Prince2 Controlling a Stage

680 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
680
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
50
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prince2 Controlling a Stage

  1. 1. PRINCE2 Sterowanie Etapem(ang. Controlling a Stage)
  2. 2. Sterowanie EtapemProces Sterowanie Etapem służy do przydzielenia pracy do wykonania i monitorowania jej wykonania, do obsługi pojawiających sięzagadnień, raportowania Komitetowi Sterującemu o postępach oraz podejmowania działań korygujących w celu zapewnienia, aby etap mieścił się w granicach tolerancji.
  3. 3. Cele procesu● Uwaga skupiona jest na dostarczaniu produktów etapu. Wszelkie odchylenia od kierunku i produktów uzgodnionych na początku etapu są monitorowane.● Ryzyka i zagadnienia są utrzymywane pod kontrolą.● Uzasadnienie Biznesowe jest poddawane przeglądom.
  4. 4. Cele procesu● Produkty uzgodnione dla etapu są dostarczane zgodnie z ustalonymi standardami jakości, w granicach uzgodnionych kosztów, nakładów pracy i czasu oraz tak, aby w efekcie wspierały osiąganie zdefiniowanych korzyści.● Zespół zarządzania projektem skupia swoją uwagę na realizacji projektu w granicach ustalonych tolerancji.
  5. 5. Działania● Grupy Zadań: ● Zezwalanie na wykonanie Grupy Zadań ● Przeglądanie stanu Grupy Zadań ● Odbieranie zakończonych Grup Zadań● Monitorowanie i raportowanie: ● Przeglądanie stanu etapu. ● Raportowanie okresowe.● Zagadnienia: ● Wychwytywanie i analizowanie zagadnień i ryzyk ● Przekazywanie zagadnień i ryzyk na wyższy szczebel zarządzania ● Podejmowanie działań korygujących

×