Newz january2012

614 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
614
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
36
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Newz january2012

  1. 1. školní rok 2011/2012 číslo 3 ZŠ a MŠ Klíč Česká Lípa U ČTVRŤÁKŮ ÚVODNÍKTřetí číslo v pořadí, ale Vánoční besídkaprvní v tomto novémroce, má ještě vánoční Ráno jsme přišli do školy, byli jsme celí natěšený nanádech. dárky. Šimon měl narozeniny a přinesl do školyŢáci v něm vzpomínají dobroty a pití. Před besídkou jsme ozdobili vánočnína vánoční těšení se,na proţité vánoční stromeček. Pak, kdyţ přišla pani učitelka, tak nás napínala,prázdniny, i prohlídku co nás čeká za dárky.Betlémů (byť v měsíci Kaţdý našel pod stromečkem svůj dárek, pochutnalilednu). jsme se na dobrotách a popřáli si pěkné vánoční prázdniny.K Vánocům patří určitětaké pohádky. Proč sinějakou nevymyslet,nenapsat a nenakreslit?Vše dobré v roce 2012přejí všichnidopisovatelé a redaktořinašeho školníhočasopisu. Mirka U DRUHÁKŮ DALŠÍ NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY 5. ledna jsme byli opět v knihovně. Moc jsme se těšili, protože nás čekala výrobaleporela. Vzali jsme si s sebou penál a svačinu, protože nás čekala práce na dvě hodiny. Nacestu nám pršelo, přestože je zimní měsíc. Pani knihovnice měla připravené kartičky, které jsme pomalovali a popsali. Každý sizvolil libovolné téma a určil si název. Někdo psal text do obrázků, někdo do „bublin“, jinípopsali děj pod obrázkem. „Já jsem si napsala a nakreslila pohádku O bílém koťátku“, říká Domča, „a já Opapouščím princi“, pokračuje Honzík.Jako každá kniha, i ty naše měly svého autora. Odešli jsme jako spokojení spisovatelé,ilustrátoři, prostě autoři své knihy. Moc se nám pracovní návštěva líbila. Domča a Honzík
  2. 2. Klíčová dírka č. 3 ZŠ a MŠ Klíč Česká Lípa U TŘEŤÁKŮ U PRVŇÁKŮ Další básnička od Jiřinky: VÁNOCE U VALINKY ZIMNÍNaše redaktorka z první třídy nám vyprávěla, jaké byly její Andělský hvězdnýVánoce: prach,„K večeři jsme měli rybu. Po večeři jsem šla do pokoje třpytí se na řasách.bez stromečku. Po chvilce čekání se ozval zvoneček. Šla Kdyţ z nebe se snáší, radost velkou přináší.jsem do pokoje se stromečkem a pod ním bylo hodněmoc dárků. Největší radost mi udělal domeček pro„petshopáky“. Pak jsem dostala oblečení, modelínu,pastelky, brusle na led a ještě jiná překvapení.Byla jsem moc spokojená, hodně se mi Vánoce líbily“. Valinka OPĚT A STÁLE UTŘEŤÁKŮ VÝLET DO SLOUPU V ČECHÁCH Dne 5. ledna jsme zavzpomínali na předvánoční čas a jeli jsme, my třeťáci, na výstavu betlémů doSloupu v Čechách, kam nás pozval Dominikův dědeček Pavel. Výstava se konala v areálu Traktorky, a to jižpotřetí. Hned, jak jsme dorazili na místo, museli jsme se nasvačit, protože jsme při tom cestování všichnivyhládli. Potom jsme si začali prohlížet postupně jednotlivé betlémy. Byly z celé republiky, a to papírové,dřevěné a jeden dokonce skleněný ze sklárny AJETO z Lindavy. Když jsme si je všechny prohlédli, zahrálijsme si s dědečkem pár her, které si pro nás připravil, a potom jsme si vypracovávali pracovní listy s vánočnítematikou. Poledne tu bylo opravdu hodně rychle a tak nás odvezl děda i babička na autobus, protože hodněpršelo a my se vydali opět domů. Děkujeme ještě jednou za krásné povídání i pokoukání. Třeťáci.
  3. 3. Christmas wordserch Christmas presents by Jiřina KroulováS H S B Y T T N D C R Q B F RG T W C E R N S O R A N D T C carol by Jasmína Tankovská and Iveta HázováF S N M E D S N H I Y R E Q UU V O E L K F I Q B C M P J Y What were the bestD C P H M E S A M T S I R H C presents for our teachers.J H D E C A Q Y B C A R O L A treeO G F T J G N I R C U Q I R U For Mrs. JandováT V I T E Q F R P F N Y N L D A coffeemakerL O G N W J Q H O A H W B S L for schoolN Y J E Q L S X R Q T I Z C H For Mrs. PlíhalováG W Y S L Q H Z Q P G E H A U carp A bag forY W B E Y G X C G F T U Y V W laptopT K Z R E Q M U B S O Y T J M For Mrs. Holubová.Q G B P Z P D K F F S R O C RH S Y N V B K V B F N D N V A Her family was together. Christmas For Mrs. Ajšmanová present Nordic walking poles For Mrs. Bronišová ornaments Feather duvet comet For Mrs. Zárubová Pyjamas For Mrs. Kovářová A ring from her confection daughter For Mrs. Adamcová crib Handbag For Mrs. Maroušová Necklace made of natural stone Whose are the presents? Can you find them?Christmas Story by Matěj LangHello! I am James and this is my Christmasday. On 24th December I have beakfast
  4. 4. and I go to the shop. I have lunch at restaurant and then I go home. For dinner I have pudding. Then I go to sleep. On 26th December I have sixteen presents in the Christmas stocking. I have good Christmas.Christmas in Europe Animals by Viky Svatoňová by Petra Zapalačová and Kačka Ištoková and Eliška Šumpichová GERMANY - Jesus looks like an old man with red hair and beard. He is wearing a gray coat with hood. Weihnachtsmann (Christmas man) brings gifts on 24thDecember.POLAND - Mikulas brings gifts on 24th December.At the Christmas dinner breaking the afer. They givetheir gifts before dinner.ITALY - La Befana brings gifts on 24th or 25thDecember. Traditional food is lamb with potatoes. DownFRANCE - Pere Noël ( father Christmas) brings giftson 24th December. The French enjoy their rich Across 1. levdecoration. They have a tradition of Christmas 2. koza 3. želvamarkets.ENGLAND - Santa Clause brings gifts on 25th 5. žába 4. pesDecember. Traditional food is turkey with stuffing and 8. sova 6. medvědpudding. Children throw wishes into chimney. 10. kůň 7. krtekThe Simpsons family by Jirka Ngu Yen and Dominik Kaisler 12. had 9. ovce The Simpsons Juuuuuuuu! Help! 11.kočka A school for drivers here. Hello! yeah it is a Aaaaaaaaaaaa good mask! ! Hi uncle. Go to the toilet.Dream room by Anetka Špeldová and Bára AdámkováDraw the bedroom.There is a red sofa next to the wall.
  5. 5. There is a blue carpet on the floor.There are two red armchairs on the carpet.There are three green cushions on the armchairThere is a spider behind the armchair.There are pictures on the wall.There is a brown table next to the armchair.

×