Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Bezpieczne wakacje w górach

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Bezpieczne wakacje w górach

 1. 1. Bezpieczne wakacje w górach ● Aby bezpiecznie chodzić po górach musisz mieć kondycję, a także dużą wiedzę na temat tego, jak to robić bezpiecznie,nie oznacza to wcale, że taki sposób spędzania wolnego czasu ograniczony jest do niewielkiej i wąskiej grupki osób.
 2. 2. ● Wybierając się w podróż,po górskich szlakach zaopatrz się w dobre buty i ubranie.
 3. 3. ● Pamiętaj, nie wyruszaj w góry bez opieki dorosłych.
 4. 4. ● Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić ci poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych.
 5. 5. ● Ruszając ze schroniska dla własnego bezpieczeństwa powiedz dokąd idziesz i jakimi szlakami, zapamiętaj numer alarmowy GOPR.
 6. 6. ● Wyruszaj w góry rankiem, gdyż pogoda najczęściej psuje się po południu.
 7. 7. ● Miej ze sobą latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.
 8. 8. Przede wszystkim, jeżeli nie czujesz się na siłach iść jakimś szlakiem, nie idź albo wyrusz w grupie z bardziej doświadczony mi wspinaczami.
 9. 9. Przede wszystkim, jeżeli nie czujesz się na siłach iść jakimś szlakiem, nie idź albo wyrusz w grupie z bardziej doświadczony mi wspinaczami.

  Be the first to comment

  Login to see the comments

Views

Total views

2,503

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

206

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×