Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

презентація душана бурака. просторове планування

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 14 Ad

презентація душана бурака. просторове планування

Download to read offline

Презентація про земельне планування в Словаччині

Презентація про земельне планування в Словаччині

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Viewers also liked (17)

Advertisement

Similar to презентація душана бурака. просторове планування (20)

More from natavoloshyna (20)

Advertisement

презентація душана бурака. просторове планування

 1. 1. ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ Просторове / Планування землекористування Інж. архітектор. канд. наук Душан Бурак, Архітекторське бюро Атріум, Кошіце, Млинська 27 Факультет будівництва, Технічний університет в Кошице, Словацька республіка e-mail: architekti@atriumstudio.sk, tel: +421 55 623 1587 DETLUP Development through Land Use Planning
 2. 2. Вступ Європейська інтеграція та розширення Європейського Союзу приносить багато нового не тільки для нових і асоційованих членів ЄС, але також є викликом для діючих членів. Політичні, економічні та соціальні наслідки цих процесів очевидні на кожному кроці: - розширюється конкурентний простір, спрощується рух товарів, збільшується мобільність населення, реалізуються транснаціональні та трансконтинентальні інфраструктурні проекти, уніфікуються правові та економічні умови. - загострюється конкурентна боротьба муніципалітетів і регіонів в змаганні за інвесторів, що приносять робочі місця для жителів, а також за гостей та за доступ до суспільної інфраструктури. Ця ситуація в останні роки загострюється глобальною загальносвітовою кризою та існуючими конфліктами. Саме в цьому контексті на європейському рівні дедалі частіше обговорюється роль просторового планування як складової правового середовища, що визначає привабливість останнього для інвестицій, а також як складової соціально-економічного середовища, що стабілізує ці інвестиції.
 3. 3. ПРАГА
 4. 4. Передмова • Взаємодія між людиною і середовищем, природою і цивілізацією, минулим і майбутнім призводить до постійної деформації середовища для того, щоб найкращим чином задовольнити складні потреби суспільства, не перешкоджати його розвитку, а, навпаки, стимулювати суспільні ініціативи. • Розвиток суспільства вимагає зміни в середовищі, в якому відбуваються життєві процеси. • Найбільше взаємодія суспільства і середовища проявляється в містах, в умовах найбільш концентрованої соціальної активності.
 5. 5. Передмова • Міста були і залишаються в центрі майже всього, що створило людське суспільство. В той же час міста були і в багатьох випадках залишаються проявом недоліків суспільства - соціальної нерівності, якості навколишнього середовища, егоїзму, війн і т.д. • Наслідком посилення цих недоліків є відтік населення. Він приносить вигоди і проблеми. Щодня в світі переміщається 150 тис. мешканців. У 2010 році в світі налічувалося біля 7 млрд. осіб, а до 2050 ООН передбачає збільшення до 8-10,5 млрд., з яких 60% - в Азії, 25% - в Африці і 5% - в Європі. • У містах по всьому світі проживає 50% населення і до 2050 очікується збільшення його частки до 70%. У розвинених країнах цей відсоток більший, - 75%, очікується 86%, в Словаччині - 55% і передбачається 70%.
 6. 6. Передмова • Помічником у регулюванні згаданих явищ і процесів є Урбаністика - сектор, що є синтезом науки, техніки і мистецтва, а просторове планування - інструмент для її застосування. • Європейська хартія просторового планування характеризує Просторове планування, як географічну проекцію економічної, соціальної і культурної політики суспільства і його політики в частині навколишнього середовища. • Просторове планування сприймається водночас як науковий метод, як технологія управління і політики, розроблений як міждисциплінарний всеосяжний підхід, спрямований на збалансований просторовий розвиток і його фізичну організацію відповідно до комплексної стратегії сталого розвитку.
 7. 7. Передмова • Просторове планування є важливим інструментом регулювання просторового розвитку з метою забезпечення дотримання всіх природних і цивілізаційних елементів, які знаходяться в даному місті. • Комплексна діяльність, що вимагає фахівців, чия професійна компетенція змінюється з плином часу. • Головний координатор - урбаніст, який виступає в якості посередника, і який співпрацює з експертами – фахівцями з різних галузей.
 8. 8. Розвиток Лондона Розширення міста на прикладі Лондона / розвиток тої ж самої частини міста 1750-1862-1946 /
 9. 9. Основні тези • Легше зрозуміти сенс і значення Просторового планування, якщо пояснити те, чого слід уникати, а саме: неконтрольованого, нецивілізованого, вульгарного і незбалансованого, неетичного, марнотратного та неестетичного розвитку, і всіх неналежних способів його використання. • Термін Просторове планування використовується для опису процесів планування, метою яких є організація елементів і явищ в процесі урбанізації території. • Властивості території можна просто розділити на: - природні – локальні властивості рельєфу (геоморфологічні умови), атмосфера, геосфера, гідросфера, біосфера, педосфера – інтегруються на території в екосистемах, тобто спільнотах різного виду і просторових рівнях, - цивілізаційні - соціально-економічні - первинні структури, суспільство, виробнича і невиробнича діяльність, комунікація.
 10. 10. Основні тези • З огляду на відносно стійкий характер природних умов, цивілізаційні чинники, тобто антропогенні умови, мають динамічний характер, що проявляється насамперед в ескалації використання окремих частин території. • Залежно від можливості виникнення конфліктів між стабільними природними умовами і швидко мінливими потребами суспільства зростає важливість ролі просторового планування. • Основне протиріччя, яке часто важко розв'язати, полягає в тому, що суспільство поступово створює для своєї діяльності все більші вимоги до території, а площа території є незмінною.
 11. 11. • Значення просторового планування в сучасних умовах ринкової економіки зростає, оскільки предметом інтересів і рішень є територія - об'єкт, культурне, екологічне та особливо економічне значення якого зростає. • Просторовий план є частиною правової системи суспільства. У демократичному суспільстві просторовий план є способом - формою суспільного договору і з точки зору верховенства права, є законом про землекористування, який дає громадянам впевненість в тому, що територія буде використовуватися для цілей п'яти "Е": економічно, ефективно, етично, естетично і екологічно. • Дотримання цих принципів планування забезпечує функціонування громадянського суспільства, в якому домінує авторитет узгоджених правил (обов'язкових для всіх), а не правила авторитету (обов'язкових тільки для декого).
 12. 12. • Згідно документів Ради Європи Просторове планування характеризується як: - демократичне - забезпечує участь громадян та їх обраних представників під час підготовки і обговорення просторового плану; переходить в положення регулюючого недирективного інструменту регулювання - глобальне – комплексне – створює просторову територіальну систему, яка координує інтереси секторів, - функціональне - цільове – враховує регіональну поінформованість і конституційну реальність держави, - перспективне – аналізує довгострокові тенденції і економічні, екологічні, соціальні та культурні прогнози (бачення). - безперервне – забезпечує три фази діяльності: продукування ідеї, планування реалізації, впровадження. • Де ми сьогодні, і чи є Просторове планування самодостатнім інструментом розвитку суспільства буде темою наступної презентації
 13. 13. Дякую за увагу!

×