Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Mikołajek
Dlaczego jestem „skazany” na      Mikołajka? Pierwszą książkę pt. Mikołajek dostałem parę dni po moim urodzeniu (...
AutorRene Gościnny
Urodził się w Paryżu, w rodziniepolskich emigrantów żydowskiegopochodzenia.Swoją karierę rozpoczął jako autorscenariuszy d...
IlustratorJean Sempé
TROCHĘ HISTORII  Wydanych zostało kilkadziesiąt  opowiadań o Mikołajku.  Pierwsze ukazało się w 1959 r.  Ostatnie ...
Córka autora – Anna Gościnny    wiele lat po śmierci ojcaodnalazła w szufladzie niepublikowane      nigdy wcześni...
Nowe przygody    Mikołajka Tom 1Data wydania 2004 r.
Nowe przygody   Mikołajka Tom 2Data wydania 2006r.
Nieznane przygody    MikołajkaData wydania 2009 r.
TEMATYKA „MIKOŁAJKA”Książki o Mikołajku to zbiory krótkich,zabawnych historyjek, z których każda zajmujejeden rozdział. Op...
TEMATYKA „MIKOŁAJKA”Część przygód Mikołajka ma miejsce poskończonych lekcjach, gdy chłopiec bawisię z kolegami na podwórku...
Ulubione powiedzonko Mikołajka to: No bo co w końcu, kurczę blade!
CIEKAWOSTKAW ramach obchodów 50. urodzin      Mikołajkaw 2009 r. w klubie Traffic   w Warszawie odbyło się spotkan...
Była tam także obecna pani Barbara Grzegorzewska,która tłumaczyła prawie wszystkie   opowiadania o Mikołajku z języka ...
Miałem przyjemność uczestniczyćw tym spotkaniu.Od obu pań dostałem pamiątkoweautografy.
POWODY, DLA KTÓRYCH  WARTO CZYTAĆ MIKOŁAJKA:  ze względu na poczucie humoru,  ponieważ warto się czasami z siebie po...
FILM O MIKOŁAJKUW 2009 roku ukazał się film oparty na serii książek Mikołajek w reżyserii      Laurenta Tirarda.
Zwiastun
Link do całego filmu:http://www.youtube.com/watch?v=YZu5XOVTHHs
Bardzo spodobało mi się przeczytane kiedyś         zdanie:„Są książki, które powinny być wydawane na  receptę, z ...
ZACHĘCAM WSZYSTKICH  DO CZYTANIA   MIKOŁAJKA!!!   WARTO!!!
Dziękuję za uwagę.   Link do prezentacji:  Autor:   Mikołaj Brzykcy
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Moją ulubioną książką jest Mikołajek

1,132 views

Published on

 • Be the first to comment

Moją ulubioną książką jest Mikołajek

 1. 1. Mikołajek
 2. 2. Dlaczego jestem „skazany” na Mikołajka? Pierwszą książkę pt. Mikołajek dostałem parę dni po moim urodzeniu (chyba z powodu mojego imienia). Kiedy miałem kilka lat czytali mi ją rodzice. Potem dostawałem kolejne części i czytałem je już sam. Można powiedzieć, że Mikołajek towarzyszy mi prawie od zawsze!
 3. 3. AutorRene Gościnny
 4. 4. Urodził się w Paryżu, w rodziniepolskich emigrantów żydowskiegopochodzenia.Swoją karierę rozpoczął jako autorscenariuszy do kreskówek.Jest twórcą komiksów o Asteriksie.
 5. 5. IlustratorJean Sempé
 6. 6. TROCHĘ HISTORII Wydanych zostało kilkadziesiąt opowiadań o Mikołajku. Pierwsze ukazało się w 1959 r. Ostatnie w 2009 r. (32 lata po śmierci autora)
 7. 7. Córka autora – Anna Gościnny wiele lat po śmierci ojcaodnalazła w szufladzie niepublikowane nigdy wcześniej opowiadania ojca i wydała je w trzech tomach:
 8. 8. Nowe przygody Mikołajka Tom 1Data wydania 2004 r.
 9. 9. Nowe przygody Mikołajka Tom 2Data wydania 2006r.
 10. 10. Nieznane przygody MikołajkaData wydania 2009 r.
 11. 11. TEMATYKA „MIKOŁAJKA”Książki o Mikołajku to zbiory krótkich,zabawnych historyjek, z których każda zajmujejeden rozdział. Opowiadają one o przygodachgłównego bohatera, Mikołajka, i jego szkolnychkolegów: Alcesta, Gotfryda, Ananiasza,Euzebiusza, Joachima, Rufusa, Kleofasa iMaksencjusza. Akcja wielu historyjek dzieje sięw szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczająnauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie,lecz raczej z nadmiaru energii. W rzeczywistościbardzo lubią swoją wychowawczynię i starają sięnie robić jej przykrości - tyle, że często kończysię na staraniach.
 12. 12. TEMATYKA „MIKOŁAJKA”Część przygód Mikołajka ma miejsce poskończonych lekcjach, gdy chłopiec bawisię z kolegami na podwórku, przebywa wdomu lub odwiedza kolegów. Wizyty takieczęsto kończą się katastrofą, a większośćspotkań przeradza się w bójki. Mikołajekjest mimo to sympatycznym chłopcem,wrażliwym i kochającym rodziców, którymnie chce sprawiać kłopotów, choć niezawsze mu się to udaje.
 13. 13. Ulubione powiedzonko Mikołajka to: No bo co w końcu, kurczę blade!
 14. 14. CIEKAWOSTKAW ramach obchodów 50. urodzin Mikołajkaw 2009 r. w klubie Traffic w Warszawie odbyło się spotkanie fanów książki z Anną Gościnny - córką autora.
 15. 15. Była tam także obecna pani Barbara Grzegorzewska,która tłumaczyła prawie wszystkie opowiadania o Mikołajku z języka francuskiego na język polski.
 16. 16. Miałem przyjemność uczestniczyćw tym spotkaniu.Od obu pań dostałem pamiątkoweautografy.
 17. 17. POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO CZYTAĆ MIKOŁAJKA: ze względu na poczucie humoru, ponieważ warto się czasami z siebie pośmiać, a ta książka pokazuje wiele sytuacji, w których każdy uczeń czasami może się znaleźć, bo książka jest ilustrowana w przezabawny sposób, bo każdy chciałby mieć takich kolegów jak Mikołajek, bo jest to pouczająca, fantastyczna książka i dla dzieci i dla dorosłych, bo wspaniałe jest bijące z tych książek ciepło i życzliwość, z jaką autor przedstawia wszystkich bohaterów, bo Mikołajek jest wciąż aktualny.
 18. 18. FILM O MIKOŁAJKUW 2009 roku ukazał się film oparty na serii książek Mikołajek w reżyserii Laurenta Tirarda.
 19. 19. Zwiastun
 20. 20. Link do całego filmu:http://www.youtube.com/watch?v=YZu5XOVTHHs
 21. 21. Bardzo spodobało mi się przeczytane kiedyś zdanie:„Są książki, które powinny być wydawane na receptę, z dopłatą z funduszu zdrowia, powinny być podłączane do kroplówki na oddziałach intensywnej terapii.”Dla mnie taką właśnie książką jest „Mikołajek”.
 22. 22. ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO CZYTANIA MIKOŁAJKA!!! WARTO!!!
 23. 23. Dziękuję za uwagę. Link do prezentacji: Autor: Mikołaj Brzykcy

×