Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Linkedin ve B2B İçerik Pazarlama

B2B içerik pazarlama çalışmalarınızda Linkedin Şirket Sayfası kullanımı

Linkedin ve B2B İçerik Pazarlama

 1. 1. B2B İÇERİK PAZARLAMA Murat Kahraman
 2. 2. Daha iyi, ilgi çekici ve daha faydalı içerikler yaratmak ve bunları doğru mecralarda sunmak, markalara daha çok yeni müşteri kazandırır, mevcut müşterileri daha sadık müşteriler yapar ve bu müşterilerin de daha fazla yeni müşteri getirmesini sağlar. İÇERİK PAZARLAMA
 3. 3. En etkili B2B içerik pazarlama platformu
 4. 4. Türkiye'de aktif kullanıcı4.1M karar alıcı500B
 5. 5. NASIL
 6. 6. İÇERİK PAZARLAMA BAŞARI ADIMLARI 1 2 3 4 Amaç Hedef Kitle İçerik Stratejisi Optimizasyon
 7. 7. "Uygunluk" iyi bir içerik deneyimi için en önemli etkendir.
 8. 8. Linkedin için "Linkedin İçerik Stratejisi" yap! Linkedin için "Linkedin İçerik Planları" hazırla! Linkedin için "Linkedin İçerikleri" oluştur!
 9. 9. STRATEJİ
 10. 10. Fayda İçerikleri Etkileşim İçerikleri CTA İçerikleri
 11. 11. FAYDA İÇERİKLERİ Hedef kitlemizin ve mevcut topluluğumuza özellikle sunduğumuz ürün/hizmet alanında fayda sağlayan içerik türü. Bu içerikler gönüllü tüketim sağlayarak organik erişimi arttıracaklardır. Markalı ya da markasız içerikler olabilir ama ürün satmak için değil gerçekten fayda sağlamak amaçlı olmalıdır.
 12. 12. CMI 2014 İçerik Pazarlama Araştırmasına göre Linkedin B2B pazarlama profesyonellerinin en çok tercih ettiği kanal oldu. FAYDA İÇERİKLERİ / ÖRNEK
 13. 13. ETKİLEŞİM İÇERİKLERİ Hedef kitlemizle etkileşime girmemizi sağlayan içerik türü. Soru/cevap, tartışma, bilgi alışverişi sağlayan türde içerikler olmalıdır. Çift yönlü iletişimi güçlendirmek, geri besleme almak ve aynı zamanda viral erişimi artırmak için önemlidir.
 14. 14. Çoğu pazarlama profesyonelinin bir içerik pazarlama stratejisi var ancak sadece %35'i yazılı. Sizin yazılı bir içerik pazarlama stratejiniz var mı? ETKİLEŞİM İÇERİKLERİ / ÖRNEK
 15. 15. Call To Action İÇERİKLERİ Ticari amacımıza ulaşmak için kullanacağımız içerik türü. Ürün/hizmet tanıtımları, bunların ihtiyaç sebepleri, faydaları gibi içeriklerin yanısıra avantajlar, kampanyalar gibi satış arttırıcı içeriklerden oluşur. Performansları dönüşüm olarak ölçülebilir.
 16. 16. Linkedin şirket sayfanızın uzman ellerde ticari hedeflerinize ulaşmanıza hizmet etmesini isterseniz mutlaka 8bit'i arayın! CTA İÇERİKLERİ / ÖRNEK http://www.itis8bit.com
 17. 17. İPUÇLARI
 18. 18. Linkedin kullanıcılarının ilgi alanlarını gözardı etmeyin!
 19. 19. Sektör içgörüleri %60 Şirket haberleri: %53 Yeni ürünler ve Hizmetler: %43
 20. 20. doğru yapın! İçerik Planlarını
 21. 21. Ayda ortalama 20 içerik giren şirketler bu içeriklerin en az bir ya da daha fazlasında takipçilerinin %60’ına erişebiliyorlar. Tipik olarak bir içerik girişi takipçilerin %20’sine ulaşıyor.
 22. 22. Gösterin ve anlatın ama daha çok gösterin!
 23. 23. 98% Görsel içeren Linkedin güncellemeleri %98 daha fazla yorum alıyor. Video içeren Linkedin güncellemeleri %75 daha fazla paylaşılıyor.
 24. 24. Mobil içerik tüketimindeki artışı unutmayın. Mobil cihazlara uygun içerikler yaratın!
 25. 25. Linkedin zengin, profil verilerini içerik hedeflemede kullanın İçeriklerinizi hedefleyin!
 26. 26. İyi içerikleri paylaşın, En iyilerini reklamla öne çıkarın!
 27. 27. www.muratkahraman.net @muratkahraman

×