Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Klaipeda

281 views

Published on

mokytojai

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Klaipeda

 1. 1. Mano miestasVšį Kretingos pranciškonųgimazijos Dovydo jonkaus
 2. 2. Turinys Klimatas Sovietmetis Demokratinė Raida Miesto struktura Paveiksleliai Klaipėda Literatura
 3. 3. Klimatas Klimatas  Krituliai iškrinta visus metus, bet dėl Klaipėdoje vyrauja vidutinių platumų vakarinių pernašų ir jūros artumo jūrinis, pereinantis į žemyninį klimatas, didžiausias jų kiekis būna vasaros kuriam didelę įtaką daro Baltijos jūra. antroje pusėje bei rudenį, kai per mėnesį Žiemos švelnios arba šaltos, vasaros iškrinta iki 90 mm kritulių. Sausiausias dažniausiai šiltos, bet atskirais metais metas – pavasaris. Sniegas iškrinta gali pasitaikyti vėsios arba karštos. kiekvienais metais ir yra labai įprastas Vidutinė sausio ir vasario nakties oro reiškinys žiemą bei kovo mėnesį. Tačiau temperatūra -5 °C, dienos 0 °C. Vidutinė dažnai pasninga ir spalį, lapkritį bei daugiametė sausio temperatūra yra balandį. Iki 1990 metų Klaipėdoje kartais aukščiausia Lietuvoje ir siekia -1,4 °C . pasnigdavo ir gegužės mėnesį, o Liepos ir rugpjūčio dienomis oras šlapdribų yra pasitaikę rugsėjį. Žiemą vidutiniškai įšyla iki +20 °C, naktimis mieste dažna lijundra (vyraujat atvėsta iki +14 laipsnių. Karščiai reti, bet pietvakarių vėjui ir neigiamai oro virš 25 laipsnių oro temperatūra vasarą temperatūrai), plikledis, šerkšnas, pakyla apie 12 kartų, o virš 30 laipsnių – pūgos. Tarybiniais laikais yra buvę apie vieną kartą per metus. Žemiausia atvejų, kai dėl pūgų miestas būdavo oro temperatūra yra buvusi -33 °C, visiškai paralyžiuotas visai dienai. aukščiausia +34 °C. Tačiau 1994 m. liepą mieste visiškai nebuvo kritulių (0,0 mm).
 4. 4. Sovietmetis 1945 m. sausio 28 d. Klaipėdą užėmė sovietų kariuomenė ir perdavė Lietuvos SSR. 1945 m. rugpjūčio metu vykusio Potsdamo konferencijos metu Sovietų Sąjungai buvo perduota Rytų Prūsijos dalis su Karaliaučiumi. Klaipėda prie Lietuvos prijungta ne pagal Potsdamo susitarimus, bet pagal atskirą aktą, kuriuo visos Vokietijos užimtos teritorijos nuo 1937 m. pripažintos užgrobtomis neteisėtai. Per Antrąjį pasaulinį karą kai kurios miesto dalys gerokai nukentėjo nuo sovietų aviacijos bombordavimų bei vokiečių įgulos sprogdinimų. Evakuavus beveik visus senuosius miesto gyventojus, miestas neteko senosios septynių šimtmečių vokiečių-lietuvių-prūsų koegzistencijos tradicijų. Iki 7-8 dešimtmečių sandūros naujoji Klaipėda naujakurių iš visos SSRS buvo kuriama nepaisant miesto istorijos arba priešpriešinant save jai. Kelis pirmuosius pokario dešimtmečius Klaipėda atliko iš esmės ekonominės SSRS provincijos, su itin išvystyta žvejybos pramone, vaidmenimis. 1946 m. prijungti Giruliai ir Melnragė.
 5. 5. Demokratinė Raida
 6. 6. Miesto strukturaSenamėstis Miesto vidurys Priemiestis
 7. 7. Paveiksleliai
 8. 8. Klaipėda Klaipėda – trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas, Kuršių marių ir Baltijos jūros susiliejimo vietoje, Pajūrio žemumoje prie Danės žiočių. Miestas yra Klaipėdos apskrities centras, yra Klaipėdos miesto savivaldybė (su 1 seniūnija), Kuršių nerijos nac. parko ir Pajūrio regioninio parko direkcijos, 17 pašto skyrių (centrinis LT-91001). Stambus neužšąlantis Klaipėdos jūrų uostas. Yra Klaipėdos geležinkelio stotis, autobusų stotis, jūrų uostas, 26 viešbučiai, 4 katalikų bažnyčios, 3 sinagogos, 10 muziejų, 4 teatrai, 15 sporto centrų.
 9. 9. Literatura http://lt.wikipedia.org/wiki/Klaip%C4%97da

×