E twinning i.

369 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
369
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

E twinning i.

 1. 1. METODICKÝ SEMINÁŘ ETWINNING
 2. 2. eTwinning Partnerství škol v Evropě Projekty spolupráce na dálku Komunita evropský škol
 3. 3. Vaši lektoři … Jméno Emailová adresa
 4. 4. Cíle semináře … Informovat o aktivitě eTwinning. Seznámit se strukturou eTwinning a jeho nástroji pro realizaci projektové partnerství. Zaujmout pro tvorbu projektů v rámci aktivity eTwinning. Sdílet zkušenosti s projektovým vyučování, s projekty spolupráce škol.
 5. 5. Co je eTwinning? Iniciativa Evropské komise podporující spolupráci žáků i učitelů mateřských, základních i středních škol v Evropě. Školy z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu / projekt na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Portál pro vyhledávání partnerských škol v Evropě a evropská komunita učitelů.
 6. 6. Proč se zapojit? Velký výběr partnerských škol Téměř 206 100 zaregistrovaných učitelů na www.etwinning.net. Téměř 28 400 zaregistrovaných projektů. Téměř 106 000 zaregistrovaných škol. Podpora vaší projektové spolupráce Virtuální prostředí pro spolupráci Desktop a Twinspace. Možnost dalšího vzdělávání učitelů (Learning Labs,eTwinning Gro Semináře, konference, ambasadoři - učitelé poradci. Ocenění kvalitních projektů škol. Zapojení žáků do evropské komunikace Aktivní zapojení žáků v prostředí TwinSpace. Evropský rozměr výuky. Komunikace s využitím cizích jazyků a ICT. Možnost využít ve všech předmětech.
 7. 7. Co je eTwinningový projekt? Dvě a více evropských zemí realizují vzdělávací aktivitu pomocí ICT. Účastníky projektu jsou nejčastěji učitelé a žáci, ale mohou být i návštěvníci a hosté (rodiče, ředitel školy…). V projektu jsou stanoveny cíle, metody a výstupy. Účastníci využívají v praxi své znalosti cizích jazyků a informačních technologií, setkávají se s kulturními odlišnostmi a učí se týmové spolupráci.
 8. 8. Projekt eTwinning Informace, nápady, příklady Ocenění Registrace školy Hodnocení Hledání partnera, diskuse o projektu Spolupráce Registrace projektu
 9. 9. Mezinárodní portál www.etwinning.net • Možnost registrace • Zdroj inspirace (galerie, projektové balíčky, moduly) • Vyhledávání partnerů • Prostor pro komunikaci evropských škol • Vstup do virtuálního prostoru pro spolupráci (Desktop, TwinSpace)
 10. 10. Úvodní stránka Umožní rychlý vstup do dalších nástrojů pracovní plochy učitele ( desktop). Nabízí vstup do Skupin, Vzdělávacích seminářů a Místností pro učitele. Moje upozornění vstup do e-mailové schránky.
 11. 11. Profil Profil učitele, školy (můžete přidávat fotografie aj.) Vstup na mailbox, Mé kroky v eTwinningu Přehled mých kontaktů a projektů Můj deník, Mé místnosti pro učitele
 12. 12. Projekty Uzavření nového projektu Přehled běžících a uzavřených projektů Certifikáty, úpravy projektů Vstup na TwinSpace a Twinblog
 13. 13. Vyhledávání účastníků eTwinningu Rychlé vyhledávání Vyhledávání dle kritérií - dle jména, školy, klíčových slov Fóra pro vyhledávání partnerů rozdělená dle věku žáků
 14. 14. Místnosti pro učitele Diskuze s učiteli na daná témata Možnost vytvořit vlastní místnost, téma
 15. 15. Zdroje Vyhledávání zdrojů, inspirace, hodnocení Vkládání vlastních zdrojů, sdílení
 16. 16. TwinSpace Soukromý a bezpečný prostor pro spolupráci učitelů a žáků. Úložiště souborů (archiv, fotogalerie). Komunikační nástroje (Forum, Blog, Chat). Možnost zveřejnit výstupy z projektu.
 17. 17. Prezentace – Deník projektu Deník – blog projektu Průběžné informace o novinkách a změnách v projektu Zveřejňování výstupů z projektu, fotografií , odkazů …
 18. 18. Národní portál www.etwinning.cz Informační a metodický zdroj na národní úrovni. Aktuální informace o akcích eTwinning. Kontaktní informace. Podpora, poradenství.
 19. 19. Děkujeme za pozornost. www.naep.cz www.etwinning.cz www.etwinning.net

×