Hratky s elektrinou 1

713 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
713
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
96
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Hratky s elektrinou 1

 1. 2. <ul><ul><li>Elektrická energie se vyrábí v množství daném její spotřebou. </li></ul></ul>2) Využívá se především energie přírodních zdrojů 3) Klasické elektrárny jsou tepelné,jaderné,vodní,větrné.
 2. 3. Tepelné Jaderné Vodní Přílivové Geotermální Větrné Sluneční (Solární) Uhelné Plynové
 3. 4. Tepelná elektrárna je výrobna elektrické energie. Jedná se o technologický celek, který vyrábí elektrickou energii přeměnou z chemické energie vázané v palivu (či jiného vhodného zdroje energie) prostřednictvím tepelné energie.
 4. 5. Vodní elektrárna je výrobna elektrické energie, jedná se o technologický celek, přeměňující potenciální energii vody na elektrickou energii. Jedná se také o vodní dílo ve smyslu platných právních předpisů.
 5. 6. Jaderná elektrárna je vlastně tepelná elektrárna, která má místo parního kotle reaktor jadrný, v němž probíhá štěpení některých těžkých prvků, jako např. uran, plutonium za současného uvolňování velkého množství tepla.
 6. 7. Nejmodernější solární elektrárna na světě: Španělský Andasol Solární elektrárna Andasol je nejmodernější solární elektrárnou současného světa. V současnosti největší vodní elektrárna na světě se nachází na přehradě Itaipu na hraniční řece Paraná mezi Brazílií a Paraguají.
 7. 8. Ostatní elektrárny SOLÁRNÍ UHELNÉ PŘÍLIVOVÉ GEOTERMÁLNÍ PLYNOVÉ
 8. 9. Úkol pro žáky 1) Jakého druhu je elektrárna Dukovany ? A) atomová B) tepelná C) vodní 2) Kde je nejvíce větrných elektráren ? A) v Praze B) na Šumavě C) v Krušných horách 3) Jakého typu je elektrárna Dalešice ? A) větrná B) vodní C) tepelná 4) Je u Mělníka elektrárna ? A) ano B) ne 5) Která elektrárna sem nepatří ? A) Temelín B) Dukovany C) Tušimice
 9. 10. Řešení 1) Jakého druhu je elektrárna Dukovany ? A) atomová B) tepelná C) vodní 2) Kde je nejvíce větrných elektráren ? A) v Praze B) na Šumavě C) v Krušných horách 3) Jakého typu je elektrárna Dalešice ? A) větrná B) vodní C) tepelná 4) Je u Mělníka elektrárna ? A) ano B) ne 5) Která elektrárna sem nepatří ? A) Temelín B) Dukovany C) Tušimice
 10. 11. VŠECHNY ZDROJE A ODKAZY JSEM VYHLEDÁVALA NA INTERNETU. Obrázky jsem vyhledávala na GOOGLE A také jsem vyhledávala zdroje a odkazy ve WIKIPEDII OTEVŘENÉ ENCYKLOPEDII.

×