SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Download to read offline
გაკვეთილის თემა „მეჩონგურე“
საგანი/ინტეგრირებული საგნები სადამრიგებლო/კითხვის საათი
მასწავლებლის/მასწავლებლების
სახელი/ გვარი
სწავლების საფეხური / კლასი I საფეხური/ IV კლასი
მოსწავლეთა პროფილი 30 მოსწავლე
აქტუალობა
დღევანდელი შეხვედრა აქტუალური და მნიშვნელოვანია
რამდენიმე ფაქტორის გამო: 1. ვმუშაობთ ლექსიკური მარაგის
გამდიდრებაზე; 2. შემოქმედებითი აზროვნების
განვითარებაზე.
სასწავლო მიზნები და მოსალოდნელი
შედეგები
მოსწავლეები შეძლებენ ტექსტში მოცემული ინფორმაციის
გააზრებას, დასკვნების გამოტანას. ცოდნის გააქტიურებას და
პრაქტიკაში გამოყენებას.
მოსწავლეთა წინარე ცოდნა ----------------------------------------------
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო
მენეჯმენტი
I ფაზა- კითხვის საათს ვიწყებთ ლექსიკის გასამდიდრებელი
სავარჯიშოთი. თითოეულ ჯგუფს ხალიჩებზე ხვდებათ ფერად
ფურცლებზე გამოსახული ასო-ბგერები, მათ მოცემული ასო-
ბგერებით უნდა ააგონ 7-7 სიტყვა. ასო-ბგერებით აიწყობა უკვე
ნასწავლი 2 ზღაპრიდან უცხო სიტყვები. (კესანე, შადრევანი,
ნამი, კვირტი, სიფრიფანა, მყრალი, საგუბარი) ( 5წთ)
აქტივობის მიზანია მოსწავლეთა ლექსიკური მარაგის
გააქტიურება და გამდიდრება, ლექსიკურ ერთეულებზე
მუშაობის უნარის დახვეწა, ფონოლოგიური უნარების
განვითარება და დახვეწა.
ქეთევან კოსტავა, მარიტა ბიბლაია, ნინო მანია, სალომე
ქუტიძე
II კვირა - 12 თებერვალი
II ფაზა- ფასილიტატორები აცნობენ დღის გეგმას. თითოეული
ჯგუფის ფასილიტატორი იმუშავებს თავის გუნდთან ერთად.
თითოეულ ჯგუფში კითხულობენ მოსწავლეები ტექსტს და
თავიანთი ფასილიტატორების დახმარებით განმარტავენ
უცნობ სიტყვებს, აჯამებენ ზღაპარს. ( 20 წთ)
უცხო ტექსტზე მუშაობის მიზანი არის მოსწავლეთა
გავარჯიშება მოქნილ კითხვაში. იგი ხელს უწყობს კითხვის
ტექნიკის დაუფლებასა და გააზრებას.
III ფაზა- თითოეულმა ჯგუფმა უნდა შეადგინოს „ზღაპრის
ამბის რუქა“ (15 წთ)
ჯგუფის მიგნებებს ვაცნობთ აუდიტორიას. (10 წთ)
მოცემული აქტივობის მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეს
ტექსტის მთავარი აზრის დანახვაში, დასმული პრობლემების
ამოცნობასა და ჩამოყალიბებაში, მიზეზ-შედეგობრივი
კავშირების დამყარებაში.
სასწავლო რესურსები ტექსტის და „ზღაპრის ამბის რუქის“ ქსეროასლები, ფერადი
ასო-ბგერები, კალმები, ამბის რუქის ფორმა, ხალიჩები,
ბალიშები.

More Related Content

What's hot

6 „მელია და ცხენი“
6 „მელია და ცხენი“6 „მელია და ცხენი“
6 „მელია და ცხენი“mtbiblia
 
7 ზღაპარი „დედა“
7 ზღაპარი  „დედა“7 ზღაპარი  „დედა“
7 ზღაპარი „დედა“mtbiblia
 
5 „მელია და თხა“
5 „მელია და თხა“5 „მელია და თხა“
5 „მელია და თხა“mtbiblia
 
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბშიmtbiblia
 
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“mtbiblia
 
17 "მეც მინდა მუშაობა"
17 "მეც მინდა მუშაობა"17 "მეც მინდა მუშაობა"
17 "მეც მინდა მუშაობა"mtbiblia
 
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“mtbiblia
 
მომავლის სკოლა-საკითხები
მომავლის სკოლა-საკითხებიმომავლის სკოლა-საკითხები
მომავლის სკოლა-საკითხებიmtbiblia
 
2 მოთხრობა „კესანე“ და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“
2 მოთხრობა  „კესანე“  და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“2 მოთხრობა  „კესანე“  და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“
2 მოთხრობა „კესანე“ და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“mtbiblia
 
მომავლის სკოლა
მომავლის სკოლამომავლის სკოლა
მომავლის სკოლაmtbiblia
 

What's hot (10)

6 „მელია და ცხენი“
6 „მელია და ცხენი“6 „მელია და ცხენი“
6 „მელია და ცხენი“
 
7 ზღაპარი „დედა“
7 ზღაპარი  „დედა“7 ზღაპარი  „დედა“
7 ზღაპარი „დედა“
 
5 „მელია და თხა“
5 „მელია და თხა“5 „მელია და თხა“
5 „მელია და თხა“
 
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში
1 გაწევრიანება მკითხველთა კლუბში
 
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“
4 იტალიური ზღაპარი „ვარსკვლავთმრიცხველი გლეხი“
 
17 "მეც მინდა მუშაობა"
17 "მეც მინდა მუშაობა"17 "მეც მინდა მუშაობა"
17 "მეც მინდა მუშაობა"
 
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“
13 იროდიონ ევდოშვილის „რას გალობს შაშვი“
 
მომავლის სკოლა-საკითხები
მომავლის სკოლა-საკითხებიმომავლის სკოლა-საკითხები
მომავლის სკოლა-საკითხები
 
2 მოთხრობა „კესანე“ და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“
2 მოთხრობა  „კესანე“  და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“2 მოთხრობა  „კესანე“  და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“
2 მოთხრობა „კესანე“ და ვიდეო ზღაპარი „გოგონა და შადრევანი“
 
მომავლის სკოლა
მომავლის სკოლამომავლის სკოლა
მომავლის სკოლა
 

Viewers also liked

დედა
დედადედა
დედაmtbiblia
 
ვირის ჭკუა
ვირის ჭკუავირის ჭკუა
ვირის ჭკუაmtbiblia
 
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარი
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარიდავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარი
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარიNatia Kurtanidze
 
დარის ღრუბელი ( ლინკით)
დარის ღრუბელი    ( ლინკით)დარის ღრუბელი    ( ლინკით)
დარის ღრუბელი ( ლინკით)Lia Zedginidze
 
25 კითხვის პოპულარიზაცია
25 კითხვის პოპულარიზაცია25 კითხვის პოპულარიზაცია
25 კითხვის პოპულარიზაციაmtbiblia
 
კესანე
კესანეკესანე
კესანეnino mania
 
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"mtbiblia
 
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან""მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"mtbiblia
 
10 სტუმრად პლანეტარიუმში
10 სტუმრად პლანეტარიუმში10 სტუმრად პლანეტარიუმში
10 სტუმრად პლანეტარიუმშიmtbiblia
 
სიტუაცია
სიტუაციასიტუაცია
სიტუაციაmtbiblia
 
მოქალაქეობრივი შეგნება
მოქალაქეობრივი შეგნებამოქალაქეობრივი შეგნება
მოქალაქეობრივი შეგნებაmtbiblia
 

Viewers also liked (11)

დედა
დედადედა
დედა
 
ვირის ჭკუა
ვირის ჭკუავირის ჭკუა
ვირის ჭკუა
 
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარი
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარიდავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარი
დავით აღმაშენებელი მეფე მწიგნობარი
 
დარის ღრუბელი ( ლინკით)
დარის ღრუბელი    ( ლინკით)დარის ღრუბელი    ( ლინკით)
დარის ღრუბელი ( ლინკით)
 
25 კითხვის პოპულარიზაცია
25 კითხვის პოპულარიზაცია25 კითხვის პოპულარიზაცია
25 კითხვის პოპულარიზაცია
 
კესანე
კესანეკესანე
კესანე
 
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"
23 "ყველაზე ჭკვიანი გუნდი"
 
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან""მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"
"მკითხველთა კლუბი 81-ე სკოლიდან"
 
10 სტუმრად პლანეტარიუმში
10 სტუმრად პლანეტარიუმში10 სტუმრად პლანეტარიუმში
10 სტუმრად პლანეტარიუმში
 
სიტუაცია
სიტუაციასიტუაცია
სიტუაცია
 
მოქალაქეობრივი შეგნება
მოქალაქეობრივი შეგნებამოქალაქეობრივი შეგნება
მოქალაქეობრივი შეგნება
 

Similar to 3 „მეჩონგურე“

გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაგაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაnanadekanoidze
 
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულებისასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულებიKhatuna Tsikhelashvili
 
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიგაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიlomidzemarine
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაlalibastilashvili
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაlikako
 
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიგაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიlomidzemarine
 
გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაგაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაnanalefsveridze
 
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებში
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებშირომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებში
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებშიAna Meladze
 
სასწავლო პროცესის დაგეგმვა
სასწავლო პროცესის დაგეგმვასასწავლო პროცესის დაგეგმვა
სასწავლო პროცესის დაგეგმვაRusudan Gonashvuli
 
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესი
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესიგაკვეთილის დაგეგმვის პროცესი
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესინინო კაჟაშვილი
 
გაკვეთილის დაგეგმვა
გაკვეთილის დაგეგმვაგაკვეთილის დაგეგმვა
გაკვეთილის დაგეგმვაNargiz Kiliptari
 
სასწავლო გეგმის შაბლონი
სასწავლო გეგმის შაბლონისასწავლო გეგმის შაბლონი
სასწავლო გეგმის შაბლონიlevanqvela
 
Unit plan template(1)
Unit plan template(1)Unit plan template(1)
Unit plan template(1)tengizkuchava
 

Similar to 3 „მეჩონგურე“ (20)

გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაგაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმა
 
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულებისასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები
სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები
 
Cakpcpsj
CakpcpsjCakpcpsj
Cakpcpsj
 
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიგაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმა
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმა
 
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტიგაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
გაკვეთილის+გეგმა+I ვარიანტი
 
Cakpcpsj
CakpcpsjCakpcpsj
Cakpcpsj
 
გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმაგაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის გეგმა
 
Gegma5
Gegma5Gegma5
Gegma5
 
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებში
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებშირომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებში
რომელი სასწავლო რესურსები შეფასდება სქემის ფარგლებში
 
Random 140909124743-phpapp01
Random 140909124743-phpapp01Random 140909124743-phpapp01
Random 140909124743-phpapp01
 
სასწავლო პროცესის დაგეგმვა
სასწავლო პროცესის დაგეგმვასასწავლო პროცესის დაგეგმვა
სასწავლო პროცესის დაგეგმვა
 
Gakvetilis gegma
Gakvetilis gegmaGakvetilis gegma
Gakvetilis gegma
 
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესი
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესიგაკვეთილის დაგეგმვის პროცესი
გაკვეთილის დაგეგმვის პროცესი
 
გაკვეთილის დაგეგმვა
გაკვეთილის დაგეგმვაგაკვეთილის დაგეგმვა
გაკვეთილის დაგეგმვა
 
სასწავლო გეგმის შაბლონი
სასწავლო გეგმის შაბლონისასწავლო გეგმის შაბლონი
სასწავლო გეგმის შაბლონი
 
gakvetilis gegma.docx
gakvetilis gegma.docxgakvetilis gegma.docx
gakvetilis gegma.docx
 
Presentation1
Presentation1Presentation1
Presentation1
 
Unit plan template(1)
Unit plan template(1)Unit plan template(1)
Unit plan template(1)
 

More from mtbiblia

კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიში კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიში mtbiblia
 
კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიშიკვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიშიmtbiblia
 
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგები
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგებიდიაგნოსტირების ეტაპის შედეგები
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგებიmtbiblia
 
ყველაზე ჭკვიანი გუნდი
ყველაზე ჭკვიანი გუნდიყველაზე ჭკვიანი გუნდი
ყველაზე ჭკვიანი გუნდიmtbiblia
 
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)mtbiblia
 
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაშიგაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაშიmtbiblia
 
კროსვორდი
კროსვორდიკროსვორდი
კროსვორდიmtbiblia
 
კროსვორდი
კროსვორდიკროსვორდი
კროსვორდიmtbiblia
 
გლობუსი
გლობუსიგლობუსი
გლობუსიmtbiblia
 
ცხრილი
ცხრილიცხრილი
ცხრილიmtbiblia
 
კომიკსი მკითხველთა კლუბში
კომიკსი მკითხველთა კლუბშიკომიკსი მკითხველთა კლუბში
კომიკსი მკითხველთა კლუბშიmtbiblia
 
"მეც მინდა მუშაობა"
"მეც მინდა მუშაობა""მეც მინდა მუშაობა"
"მეც მინდა მუშაობა"mtbiblia
 
14 კონფერენცია
14 კონფერენცია14 კონფერენცია
14 კონფერენციაmtbiblia
 
ნიანგები
ნიანგებინიანგები
ნიანგებიmtbiblia
 
"კითხვის გაკვეთილების რვეული"
"კითხვის გაკვეთილების რვეული""კითხვის გაკვეთილების რვეული"
"კითხვის გაკვეთილების რვეული"mtbiblia
 
რას გალობს შაშვი
რას გალობს შაშვირას გალობს შაშვი
რას გალობს შაშვიmtbiblia
 
ნიანგმაც იცის მეგობრობა
ნიანგმაც იცის მეგობრობანიანგმაც იცის მეგობრობა
ნიანგმაც იცის მეგობრობაmtbiblia
 
გაზაფხული მოვიდა
გაზაფხული მოვიდაგაზაფხული მოვიდა
გაზაფხული მოვიდაmtbiblia
 
ფერადი ბარათები
ფერადი ბარათებიფერადი ბარათები
ფერადი ბარათებიmtbiblia
 

More from mtbiblia (19)

კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიში კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიში
 
კვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიშიკვლევის შედეგების ანგარიში
კვლევის შედეგების ანგარიში
 
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგები
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგებიდიაგნოსტირების ეტაპის შედეგები
დიაგნოსტირების ეტაპის შედეგები
 
ყველაზე ჭკვიანი გუნდი
ყველაზე ჭკვიანი გუნდიყველაზე ჭკვიანი გუნდი
ყველაზე ჭკვიანი გუნდი
 
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში (კითხვები)
 
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაშიგაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში
გაერთე ერთდღიან ლაშქრობაში
 
კროსვორდი
კროსვორდიკროსვორდი
კროსვორდი
 
კროსვორდი
კროსვორდიკროსვორდი
კროსვორდი
 
გლობუსი
გლობუსიგლობუსი
გლობუსი
 
ცხრილი
ცხრილიცხრილი
ცხრილი
 
კომიკსი მკითხველთა კლუბში
კომიკსი მკითხველთა კლუბშიკომიკსი მკითხველთა კლუბში
კომიკსი მკითხველთა კლუბში
 
"მეც მინდა მუშაობა"
"მეც მინდა მუშაობა""მეც მინდა მუშაობა"
"მეც მინდა მუშაობა"
 
14 კონფერენცია
14 კონფერენცია14 კონფერენცია
14 კონფერენცია
 
ნიანგები
ნიანგებინიანგები
ნიანგები
 
"კითხვის გაკვეთილების რვეული"
"კითხვის გაკვეთილების რვეული""კითხვის გაკვეთილების რვეული"
"კითხვის გაკვეთილების რვეული"
 
რას გალობს შაშვი
რას გალობს შაშვირას გალობს შაშვი
რას გალობს შაშვი
 
ნიანგმაც იცის მეგობრობა
ნიანგმაც იცის მეგობრობანიანგმაც იცის მეგობრობა
ნიანგმაც იცის მეგობრობა
 
გაზაფხული მოვიდა
გაზაფხული მოვიდაგაზაფხული მოვიდა
გაზაფხული მოვიდა
 
ფერადი ბარათები
ფერადი ბარათებიფერადი ბარათები
ფერადი ბარათები
 

3 „მეჩონგურე“

  • 1. გაკვეთილის თემა „მეჩონგურე“ საგანი/ინტეგრირებული საგნები სადამრიგებლო/კითხვის საათი მასწავლებლის/მასწავლებლების სახელი/ გვარი სწავლების საფეხური / კლასი I საფეხური/ IV კლასი მოსწავლეთა პროფილი 30 მოსწავლე აქტუალობა დღევანდელი შეხვედრა აქტუალური და მნიშვნელოვანია რამდენიმე ფაქტორის გამო: 1. ვმუშაობთ ლექსიკური მარაგის გამდიდრებაზე; 2. შემოქმედებითი აზროვნების განვითარებაზე. სასწავლო მიზნები და მოსალოდნელი შედეგები მოსწავლეები შეძლებენ ტექსტში მოცემული ინფორმაციის გააზრებას, დასკვნების გამოტანას. ცოდნის გააქტიურებას და პრაქტიკაში გამოყენებას. მოსწავლეთა წინარე ცოდნა ---------------------------------------------- გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი I ფაზა- კითხვის საათს ვიწყებთ ლექსიკის გასამდიდრებელი სავარჯიშოთი. თითოეულ ჯგუფს ხალიჩებზე ხვდებათ ფერად ფურცლებზე გამოსახული ასო-ბგერები, მათ მოცემული ასო- ბგერებით უნდა ააგონ 7-7 სიტყვა. ასო-ბგერებით აიწყობა უკვე ნასწავლი 2 ზღაპრიდან უცხო სიტყვები. (კესანე, შადრევანი, ნამი, კვირტი, სიფრიფანა, მყრალი, საგუბარი) ( 5წთ) აქტივობის მიზანია მოსწავლეთა ლექსიკური მარაგის გააქტიურება და გამდიდრება, ლექსიკურ ერთეულებზე მუშაობის უნარის დახვეწა, ფონოლოგიური უნარების განვითარება და დახვეწა. ქეთევან კოსტავა, მარიტა ბიბლაია, ნინო მანია, სალომე ქუტიძე II კვირა - 12 თებერვალი
  • 2. II ფაზა- ფასილიტატორები აცნობენ დღის გეგმას. თითოეული ჯგუფის ფასილიტატორი იმუშავებს თავის გუნდთან ერთად. თითოეულ ჯგუფში კითხულობენ მოსწავლეები ტექსტს და თავიანთი ფასილიტატორების დახმარებით განმარტავენ უცნობ სიტყვებს, აჯამებენ ზღაპარს. ( 20 წთ) უცხო ტექსტზე მუშაობის მიზანი არის მოსწავლეთა გავარჯიშება მოქნილ კითხვაში. იგი ხელს უწყობს კითხვის ტექნიკის დაუფლებასა და გააზრებას. III ფაზა- თითოეულმა ჯგუფმა უნდა შეადგინოს „ზღაპრის ამბის რუქა“ (15 წთ) ჯგუფის მიგნებებს ვაცნობთ აუდიტორიას. (10 წთ) მოცემული აქტივობის მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეს ტექსტის მთავარი აზრის დანახვაში, დასმული პრობლემების ამოცნობასა და ჩამოყალიბებაში, მიზეზ-შედეგობრივი კავშირების დამყარებაში. სასწავლო რესურსები ტექსტის და „ზღაპრის ამბის რუქის“ ქსეროასლები, ფერადი ასო-ბგერები, კალმები, ამბის რუქის ფორმა, ხალიჩები, ბალიშები.