Publishers brunch

637 views

Published on

Lehce provokativní prezentace pro UVDT Brunch :-)

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
637
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
8
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Publishers brunch

 1. 1. Tato země není pro značkyJosef HavelkaBrunch Unie VydavatelůJune 14, 2012
 2. 2. ÚvodZnačky vznikají orchestrovanou či spontánníinterakcí v prostoru mezi Vlastníky Značky,Spotřebitely a Tvůrci Značky/KomunikačnímiExperty Spotřebitelé Brand Vlastník Tvůrce Značky Značky
 3. 3. Hypothéza č.1: SpotřebiteléV Čechách je důležitost značky pro výběr zboží neboslužby obecně nízká. Jsme pragmatici, kdy většinahledá nejvýhodnější cenu.
 4. 4. FaktaZhruba pouze každý třetí Čech pokládá při výběrubanky Značku za důležitou, podobně jako u sportovníobuvy. Kupodivu i u piva lze nalézt podobnouhodnotu.
 5. 5. FaktaAni ne každého pátého zajímá značka při výběrumobilního operátora, stejně jako u elektroniky.
 6. 6. FaktaMéně než každého desátého zajímají značky přivýběru v kategorijích jako: sladkosti, tvrdý alkohol,chipsy, letecké společnosti, dehydratovaná jídla činealko nápoje.
 7. 7. Hypothéza č.2: Vlastníci ZnačekK vytvoření silné značky je nutné mít vizi a dlouhodobýkomitment Top Managementu.Ve většině českéhobyznysu vládne pravý opak: Chybějící vize a focus nakvartální výsledky.
 8. 8. Hypothéza č.2: Vlastníci ZnačekVětšina Marketingových Ředitelů či Manažérů Značekjsou silně averzní vůči jakémukoliv riziku, mají nízkouschopnost ovlivňovat ostatní složky v jejichorganizacích a jako řešení preferují “zlatou střednícestu”, která sice nikoho neurazí ale i nikohonenadchne.
 9. 9. Hypothéza č.3: Tvůrci Značek či Komunikační BranžeValná většina samozvaných Značkových Expertůje buď mimo realitu byznysu/nerozumí mu, nebo jezcela neschopna přesvědčit jejich zákazníky oaplikování jejich doporučení.
 10. 10. Výsledek8 z 10 Značek České Republice jsou Slabé Značky.Slabé značky jsou zranitelné, vystavené permanentnímútokům jejich konkurentů a stále se zvyšujícímu tlakujejich distribučních partnerů.
 11. 11. VýsledekV současné ekonomice mají slabé značky málo o co seopřít mimo snižování ceny a zoufalé promotion akcesnažící se získat zájem spotřebitelů.
 12. 12. DoporučeníPřetavte Vaši firmu na nízkonákladovou organizaci anabídněte vašim zákazníkům permanentně nízkoucenu. Ideálně tu nejnižší ve vašem segmentu.
 13. 13. Děkuji za pozornost.Názory a komentáře jsou vítány.https://www.facebook.com/josef.havelka@joshav

×