Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

NNTP Bridge Sunumu

984 views

Published on

Serkan BARK'tan TechNet, MSDN ve MS Answers Forumlarını Windows Live Mail üzerinden takip edebilmek için kullanacağımız program olan NNTP Bridge in yapılandırılması hakkında kısa bir sunum.

Published in: Technology, Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

NNTP Bridge Sunumu

 1. 1. NNTP Bridge kullanılarak TechNet, MSDN ve Answers Forumlarına Erişim By | Serkan BARK
 2. 2. Merhaba, bilindiği üzere Microsoft Haber grupları tüm ülkelerde kapatılmaktadır. Fakat Microsoft, kullanıcılarına Forumlar üzerinden ücretsiz destek sağlamaya devam etmektedir. Bu sunumumuzda Microsoft Forumlarını, Eski habergrupları mantığı ile Outlook Express, Windows Live Mail gibi araçlar ile nasıl takip edebileceğimizi açıklamaya çalışacağım. + Neden NNTP Bridge kullanmak zorundayız? - Çünkü Daha güvenli ve Live-ID ile oturum açmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede Eski Anonim mantığından çıkıp Reklam, Kötü içeriklerden arınmış bir forum sağlanıyor. Microsoft Forums NNTP Bridge
 3. 3. Microsoft Forums NNTP Bridge Microsoft Forumlarına kaydolduktan sonra ilk yapmamız gereken işlem, Forum üzerinde bulunan Forum Bağlantılarım bölümünden «Ayarlarım» bölümüne erişmek olacaktır.
 4. 4. Microsoft Forums NNTP Bridge Ayarlarım bölümüne girdikten sonra, En altta bulunan «NNTP Köprüsünü Kullan» seçeneğini seçiyoruz.
 5. 5. Microsoft Forums NNTP Bridge Connect.microsoft.com dan indirdiğimiz «Microsoft NNTP Bridge» yazılımını bilgisayarımıza yükleyip, Start ile programımızı başlatıyoruz.
 6. 6. Microsoft Forums NNTP Bridge Forum üzerinde kayıtlı olduğumuz Live-ID miz ile oturum açıyoruz
 7. 7. Microsoft Forums NNTP Bridge Artık, Live-ID miz ile güvenli bir şekilde oturum açmış ve NNTP köprüsünü çalıştırmış bulunuyoruz.WLM 2011 üzerinde ki ayarlarımıza geçebiliriz.
 8. 8. Microsoft Forums NNTP Bridge WLM üzerinde «Add NewsgroupAccount» seçerek yeni bir haber grubu kimliği oluştruyoruz.
 9. 9. Microsoft Forums NNTP Bridge Bu bölüme kayıtlı olduğumuz Live-ID mizi yada cevap verirken kullanacağımız farklı bir mail adresi girebiliriz.
 10. 10. Microsoft Forums NNTP Bridge NNTP Bridge bilgisayarımızı NNTP sunucusuna bağlıyor. Bu yuzden Ip olarak Local Host yani 127.0.0.1 yazıyoruz. Next vs Finish ile işlemimizi bitiriyoruz.
 11. 11. Microsoft Forums NNTP Bridge Newsgroup özelliklerine baktığımızda tüm dünyada yayında olan Forumların listesi bilgisayarımıza inecektir.
 12. 12. Microsoft Forums NNTP Bridge Listemizin arama bölümüne «Tr» yazdığımızdaTürkiyede ,Türkçe olarak hizmet verilen 8 forumu da görebilirsiniz.Takip etmek istediğiniz foruma gelip «Subscribe» seçiyoruz.
 13. 13. Microsoft Forums NNTP Bridge En son olarak, Mesajlarımızın senkronlarını ayarlayabilirsiniz.

×