Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Jak jsem refinancoval
hypotéku
aneb
prezentace o refinancování na 10 slidech
Refinancování hypotéky
1.
2.

3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Úvod a obsah
Základní informace
Pokud chcete refinancovat
Kdy začí...
Základní informace


Refinancování hypotéky - splacení stávajícího
hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem
s odlišnými,...
Pokud chcete refinancovat


Je důležité se refinancování nebát. Jestli splácíte
hypotéku s vysokým úrokem, banka se netvá...
Kdy začít řešit refinancování hypotéky


Je dobré se cca 4 měsíce předem začít
připravovat. 1-2 měsíce vám zabere získává...
Podmínky pro refinancování


Podmínky pro refinancování si banky většinou
určují individuálně, základní požadavky
jsou al...
Co všechno budete potřebovat


Ani zde není pravidlem, že by po vás každá banka chtěla všechny
uvedené dokumenty, požadav...
Jak to vidí banka


Banky za rok 2013 vydali hypotéky o celk. objemu okolo
150 miliard Kč a z toho 1/3 byla refinancování...
Největší hráči na trhu


Bank, které nabízejí hypotéky, je na trhu velké množství a
možná ani všechny kontaktovat nebudet...
Osobní doporučení


Kromě úrokových sazeb sledujte i poplatky a další
podmínky banky. Úrok není to jediné, co činí hypoté...
Závěr a zdroje


Myslím, že neexistuje bezkonkurenčně nejlepší
banka na hypotéku. Věnovat čas a úsilí hledání
lepší nabíd...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Jak jsem refinancoval hypotéku

455 views

Published on

Jak jsem refinancoval hypotéku aneb refinancování na 10 slidech

Minulý rok 2013 bylo hitem na hypotečním trhu refinancování hypotéky, většině majitelů hypotéky totiž končila jejich stará fixace a úrokové sazby, které teď nabízejí banky, jsou na znatelně lepších číslech, než například před 5 lety. I já jsem se svezl na vlně refinancování, a protože jsem si předem zjišťoval co nejvíce informací (a moc jsem jich nenašel), rozhodl jsem se podělit o své zkušenosti formou takového návodu nebo doporučení „Jak jsem refinancoval hypotéku aneb refinancování na 10 slidech“.

Neuvádím žádné složité grafy ani neskutečná čísla přesná na jednotky korun, chci dát dohromady stručné informace o tom, jak refinancovat hypotéku, že to není nic složitého a že se toho člověk nemusí bát. Doufám, že vám moje prezentace pomůže :-).

Published in: Economy & Finance
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak jsem refinancoval hypotéku

 1. 1. Jak jsem refinancoval hypotéku aneb prezentace o refinancování na 10 slidech
 2. 2. Refinancování hypotéky 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Úvod a obsah Základní informace Pokud chcete refinancovat Kdy začít řešit refinancování hypotéky Podmínky pro refinancování Co všechno budete potřebovat Jak to vidí banka Největší hráči na trhu Osobní doporučení Závěr a zdroje
 3. 3. Základní informace  Refinancování hypotéky - splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem s odlišnými, zpravidla výhodnějšími podmínkami.  Pokud požádáte banku o refinancování, banka splatí hypotéku u původní banky a tuto částku vám nabídne jako nový a výhodnější hypoteční úvěr.  Refinancovat lze ke konci fixace úrokové sazby (nejčastěji1, 3, 5 nebo 10 let).
 4. 4. Pokud chcete refinancovat  Je důležité se refinancování nebát. Jestli splácíte hypotéku s vysokým úrokem, banka se netváří, že by vám dala lepší podmínky a končí vám období fixace, začněte se poohlížet po výhodnější nabídce!  Je jen na vás, zda zůstanete v původní bance, nebo přejdete k nové. Pro jednání s bankami musíte vědět zůstatek vašeho současného hyp. úvěru.  Prohlédněte si nabídku na hyp. trhu, vyberte si banky, které vás zaujaly a ty navštivte. Nechte si vytvořit nabídku a nebojte se vyjednávat. Můžete využít i hypoteční kalkulačky pro refinancování, které jsou dostupné online.
 5. 5. Kdy začít řešit refinancování hypotéky  Je dobré se cca 4 měsíce předem začít připravovat. 1-2 měsíce vám zabere získávání, vyjednávání a vybírání nejlepší nabídky od nové banky a shánění podkladů.  Min. 1 měsíc před koncem fixace oznámíte své původní bance, že budete refinancovat u konkurence a ohlásíte mimoř. splátku, kterou uhradíte zůstatek hypotéky. Nové bance oznámíte svůj zájem refinancovat, vyplníte žádost a dodáte potřebné podklady.  Tentýž měsíc od své původní banky vyžádáte:     souhlas s přistoupením nové banky na druhé místo v zástavě příslib o vymazání zástavního práva k nemovitosti zrušení vinkulace pojistného plnění po uhrazení pohledávky vyčíslení zůstatku úvěru.
 6. 6. Podmínky pro refinancování  Podmínky pro refinancování si banky většinou určují individuálně, základní požadavky jsou ale velmi podobné.  Většinou je požadováno:       Maximální výše úvěru je 85 % zástavní hodnoty nemovitosti. Splatnost úvěru maximálně 30 let. K datu čerpání nového úvěru klient 12 měsíců bezchybně splácí původní úvěr. Objektem úvěru je rodinný dům, bytová jednotka, stavební pozemek nebo rekreační objekt. V období mezi refinancovaným úvěrem a schválením nového úvěru nebyl poskytnut klientovi žádný úvěr/půjčka nad 500 000 Kč. Splátka nového úvěru je stejná nebo nižší než původní splátka s tolerancí 500 Kč.
 7. 7. Co všechno budete potřebovat  Ani zde není pravidlem, že by po vás každá banka chtěla všechny uvedené dokumenty, požadavky jednotlivých bank se mohou v něčem lišit.  K refinancování u nové banky budete potřebovat:            Původní smlouvu o hypotečním úvěru Dva doklady totožnosti Příslušnou zástavní smlouvu Nabývací titul k nemovitosti, která slouží jako zástava Snímek katastrální mapy a výpis z katastru nemovitostí Potvrzení o příjmu nebo několik výpisů z úvěrového účtu Číslo účtu, kam nová banka zašle finanční prostředky Datum předčasného splacení původního hypotečního úvěru Souhlas původní banky s dočasným přistoupením nové banky na druhé místo v zástavě Příslib o vymazání zástavního práva k nemovitosti a zrušení vinkulace pojistného plnění po uhrazení pohledávky a vyčíslení zůstatku úvěru Původní nebo nový odhad nemovitosti a fotografie současného stavu nemovitosti
 8. 8. Jak to vidí banka  Banky za rok 2013 vydali hypotéky o celk. objemu okolo 150 miliard Kč a z toho 1/3 byla refinancování. Z toho vyplývá, že banky mají o refinancování zájem.  S klientem, který chce refinancovat, neřeší tolik záležitostí, jako u nové hypotéky. Klient je dále zvyklý splácet a lze očekávat, že bude splácet i nadále.  Nový klient na refinancování, je potenciálním klientem i pro další produkty banky (běžný účet, pojištění apod.). Banka takové zájemce vítá a toho my, jako klienti, můžeme využít.
 9. 9. Největší hráči na trhu  Bank, které nabízejí hypotéky, je na trhu velké množství a možná ani všechny kontaktovat nebudete, i tak je dobré vědět o největších hráčích.           Hypoteční banka – největší banka poskytující hypotéky u nás, vlastní ji ČSOB Komerční banka – hypotéky nabízí také přes známou Modrou pyramidu Česká spořitelna – banka s největším počtem klientů v ČR Českomoravská stavební spořitelna – známá také jako „Liška“ GE money UniCredit Bank Raiffaissenbank Fio banka Equa bank … a další
 10. 10. Osobní doporučení  Kromě úrokových sazeb sledujte i poplatky a další podmínky banky. Úrok není to jediné, co činí hypotéku nejlepší. Důležitým bodem je třeba délka hypotéky. I když si berete fixaci na 5 let a domlouváte hypotéku na 30 let, budete mít měsíční splátky nižší, než kdyby vám banka povolila hypotéku např. pouze na 25 let.  Sledujte akce a slevy a ptejte se, zda se nějaké akce připravují. Banky vymýšlejí jak nalákat nerozhodnuté klienty a vy toho můžete využít. „Hypoteční žně“jsou na jaře a na podzim a v těchto dobách mohou být zajímavé nabídky a slevy.  Asi se ptáte od koho mám hypotéku já. Z mého výběru vyhrála Hypoteční banka. Jsem klientem ČSOB a jsem spokojený, nemusel jsem tedy měnit účet a moje příjmy měla banka ověřené. Setinové rozdíly v úrocích oproti konkurenci jsem neřešil. Vám ale může sedět nabídka jiné banky.
 11. 11. Závěr a zdroje  Myslím, že neexistuje bezkonkurenčně nejlepší banka na hypotéku. Věnovat čas a úsilí hledání lepší nabídky na refinancování ale stojí za to. Přeji hodně štěstí.  Čerpal jsem z:       http://www.kalkulackahypoteky.cz/faq/co-je-to-refinancovanihypoteky-/ http://www.mesec.cz/clanky/10-tipu-se-kterymi-hrave-zvladneterefinancovat-hypoteku/ http://www.mesec.cz/clanky/krok-za-krokem-jak-uspesnerefinancovat-hypoteku-navod/ https://www.hypotecnibanka.cz/hypoteky/refinancovani/ http://www.hypoindex.cz/banky-musi-s-pravdou-ven-brzy-budemevedet-kolik-hypotek-je-novych/ … a z vlastní zkušenosti 

×