38

390 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
390
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

38

 1. 1. Енергозбереження Над проектом працювали учні 7-В класу СЗШ №6: Владислав Мамрак Мільченко Андрій Головченко Наталія Каземір Ілля м. Новомосковськ травень 2012р.
 2. 2. ПроблемаСьогодні неможливо уявити життя без сучасних електричних приладів, а всі вони працюють, використовуючи електроенергію. З кожним роком зростає кількість спожитої енергії.Ми вибрали цю тему адже здобуття енергії шкодить природі. Наприклад: з радіаційного урану виробляють електроенергію, а нещодавні події в Японії нагадують нам, яка небезпека може чекати на нас.Не всі знають, що багато енергії споживають звичайні лампи розжарювання.Як це не дивно, але країна зараз перебуваєв стані недостатку енергії.Отже проблема, яку ми розглядаємо – ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ.
 3. 3. Шляхи вирішення проблеми1. Відмовитися від використання електроенергії взагалі – неможливо, бо ми дуже “залежні” від багатьох приладів.2. Користуватися тільки “екологічно-чистою” електроенергією, яку виробляють без шкоди природі – не можемо, бо такий спосіб не досить розповсюджений у нас.2. Можна звернути увагу урядовців на цю проблему – не можливо бо у нас нема зв’язків.3. Використовувати енергозберігаючі лампочоки та світло діодів хоча б у школі, купивши їх в господарському магазині – але для цього потрібні кошти, яких у нас нема.4. Зробити соціальний проект для місцевої спільноти, щоб залучити вчителів та учнів школи до співпраці по енергозбереженню.
 4. 4. Обґрунтування виборуЗа час навчання ми здобули достатньо навиків з комп’ютерних технологій, щоб звернутися до спільноти нашої школи і звернути їхню увагу на переваги використання енергогберігаючих ламп.
 5. 5. Що ми можемо зробити в проекті1. Розробити план та розподілити обов’язки – на першому тижні роботи над проектом.2. Провести дослідження та зібрати корисні факти – на другому тижні.3.Підготувати матеріали (емблема, розрахунок економії, звернення, анкета для опитування) – на другому тижні.4. Провести опитування та закликати громаду до енергозбереження – на третьому тижні.5. Підвести підсумки опитування – на четвертому тижні.6. Оформити презентацію проекту – на четвертому тижні.7. Провести захист нашого проекту – на п’ятому тижні.
 6. 6. План виконання проекту Пункт Відповідальний Комп’ютерні технгологій 1. Визначити Мамрак В. проблему та створити Мільченко А. Word план Головченко Н. Каземір І.Отже представляємо 2. Створити емблему Головченко Н. Рaint групи Каземір І.Вам план виконання 3. Розробити Мамрак В. Word звернення до Каземір І.проекту школярів та учителів“Енергозбереження”, 4. Скласти анкету опитування Мамрак В. Каземір І. Excelякий ми склали всією 5. Провести Мамрак В. ______ опитування та Мільченко А.нашою групою разом «Тиждень енергії», щоб залучити громаду 6. Підвести підсумки Каземір І. Excel «Тижня енергії» Мільченко А. 7. Зробити висновки Мільченко А. ______ Головченко Н. 8. Створити Мільченко А. PowerPoint презентацію
 7. 7. Для виконання проекту нам знадобилися :Знання з комп’ютерних технологій – здобули принавчанні за курсом Intel.Комп’ютери – працювали в кабінеті інформатики.Інтернет, у якому ми шукали інформацію - в кабінетіінформатики.Принтер - попросимо скористатися в кабінетіінформатики в нашого фасилітатора.Папір для роздруківки опитувань – надав класнийкерівник.Допомога вчителів-предметників для проведеннярозрахунків (економія від використанняенергозберігаючих ламп).
 8. 8. Звіт про виконання проектуГоловченко Наташа таКаземір Ілля – спільнорозробили емблему групиДодатково Мамрак Владта Мільченко Андрійстворили Публікацію“Свет”, що закликаєгромаду зберігати енергію.(Вимикати світло). – ціплакати ми роздрукувалита повісили в туалетах.
 9. 9. Для підготовки звернення ми знайшли таку корисну інформаціюЛюбий друже! З метою Ресурс служби енергозберігаючої Зараз багато інноваційних приладів для економії збереження енергії. паперу було лампи становить 12 000 годин, а цеУ нашій країні таких не багато, але хоч ми ішколярі ми можемо зберегти енергію, тому вирішено майже 8 років. команда Intel взялася за цю справу. створити Ми пропонуємо придбатиенергозберігаючі лампи або здати гроші. листівки- Тобто 1 така лампа за терміном Хоча б цим ми зможемо зберегти енергію! заклик та використання заміняє роздрукувати інформацію з 12 звичайних ламп. двох сторінок. Отже: Впродовж терміну експлуатації енергозберігаючої лампи, економія на електроенергії складає близько 240 грн. Дякуємо за співпрацю!Влад – розробив титульнусторінку звернення а Ілля – зворотню – “Цікаво”
 10. 10. Опитування громади Створені оголошення ми роздрукували і роздавала класним керівникам на пам’ять під час проведення опитування. Анкету для опитування розробили Влад та Ілля. Анкета опитування для проекту "Енергозбереження"1 Кабінет (предмет)2 ПІБ вчителя3 Клас4 Чи знаєте ви про енергозберігаючі лампи?5 Кількість ламп (загальна)6 З них енергозберігаючих ламп7 Кількість ламп розжарювання
 11. 11. Результати опитуванняОпитування проводили Мільченко Андрій та Мамрак Влад.Ми пройшлися по кабінетам у школі, Влад звернувся доучнів із закликом і роз’ясненнями, а Андрій заповняв анкетиз вчителями.Всього ми завітали в 31 клас. Ілля підраховував результати.Після підбиття підсумків, ми з’ясували, що майже всі (29 з31) знають про існування енергозберігаючих ламп, а отвикористовують їх лише в 11 кабінетах. Всього в опитаних кабінетах працює 357 ламп, з яких 127 – енергозберігаючі, а це складає лише 36%. В шести кабінетах використовують лише енергозберігаючі лампи – висловлюємо подяку класним керівникам.
 12. 12. ВисновкиРобота над проектом була дуже цікавою, нам сподобалося працювати в команді, допомагати один одному та залучати до співпраці інших.Нам дуже приємно, що ми змогли “підняти” таке важливе питання в нашій спільноті.Під час виконання проекту ми звернулися до громади з закликом зберігати електроенергію.Сподіваємось, що нас почують, зрозуміють та відгукнуться на заклик.Разом ми зможемо змінити хоча б статистику використання енергозберігаючих ламп по школі. Призиваємо всіх зберігати енергію!!!!
 13. 13. Оцінка результату проектуЗвичайно на енергозберігаючілампи потрібні кошти і можемоточно сказати, що наше зверненнябуло почуте.Робота над проектом згуртувалане тільки нашу команду, а й всіхучасників програми, тому інші групIntel вирішили нам допомогти.За підтримки другої групи, якавиконувала проект збираємомакулатуру – зберігаємо ліси – мизмогли придбати 2енергозберігаючі лампи длякабінетів.
 14. 14. Подяки Громаді• Директору Кобі О.П. - за підтримку та допомогу в організації захисту проектів.• Вчителю фізики - Хоцевич А.Ю. та вчителю математики Кислій Н.М. - за допомогу в розрахунках.• Школярам та вчителям, які прислухалися до нашого заклику.• Дякуємо 11-В, 9-А, 7-В, 7-Б, 2-А, 2-Г - в кабінетах цих класів встановлено всі енергозберігаючі лампи.• Дякуємо нашому фасилітатору Ользі Вікторовні за співпрацю та допомогу.• Окрема подяка ресурсу http://uk.wikipedia.org.

×