпечують найбільшу конверсію , т.к. користувачі максимально зацікавлені в предметі пошуку . За конкурентності запити діляться на високо - (ВК) , середньо- (СК ) і нізкоконкурентним ( ПК). Визначити дану характеристику допоможе аналіз конкурентів. Однозначної відповідності між частотністю і конкурентністю запитів не спостерігається.
 61. 61. При створенні семантичного ядра враховуйте наступні моменти: - у складі ядра повинні бути присутніми як загальні, так і «вузькі» запити. Використання виключно НЧ запитів призведе цільових відвідувачів на сайт , але обсяг трафіку буде набагато менше , ніж по високочастотних ключовими словами. Переважання загальних запитів негативно відіб'ється на поведінкових факторах ; - обов'язково при складанні семантичного ядра потрібно використовувати асоціативні ключові слова ( по суміжних тем ) . Це зробить тексти більш привабливими для пошукових систем і відвідувачів сайту; - не можна нехтувати ключовими словами з помилками , які користувачі можуть зробити через неуважність ( « пакупка автамабіля »). Пошукові системи знаходять відповіді і для таких запитів ; - кількість ключових слів залежить від обсягу тексту на сторінці. Щоб тексти були читабельними і привабливими для пошукових систем і відвідувачів , частота використання ключових слів не повинна перевищувати 7 %.
 62. 62. Яндекс.Вордстат Якщо помістити запит в лапки («семантичне ядро»), то враховані будуть тільки словоформи даної фрази. Щоб отримати інформацію саме для нашого запиту, без словоформ, крім лапок необхідно використовувати знак оклику перед кожним словом фрази - «!семантичне !ядро».
 63. 63. Google https://adwords.google.com/select/KeywordT oolExternal
 64. 64. Настройка файлу robots.txt для доступу роботам User-Agent: * Disallow: /models//compl Disallow: /admin/ User-agent: Yandex Disallow: /models//compl Disallow: /admin/ Host: hyundai-lviv.com Sitemap: url/sitemap.xml
 65. 65. PageRank (PR) ТІЦ Page Rank (PR) – дослівно перекладається з англійської як “ранг сторінки”. Простіше кажучи, це оцінка, яку пошукова система Google ставить сайту в цілому та його окремим сторінкам. Оцінюється сайт за десятибальною системою та відображає “відношення” пошуковика до сайту: чим вище оцінка, тим вища “повага” Google до сайту, тим вище сайт буде стояти у видачі. Система оцінок PageRank також дозволяє оцінювати сайти відносно один одного: у кого вища оцінка, той є авторитетнішим. В принципі, PageRank це своєрідний індекс цитування сайту, розроблений Google, також, як ТІЦ, який присвоює Яндекс. ТІЦ (Тематичний індекс цитування) – алгоритм пошукової системи Яндекс, призначений для визначення авторитетності сайтів шляхом підрахунку кількості ресурсів, які посилаються на нього та є схожої тематики. Використовується для оцінки релевантності (міри відповідності пошуковим запитам) сайтів в Яндекс Каталозі, що дозволяє визначити значимість того чи іншого проекту.
 66. 66. Ранжування Ранжування – визначення порядку відповідно до рангу, авторитету, респектабельності або релевантності, якщо мова йде про сайт. Ранжування – це процес, результат якого користувач бачить, отримуючи відповідь пошукової системи на своє питання. Система отримує і обробляє запит, сортує всі наявні в своїй базі дані, тобто проводить ранжування, і видає результат. Видача, як відомо, являє собою сторінку або декілька, де в певному порядку розташовані посилання, що відповідають на питання. Розміщення всіх сайтів у відповідний ланцюжок і є ранжуванням. Релевантність як критерій ранжування Ранжування відбувається згідно релевантності сайту, яку кожна пошукова система розуміє на свій лад. Є два важливих моменти у визначенні релевантності, тобто відповідності сайту запиту. Перший момент – смисловий, тобто змістовний. Змістовна релевантність формується з лексико- семантичного аналізу розміщеного на сайті тексту. Другий критерій – формальний. Це відповідність алгоритмам визначення релевантності, які внесені в програму пошукової системи. Результат ранжування – не постійна, а змінна величина. Співробітники систем міняють алгоритми, щоб нерелевантні сайти не могли за допомогою некоректних методів прорватися через заслін фільтрів. Але якщо сайт користується довірою пошукової системи, то зміна алгоритму не обов’язково змінить його місце у видачі. При ранжуванні важлива не тільки кількість посилань, але і їх текст, вік, розташування, стабільність, а також авторитетність сайту який посилається.
 67. 67. Релевантність Релевантність (від лат. relevo – піднімати, полегшувати ) – визначена ​​пошуковим алгоритмом міра відповідності результатів пошуку завданню поставленому в пошуковому запиті. В спрощено-технічному сенсі під релевантністю розуміємо пропорцію ключових слів або фраз, що містяться в тексті і їх відповідність з точки зору ПС тим чи іншим пошуковим запитам. Однак подібне розуміння релевантності (як виключно формального критерію) не є досить точним і повним з тієї причини, що сенс і корисність тексту не визначається одним лише включенням до нього слів, використовуючи які, користувачі шукають потрібну їм інформацію. Релевантність сторінок сайту є найважливішим компонентом пошукової оптимізації. Це є суб'єктивним поняттям, оскільки результати пошуку, які підходять для одного користувача, можуть не підходити для іншого. Основним методом для оцінки релевантності є TF-IDF-метод, який використовується у більшості пошукових систем (як в інтернет-пошуковиках, так і у довідкових системах (MSDN). Його зміст зводиться до того, що чим більша локальна частота терміну (запиту) у документі (TF) і більша «рідкість» (тобто, чим рідше він зустрічається в інших документах) терміну у колекції (IDF), тим вище вага даного документу відносно терміну — тобто документ буде видаватись раніше у результатах пошуку за даним терміном. Якщо документ містить 100 слів і слово [ 3 ] « заєць» зустрічається в ньому 3 рази , то частота слова (TF ) для слова « заєць» в документі буде 0,03 ( 3 / 100). Один з варіантів обчислення частоти документа ( DF ) визначається як кількість документів містять слово « заєць» , розділене на кількість всіх документів. Таким чином , якщо « заєць » міститься в 1000 документів з 10 000 000 документів , то частота документа ( DF ) буде рівний 0,0001 (1000/ 10000000 ) . Для розрахунку остаточного значення ваги слова необхідно розділити TF на DF ( або помножити на IDF) . У даному прикладі , TF -DF вагу для слова « заєць» в обраному документі буде 300 ( 0,03 / 0,0001 ) .
 68. 68. Алгоритм визначення релевантності Алгоритми, відповідно до яких визначаються релевантні сторінки, будуть мати відмінності у різних пошуковиках. Але є набір загальних критеріїв для будь-якої пошукової системи. Внутрішні критерії Це найважливіші критерії релевантності, найбільш повна відповідність яким – це фундамент, основа успішно оптимізації. Частота (так звана щільність) ключових слів у тексті; Місцезнаходження ключових слів; Ступінь ідентичності пошукового запиту фрагменту тексту на сторінці; Наявність збігів в метатегах (title, description та keywords); Наявність словоформ і синонімів ключових слів; Оновлюваність сторінок (навіть якщо сторінка релевантна запиту, пошуковики вітають регулярне оновлення- поповнення контенту, як і їх користувачі – свіжу актуальну інформацію); Кількість сторінок, загальний обсяг інформації; Внутрішнє перелінкування. Зовнішні критерії Показник цитування або посилальна популярність (ТІЦ у Яндекса і PageRank у Google) – основний критерій; Кількість звернень до даної сторінки за запитом або запитами; Трафік ресурсу; Вік домену.
 69. 69. Як бачать пошукові роботи наш сайт ( браузер Lynx)
 70. 70. SEO - двигун торгівлі
 71. 71. Юзабіліті Юзабіліті – це характеристика, яка в першу чергу звернена до відвідувачів сайту. Пошукові машини її не оцінюють, вона лише побічно впливає на ранжування. Чим якісніше юзабіліті, тим популярніший сайт, тим краще продається продукт, тим більший трафік, а відповідно, вища видача в пошукових системах – все взаємопов’язано. Низький рівень юзабіліті, відповідно, зменшує відвідуваність сайту. Однак, це абсолютно не означає, що цей сайт не містить хорошого контенту. Навпаки, контент може бути цікавим, корисним, а юзабіліті – низьким. Наприклад, цікава інформація знаходиться на сторінці багаторівневого меню з невиразною назвою, дістатися до якої ні в один, ні в два кліка ніяк не вийде. Або інформація набрана, але розташована так, що прочитати її неможливо. Ось і виходить за приказкою: по бороді тече, а в рот не попадає.
 72. 72. Високий ступінь юзабіліті Юзабіліті вважається високою, якщо вперше потрапивши на сайт, клієнт відразу ж розуміє, як ним користуватися. Ще одна ознака: клієнт, потрапивши на сайт вдруге, без проблем запам’ятовує та легко орієнтується. Третя ознака більше з розряду психології, але так само важлива: користувачу повинно бути приємно користуватися сайтом. Як критерій хорошого юзабіліті можна вважати і відсутність помилок при користуванні сайтом. Це особливо важливо, коли мова йде про великі розгорнуті портали з вимогами реєстрації, заповнення анкет, інтерактивними опитуваннями, іграми. У цьому відношенні сайти з іграми особливо показові: клієнт, зайшовши на сайт і не зрозумівши, як грати, з чого починати, зробивши декілька спроб, покине сайт. Покращувати юзабіліті можна постійним тестуванням сайту реальними користувачами, веденням обліку, чим і займаються професійні розробники сайтів, аудитори та оптимізатори.
 73. 73. Використовуйте інфорграфіку Інфографіка графічний спосіб передачі даних та інформації
 74. 74. Головне це…
 75. 75. Унікальний контент – гарантія успіху
 76. 76. Покращуєм юзабіліті Тайтл Заголовок сторінки Контент сторінкиЦінаКупити Меню Корзина
 77. 77. Іллюстрації на сайті Бонус! Фотографії товару В Яндекс картинках
 78. 78. УНИКАЛЬНі ТЕКСТИ
 79. 79. ДУБЛІ СТОРІНОК Сторінка 1 Сторінка 2
 80. 80. УНИКАЛЬНі КАРТИНКИ
 81. 81. Контекстна реклама (PPC)
 82. 82. Google adwords
 83. 83. Яндекс.директ
 84. 84. 3.4.14 Типи оголошень у Медійній мережі Окрім текстових оголошень у Пошуковій мережі Google, у Медійній мережі існують інші типи візуально привабливих оголошень. Зацікавити клієнтів у Медійній мережі можна за допомогою оголошень одного з наведених нижче форматів. Текстові оголошення • Текстові оголошення • Графічні оголошення – оголошення, які містять фотографії або ілюстрацію • Мультимедійна реклама – оголошення з анімацією або іншими типами рухомих елементів • Відеореклама
 85. 85. Приклади використання Компанія Carnival Cruise Lines скористалася націлюванням за контекстом у Медійній мережі Google і в результаті отримала збільшення кількості замовлень квитків на 284% за п’ять тижнів, досягла зменшення ціни за конверсію на 72% та збільшення кількості потенційних клієнтів на 36%. Бренд Jordan скористався Медійною мережею Google для націлювання на нішову аудиторію та покращення поінформованості й зацікавленості в бренді. Компанія Yankee Candle скористалась інструментами ремаркетингу в Медійній мережі Google для повторного залучення покупців, що дало змогу збільшити коефіцієнт конверсій на 600% і водночас зменшити ціну за конверсію вдвічі.
 86. 86. Ремаркетинг
 87. 87. ТИЗЕРНА РЕКЛАМА
 88. 88. Тизер походить від англійського слова «teaser» – що означає дразнилка, завлекалка. За допомогою тізера привертають увагу людини і потім знайомлять з чимось. Тизер – це особлива реклама. А метою будь-якої реклами є заманити людину, що тизер робить дуже добре, завдяки тому, що він містить невелику інформацію про об'єкт, який рекламується. Таким чином, він дражнить і привертає увагу людей до об'єкта так, що їм стає цікаво дізнатися про нього. Тизерну рекламу часто використовує на самому початку просування товару, продукту, коли він мало кому відомий. Наприклад, раніше була така тизерна реклама: Білі яйця зображені на червоному тлі й написано питання «Що це?». Людям ставало цікаво, вони були заінтриговані і дізнавалися потім, що це є елементом ребрендингу МТС. Тізерна реклама – особливий маркетинговий прийом. Технологія тізерів В основному тизери йдуть серіями і така реклама йде в 2 етапи. Спочатку тизер створює інтригу, зацікавленість, що найчастіше складається з питання. А потім загадка розкривається при демонстрації самого бренду, де і дається відповідь на питання.
 89. 89. Залежно від періоду проведення тизерну рекламні компанії поділяють на 2 групи: 1.Одноденні – майже миттєво відбуваються загадка і розкриття питання. Наприклад, на обкладинці журналу створюється інтрига, яка розкривається на одній із сторінок. 2. Тижневі – відповідь на питання розкривається ні відразу, а через 2-3 тижні після запуску реклами. TeaserNet.com bodyclick.net pay-click.ru Для забезпечення успіху рекламної кампанії-дражнилки необхідно одночасне дотримання трьох основних складових: 1)Термін між появою дражнилки і розкриттям не повинен бути занадто довгим, щоб не встиг пропасти інтерес; 2) Логіка зв'язку між дражнилки і продукцією, що рекламується не повинна допускати можливості ідентифікації з іншим брендом; 3) Яскрава і креативна ідея, здатна зацікавити широке коло споживачів. .
 90. 90. Емейл маркетинг
 91. 91. E-mail маркетинг — один з інструментів Інтернет-маркетингу. Розсилка по e-mail може бути виконана в найкоротші терміни і дозволяє охопити велику цільову аудиторію. Існує два типи електронних листів: - Продажні - Інформаційні
 92. 92. 80% корисного контенту + 20% реклами = 100% результат.
 93. 93. 10 найважливіших порад Email маркетингу: 1)Відправляйте листи тільки тим, хто особисто підписався на розсилку. 2) Включайте в вміст листа тільки ту інформацію, на яку підписався чоловік. 3) Будьте послідовними з частотою відправки листів. Виберіть графік - 1 раз на тиждень, на два тижні, на місяць і завжди дотримуйтеся його. 4) Найкраще відправляти розсилку листів для бізнес партнерів в проміжку з вівторка по четвер. Кращий час для відправки це 9:30 ранку або 13:30 після обіду. (Дослідження великих маркетингових компаній) 5) У більшості випадків розсилку листів для споживачів краще проводити або між 17:00 і 20:00 з вівторка по четвер або в п'ятницю ввечері або неділю вдень. (Теж дослідження) 6) Для підвищення продуктивності, додайте повідомлення у верхній частині вашого електронного листа, в якому йдеться щось на зразок цього: * Щоб забезпечити отримання наших листів, будь ласка, додайте info@labiz.org в вашу адресну книгу *. (Під info@labiz.org розуміємо електронну адресу з якої йде розсилка)
 94. 94. 7) Написати в поле * Від кого * назва вашої компанії або людини з вашої компанії і зробити це ім'я відповідно з розсилкою. Підписчик має всього кілька секунд, що б вирішити - відкривати йому листа чи ні, з цього поле * Від кого * він повинен знати і не думати, хто ж це може бути. 8) Обов'язково в розсилку включати дві версії листа - звичайний текст і HTML- версію. Якщо ви відправляєте одну HTML версію листа, 5% підписчиків його не прочитають. 9) Не використовуйте всі заголовні або кілька знаків оклику у вашій темі або тілі листа. Роблячи це ви викличете спам-фільтри і ваша розсилка не прийде до адресата. 10) Робіть різні підписки на різні теми. Створіть підписку на розсилку по кожному розділу окремо. Не завжди підписчик хоче отримувати інформацію про різні теми, якщо сайт, наприклад, різно тематичний портал.
 95. 95. Які автоматичні листи настроїти? - подячний, - лист збору відгуків - вітальний Подячний лист відправляється автоматично після того, як клієнт підтвердив замовлення. Лист пишеться від імені директора чи керівника відділу продажів і в ньому потрібно просто подякувати клієнта за те, що він вибрав вашу компанію. Можна згадати, чому клієнт зробив правильний вибір, тобто особливості вашої компанії. Лист збору відгуків відправляється автоматично через тиждень (залежить від максимального періоду доставки товару клієнтам компанії). Лист пишеться від імені директора чи керівника відділу продажів. У ньому ви питаєте, чи сподобався клієнтові товар або сервіс вашої компанії і просите його залишити відгук. У цьому листі важливо вказати посилання на місце, де клієнт повинен залишити відгук. Також задавайте клієнту чіткі питання типу «Чи був ввічливий з вами наш продавець?», А чи не питання типу «Залиште відгук про роботу магазину».
 96. 96. Вітальний лист відправляється автоматично відразу після підписки на вашу розсилку. У цьому листі ви повинні подякувати клієнта за те, що він підписався. Розповісти, про що буде розсилка і як часто будуть приходити листи. У цьому листі можна дати бонус або знижку на покупку. Вітальні листи відкривають до 90% одержувачів, тому використовуйте такі листи для продажів - запропонуйте знижку на першу покупку або бонус при першій покупці. Сегментація бази - святая святих Email-маркетологів. Наприклад, якщо ви відправляєте пропозицію купити каву зі знижкою всій своїй базі - ефективність одна, якщо ви відправляєте точно таку ж пропозицію клієнтам, які купували у вас кавоварку - ефективність в десятки разів вище. Під ефективністю я маю на увазі конверсію в покупки. У кожній розсилці використовуйте як мінімум чотири сегменти. Найпопулярніша сегментація: по країнах, по містах, по товару, за активністю (відкривав, не відкривав листи). Чим більше у вас інформації про клієнта, тим кращу цільову пропозицію ви можете йому зробити.
 97. 97. SM M
 98. 98. Social Media Marketing (SMM ) - процес залучення трафіку або уваги до бренду або продукту через соціальні платформи. Це комплекс заходів щодо використання соціальних медіа в якості каналів для просування компаній та вирішення інших бізнес-завдань.. Основний упор в SMM робиться на створенні контенту , який люди будуть поширювати через соціальні мережі самостійно, вже без участі організатора . Вважається, що повідомлення, що передаються по соціальних мережах, викликають більше довіри у потенційних споживачів послуги . Це пов'язується з рекомендаційної схемою поширення в соціальних медіа за рахунок соціальних зв'язків, що лежать в основі взаємодії. Просування в соціальних мережах дозволяє точково впливати на цільову аудиторію , вибирати майданчики , де ця аудиторія більшою мірою представлена ​​, і найбільш відповідні способи комунікації з нею , при цьому в найменшій мірі зачіпаючи незацікавлених в цій рекламі людей. Маркетинг в соціальних мережах включає в себе безліч методів роботи.
 99. 99. Карта Соціальних мереж в світі
 100. 100. В чому полягає суть SMM? ⦿Просування проекту ⦿Створення популярності проекту ⦿Збільшення кількості відвідувачів ⦿Розширення аудиторії відвідувачів ⦿Монетизація
 101. 101. Одноклассники Працювати можна тільки з брендингом або банерами
 102. 102. Портрет одноклассника
 103. 103. Вконтакте Інструменти - групи, зустрічі, контекстна реклама
 104. 104. Портрет вконтактера
 105. 105. День вконтактера http://www.telecomer.com/files/articles/60/26/Ukrainians_in_social_networks(MMI).pdf
 106. 106. Facebook Інструменти - групи, зустрічі, контекстна реклама
 107. 107. Портрет фейсбукера
 108. 108. День фесбукера
 109. 109. LinkedIn Інструменти - контекстна реклама, спільноти, зустрічі, Просування компанії через блог, пошук контактів
 110. 110. Форуми помирають Форуми залишаються для обговорення проф або жіночих тем Пік популярності припав середину 2000-х.
 111. 111. Блоги Блог - сайт, що складається з постів (публікацій) користувачів Перший блог був створений в 1992, розквіт почався з 1996 У СНД самі популярною блог платформою є LiveJournal
 112. 112. Блоги: ЖЖ (LiveJournal) Розквіт популярності припав на середину 2000-х Інструменти: пости, спільноти, банера
 113. 113. Блоги: Твіттер Приблизно 200 тис користувачів, зростання в 2010 - 400% Інструменти - аккаунт, квести
 114. 114. Геолокація – що це? Сервіс, заснований на місцях і Чекин людей в них
 115. 115. Foursquare Порядку 10 тис активних і платоспроможних користувачів Інструменти - точки, знижки, квести
 116. 116. Іnstagram Інструменти – фото
 117. 117. Youtub e Інструменти – відео - Створення коротких відео-анонсів - Вірусні відео
 118. 118. WEB 2.0: Кожен може не тільки споживати контент, але і бути його автором!
 119. 119. WEB 2.0: Кожен може не тільки споживати контент, але і бути його автором!
 120. 120. В Social Media Marketing, головне це цінність для клієнта
 121. 121. МІФИ SMM
 122. 122. МІФ 1: SMM - створення сторінки в Facebook або Вконтакте
 123. 123. ОЧІКУВАННЯ
 124. 124. РЕАЛЬНІСТЬ
 125. 125. МІФ 2: В інтернеті та в соціальних мережах сидить молодь
 126. 126. POEM: Paid, Own, Earned Media Paid Owned Earned Реклама, ТБ, преса, спонсорство, контекст, купівля трафіку Сайти + RSS, спільноти, додатки, Email підписка Згадки та обговорення в мережі, репости, відгуки, реклмендації Незнайомці Клієнєнти Фанати
 127. 127. Сравнение подходов Кожен раз починають нарощувати охоплення з нуля Традиційні кампанії ЧАС Підписчики Кожна наступна кампанія базується на досягненнях попередніх кампаній ЧАС Підписчики POEM стратегія
 128. 128. Інструменти SMM • Створення і просування спільнот бренду • Просування на нішевих соціальних мережах • Створення і розвиток власних інформаційних майданчиків • Просування контенту • Проведення інтерактивних акцій • Створення і просування інтерактивних елементів • Робота з лідерами думок • Вірусний маркетинг • Персональний брендинг • Комунікативна активність • Реклама
 129. 129. Методи залучення користувачів в спільноти • Платна реклама • Розсилка по базі e-mail • Підпис в електронній пошті • Підписи в коментарях, на форумах • Кнопки для сайту • Віджет для сайту • Візитки з профілями в соц.мережах • Участь у заходах та / або організація заходів • Промоматеріали з посиланнями на соц.мережі • Конкурси • Контент
 130. 130. Контент-маркетинг
 131. 131. Контент-маркетинг IS ?!
 132. 132. ⦿ Новини ⦿ Новини з місця події (трансляція) ⦿ Довідкові дані ⦿ Інфографіка ⦿ Інструкції ⦿ Лайфхак ⦿ Цитати ⦿ Гумор ⦿ Акції, конкурси тощо ⦿ Запитання та відповіді (опитування) ⦿ Мікроформати (фото дня, цитата дня,) Створення контенту
 133. 133. Створення контенту
 134. 134. Що таке ВІРУС?
 135. 135. Флешмоб Тест Семинар
 136. 136. Як запустити ефективне САРАФАННЕ РАДІО? 1.03
 137. 137. Китайска мудрість: Спочатку подружіться, а потім починайте продавати!
 138. 138. Вирішальне значення: Величина спільноти фанатів бренду
 139. 139. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа Підвищення знання про продукти / Компанії
 140. 140. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа Формування спільноти лояльних користувачів
 141. 141. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа Анонсування спеціальних акцій
 142. 142. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа Управління репутацією компанії
 143. 143. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа Залучення клієнтів у використання Продуктів / Послуг
 144. 144. Завдання, які вирішуються в соціальних медіа 1. Підвищення знання про продукти / Компанії 2. Анонсування спец.акцій 3. Формування спільноти лояльних користувачів 4. Управління репутацією компанії 5. Залучення клієнтів у використання Продуктів / Послуг
 145. 145. Місце SMM в медіаплані: Платформа в інтернет Короткотермінові інструменти Довготермінові інструменти, BTL акції SEO WWW Соціальна Бренд-платформа, SMM Контекст PR Каталоги, Маркети Интерактивний PR / BTL SMM Медійка Медійка
 146. 146. Соціальна Бренд-платформа:
 147. 147. Соціальна Бренд-платформа:
 148. 148. Матриця розробки SMM кампанії Хто ? Продукт: Цільова Аудиторія: Ставлення до продукту: Мотивація переходу на даний Продукт: Де ? Соціальні майданчики на яких вже існують або є можливість створити масові спільноти навколо Продукту (Соц.мережі, Форуми, Блоги, Мікроблоги, Соціально- медійні портали) Що ? Інтерактивні інструменти, утягують ЦА в спілкування з брендом, у використання Продуктів (Конкурси, Вірусний контент, Семінари, Ігри, тощо ....) Куда ? Куди необхідно привести аудиторію? Завдання! Які соціальні дії ми повинні стимулювати? (Переходи на сайт, Участь в акції, Активне обговорення Продукту ...) Матриця Титова
 149. 149. Як вибирати майданчики 1. Максимальна релевантність ЦА;
 150. 150. Як вибирати майданчики 2. Максимальна активність ЦА;
 151. 151. Як вибирати майданчики 3. Мінімальна ціна 1 соціальної дії;
 152. 152. Як вибирати інструменти Конкурс Семінар Спільнота Вірус Участь в створенні Бренду ? Гра Вікторина Майстер- клас
 153. 153. Як вибирати інструменти 1. Максимальна інтерактивність;
 154. 154. Як вибирати інструменти 2. Чим простіші умови, тим більше учасників;
 155. 155. Як вибирати інструменти 3. Відповідність Цільовій Аудиторії;
 156. 156. Приховане або Відкрите просування? ?
 157. 157. Приховане або Відкрите просування? ?
 158. 158. Приховане або Відкрите просування? 1. Бомбардування 2. СПАМ 3. Загроза БРЕНДУ Прихований постинг
 159. 159. Приховане або Відкрите просування? Цікава інформація Ресторани GOODMAN
 160. 160. Приховане або Відкрите просування? КОНКУРС Beeline ВТБ 24
 161. 161. Приховане або Відкрите просування? 1. чесність 2. інтерес 3. інтерактивність 4. залучення Відкрите просування:
 162. 162. Формула ефективної SMM кампанії Відкритість, чесність Значуща Подія Інтерактив Регулярність впливу Креатив Аудиторія
 163. 163. Community management Контент і Активність: 30% Брендований - Акції - Конкурси - Консультації - Відповіді на питання ... 35% Функціональний - Корисне - Відгуки - Поради 35% Емоційний - Гумор - Міні-конкурси - Народна журналістика ...
 164. 164. Community management Щоденні роботи в спільноті: 1. Проведення activity (конкурс, опитування, голосування, гра) 2. Огляд на базі відгуків 3. Робота з спільнотами-друзями 4. Створення нових профілів і їх "прокачування" 5. Залучення відвідувачів в обговорення 6. «Подяка» 7. Індивідуальна робота з учасниками груп для збільшення активності 8. Додавання та оновлення контенту (пости, репости, додавання фото, аудіо та відео записів) 9. Робота з розділом «новини» 10. Видалення спаму 11. Запрошення до спільноти нових учасників
 165. 165. Community management – кожний день! Небо в подарок Баланс контенту: Брендований / Функціональний / Емоційний Ігри, Конкурси Анонси, Промо-Акції Залучення і утримання
 166. 166. Бренд- платформа в Соціальних мережах = Генератор лояльних споживачів
 167. 167. маркетингові можливості
 168. 168. Приклад комунікації (MTV Україна)
 169. 169. Українські приклади використання Твіттера
 170. 170. Новорічна акція від nic.ua http://rt.nic.ua/ - сторінка акції (вже не працює) З15.11.2009 по 28.12.2009 реєстратор NIC.UA проводив рекламну кампанію з щоденним розіграшем призів серед користувачів соціальної мережі Twitter.com Розіграш полягав у тому, що всі користувачі соціальної мережі Twitter, що відправили повідомлення, що містить текст з хештегом #nicua, посилання на сторінку з акцією http://rt.nic.ua або на сам сайт http://nic.ua або процитувати користувача nic_ua (RT) приймав участь у щоденному розіграші призів. наприклад: RTnic_ua Я хочу виграти Нетбук, тому що домени реєструю на nic.ua! #nicua http://rt.nic.ua Обов'язковою умовою була підписка на блог в твітері http://twitter.com/nic_ua
 171. 171. Новорічна акція від nic.ua Було розіграно: 65 безкоштовних реєстрацій і продовжень доменів 653 користувача отримали від нас знижку 30% на послуги хостингу, більше 1200 подарункових сертифікатів для поповнення особового рахунку загальний призовий фонд акції склав більше 15000 гривень http://nic.ua/rus/news.html?i=77 Головним призом став нетбук «Lenovo»
 172. 172. Новорічна акція від bodo.com.ua "Враження в подарунок" Сторінка з акцією - http://bodo.com.ua/newyear/ Терміни проведення: з 17 грудня 2009 по 28 грудня 2009 Умови акції: зареєструватися в наведеній нижче формі, отримати унікальну посилання і попросити якомога більше друзів проголосувати за тебе! Призи: 1. ЗОЛОТО: серед ТОП-5 розігрувався головний супер-приз: подарунок- враження вартістю 1200грн. ? 2. СРІБЛО: серед ТОП 6-25 розігрався супер-приз: подарунок-враження вартістю 1000грн. ? 3. БРОНЗА: серед решти учасників, які подолали бар'єр в 5 голосів, разигравалось 5 заохочувальних призів, подарунків-вражень вартістю 800грн.
 173. 173. Новорічна акція від bodo.com.ua "Враження в подарунок" Результати: Взяло участь: 350 осіб, спостерігалася висока активність в твіттері Приклад повідомлень в твіттері: @bodocomua картинг - шо це? подарите, хоть узнаю шо оно такое#bodo
 174. 174. Способи монетизації ⦿Банерні мережі ⦿Партнерські програми ⦿Контекстна реклама ⦿Продаж лінків
 175. 175. АНАЛІТИКА
 176. 176. Аналіз целей сайту
 177. 177. Аналіз ефективності контекстної реклами
 178. 178. Аналіз ефективності медійної реклами

×