Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
23–24 maja 2015
Dawne Obserwatorium Astronomiczne
w Collegium Śniadeckiego i Ogród Botaniczny
w Krakowie
Witaj Młody Odkry...
Miejsce na pieczątkę
Opracowanie: K. Fidyk
©MIK, 2015
planetarium
WPISZ DO TABELI NAZWY PLANET W TAKIEJ KOLEJNOŚCI, W JAKI...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

DAWNE OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE W COLLEGIUM ŚNIADECKIEGO I OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE (quiz)

788 views

Published on

Quiz dla dzieci przygotowany w ramach XVII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego (2015).

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

DAWNE OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE W COLLEGIUM ŚNIADECKIEGO I OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE (quiz)

  1. 1. 23–24 maja 2015 Dawne Obserwatorium Astronomiczne w Collegium Śniadeckiego i Ogród Botaniczny w Krakowie Witaj Młody Odkrywco! W majowe pogodne noce warto czasem zadrzeć głowę i spojrzeć na bezmiar gwiazd znajdujący nad nami. orbitalna wykreślanka Układ Słoneczny – to nasze miejsce w galaktyce, niby znane, ale ciągle nie do końca… Poznaj planety, które krążą wokół gwiazdy – Słońca. NA KAŻDEJ Z ORBIT ZAZNACZ CO TRZECIĄ LITERĘ, PRZESKAKUJĄC ZGODNIE ZE WSKAZÓWKAMI ZEGARA, ZACZYNAJĄC OD LITERY W KOLE (podobnie jak w przykładzie – Ziemia już jest).
  2. 2. Miejsce na pieczątkę Opracowanie: K. Fidyk ©MIK, 2015 planetarium WPISZ DO TABELI NAZWY PLANET W TAKIEJ KOLEJNOŚCI, W JAKIEJ SĄ ODDALONE OD SŁOŃCA. Zobacz też, jakie symbole mają poszczególne planety, niektóre z symboli znane są już od tysiąca lat… pory roku Czy wiesz, że według astronomicznego podziału roku na pory roku WIOSNA trwa 92 dni i 21 godzin, LATO 93 dni i 14 godzin, JESIEŃ 89 dni i 18 godzin, a ZIMA trwa 89 dni i 1 godzinę? A czy Ogród Botaniczny ma jakiś związek z tematem czasu? Ależ tak! Pory roku mają ogromny wpływ na świat roślin, które kiełkują, kwitną, owocują lub zrzucają liście w zależności od pory roku. Czy wiesz, jak nazywa się nauka o wpływie pór roku na świat roślin i zwierząt? ………… ……………SŁOŃCE Co przedstawia symbol? ………………………………………………. uskrzydlony hełm ………………………………………………. podręczne lusterko ………… …………………ZIEMIA glob z równikiem i południkiem ………………………………………………. tarcza i włócznia ………………………………………………. piorun lub litera dzeta ………………………………………………. kosa (lub sierp) lub ………………..……………. platyna ………………………………………………. trójząb F E N O L G I A

×