Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Loga českých destinačních agentur podle komárové

2,436 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Loga českých destinačních agentur podle komárové

 1. 1. ZNÁMKOVÁNÍ JAKO VE ŠKOLE
 2. 2. 5Amatérsky konstruovaný logotypJe jakoby opticky dělen na tři části - typografickou, pokus ostylizaci krajiny a věž. Tyto prvky jsou však různorodé a„nehrají“ spolu dohromady. Vznikl tak nekompaktní celek,který je velmi těžko použitelný.Jak bude vypadat logotyp na výšivce? Jak se dávygravírovat? Funguje i v černobílé variantě?
 3. 3. 1Velmi zdařilý logotyp!Jen 5 barev mi přijde na logotyp až moc. Ale pokud to mákonkrétní opodstatnění, tak je vše v pořádku.
 4. 4. Funkční, ale obsahově prázdný logotyp 3 Graficky vyvážený a jistě funkční logotyp. Bohužel obsahově je prázdný a svým grafickým symbolem se řadí do plejády logotypů s klišé abstraktními symboly (kruh, hvězda, spirála). Barevnost logotypu je asi poplatná době vzniku logotypu. Ale není špatná, to ne!
 5. 5. Děsivá barevnost 4 Ano, toto je velmi „zajímavý“ úkaz mezi logotypy. Nevím, na co z logotypu reagovat dříve. Tak to vezmu zleva. Dva „puntíky“ - jejich existence, funkce, je mi zcela utajena, a proto se domnívám, že jsou v logotypu zbytečné. Typografie v blocích není špatná, ale ta barevnost je děsivá. Když si představím České Švýcarsko, tak to určitě není 100% azurová.
 6. 6. Poloamatérský, technicky funkční logotyp 3 Patrně snoubí krásy přírody s rodinným životem a lidmi regionu. Ideově žádná sláva, ale na grafickém symbolu je vidět, že autor přemýšlel. Pokud logotyp funguje, myslím, že by si zasloužil redesign, bohužel např. na stránkách www.rakovnicko.cz jsem jej nenašla.
 7. 7. Vyvážený a technicky funkční logotyp 2 Grafický symbol patrně odkazuje k Rožmberkům a gotické architektuře kraje. Více by se mi v této souvislosti pro kraj líbila stylizace, kterou má Rožmberský rok. Tento jednobarevný logotyp je na jedničku!
 8. 8. Chce to zapracovat na vyváženosti 2 (1) Logotyp je fakticky a funkčně v pořádku, ale chtělo by to jednoznačně zapracovat na vyváženosti jednotlivých prvků, barevnost versus typografie a grafický prvek. Myslím, že změnou jejich poměrů by vznikl velmi dobrý logotyp. Na webu, kde je oproštěn od slova tourism a je umístěn na tmavě modré ploše, je logotyp bezpochyby na jedničku! Takže věřím, že má oblíbená Vysočina má zde jen nevhodný příklad aplikace.
 9. 9. Proč ne 2 V jako Východní Čechy. Proč ne! Není nutné vždy klást důraz na historii ač východní čechy mají opravdu co nabídnout. Usměrnila bych, ale jen barevnost a výběr fontu.
 10. 10. Prázdný logotyp 4 Na první pohled rozpačitý logotyp. Grafický symbol s „výkusem“ je dobře identifikovatelný, ovšem postrádám jeho význam a jeho obsah, je mi zcela utajen. Logotyp by si zasloužil i nějaký kultivovanější font. Logotyp je technicky funkční a v exekucích může být zábavný, bohužel je ale prázdný. Opět jsem přesvědčena, že kraj má pro grafický symbol co nabídnout.
 11. 11. Tohle že je Šumava? 5Grafický symbol, barevnost, typografie... zkratka RRAS...Bez komentáře.
 12. 12. Pokus o folklór Ano, toto je velmi dobrá cesta, bohužel exekuce se nezdařila. Na první pohled amatérský logotyp využívající přednastavené 3 stopy počítače. Obsahově je v pořádku a asi i barevnost, jen by to chtělo profesionální grafický přístup. Slovácko je krásný barevný a inspirativní kraj a stránky www. slovácko.cz jsou také velmi zdařilé, tak je opravdu škoda mít takový to amatérský logotyp.
 13. 13. Nepřátelský 4 Střední Čechy...ano rovina. Bohužel to je vše, co lze na logotypu pochválit. Celkově je logotyp barevně i typograficky „nepřátelský“. Chtělo by to zamyslet se nad typografií a barevností, která by do logotypu vnesla optimismus.
 14. 14. Funkční a jednoduchý logotyp 1 Z grafického a funkčního pohledu mu asi nelze nic moc vytknout.
 15. 15. Radar na horách i u moře? 4 Amatérský logotyp není to pravé ořechové ani pro Krkonoše. Logotyp je graficky nesourodý a zvolená typografie v kombinaci s příliš komplikovaným grafickým symbolem a barevností není šťastným řešením. Opět obsahově to není špatné jen chybí um profesionála.
 16. 16. Mnoho nedostatků 4 Jednoduchý, srozumitelný logotyp patrně nahradil vysoce ceněný žlutomodrý logotyp Petra Babáka a Tomáše Machka. Bohužel se z logotypu vytratil typický font a žlutá barva. Po žluté barvě se mi úplně nestýská, ale logotyp by si rozhodně zasloužil ještě nějakou barvu a ne jen „různé modré“. Logotyp ač se snaží tvářit profesionálně trpí mnoha nedostatky. Tvarově spolu grafický symbol a zvolený font nekoresponduje- na tužce to možná patrné není, ale v okamžiku, kdy by logotyp byl přes celou A4 se jasně tato disharmonie ukáže.
 17. 17. Flora - symbol Olomouce 1 Jednoduché, známé, proč ne? Vyvážený logotyp s květinkou „do prostoru“, což v době vzniku bylo dost trend. Opět mne jen zaráží barevnost – 6 barev. Tisk v Pantone asi nebude nejlevnější...
 18. 18. Funkční 2 Logotyp nepatří mezi nejnovější. A je to taková „klasa“. Lysá hora a česká barevnost. Logotyp je kvalitou podobný předchozímu olomouckému kraji, jen v typografii za ním pokulhává. Logotyp není žádná kreativní pecka, ale jistě je funkční.
 19. 19. Bez výhrad 1Standardně, jednoduše koncipovaný logotyp.Grafický prvek koresponduje s typografií.Není co dodat.
 20. 20. Bez nápadu 3 Tolik omílané klišé v podobě vlnek a vtipu voda versus hory se v nějakém logotypu prostě muselo objevit. Spolu s headline Balsám pro vaši duši je to opravdu esence amatérské tvorby logotypů. Logotyp funkční, nicméně bez nápadu a kreativity.
 21. 21. Amatérský 5 Ano, tak toto je vrchol amatérské tvorby. Snad ani není třeba komentovat barevnost, font, grafické prvky. Tady je všechno prostě špatně.
 22. 22. 1Profesionální Jednoduchý, funkční logotyp s nápadem. Na první pohled je vidět profesionální přístup. Zvlášť kladné body „dávám“ za grafický prvek. Skvělé!
 23. 23. Trochu ukecaný 1 Jednoduchý a funkční, trochu „ukecaný“ logotyp, ale proč ne. V zásadě mu není co vytknout. Dobrá práce!
 24. 24. Chce to přeuspořádat 2 Typografie pokulhává za grafickým symbolem. V plejádě všech logotypů i zde malý nešvar v barevnosti, Jižní Morava by si mohla dovolit zajímavější barevnost. Chtělo by to logotyp lehce přeuspořádat.
 25. 25. Úkol pro profesionály 4 Tohle grafický ráj určitě není. Divoká barevnost, mizerná typografie a pokus o stylizaci. Logotyp je opravdu troska mezi logotypy. Opravdu je dobré svěřit tento úkol profesionálům.
 26. 26. Špatná stylizace Posázaví útočí Posázavským Pacifikem. To je myslím v pořádku. Bohužel grafické provedení-stylizace je špatná. 4 Chtělo by to grafika, který stylizovat opravdu umí a stylizací by Posázaví posunul dál než mezi dětské tábory. A také „rozverný“ font, který jsme viděli již v Krkonoších, není to pravé, i když k tomuto grafickému výjevu se „hodí“.
 27. 27. Moc nápadů 4 Tak tady máme hned několik nápadů na logotyp v jednom. Vtip se snem není špatný, na druhé straně nechápu, co je snového na Jeseníkách. Kraj je to krásný a drsný. Grafický symbol působí rozpačitě, ač snaha tady je, a vypadá spíše jako šaškovská čepice než jako Praděd a Dlouhé stráně. Pochvalu si zaslouží font. A klišé headline ten raději bez komentáře.
 28. 28. Funkční 1 Jednouchý logotyp a funkční logotyp. Stylizace krajiny je v pořádku, jen váhám zda ten obdélník je stylizovaný skalní objekt, a nebo některá z rozhleden např. Bramberk. To ale asi není důležité... Zvážila bych ještě typografii, ale i tato stávající je funkční.
 29. 29. Kvalitu log českých destinačních agentur pro webMistojakoznacka.cz okomentovala odbornice nagrafický design MgA. Lucie Komárová z Magic Seven.

×