Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

тютюн вбиває нас і наших дітей

1,923 views

Published on

 • Be the first to comment

тютюн вбиває нас і наших дітей

 1. 1. Тютюн вбиває нас і наших дітей
 2. 2. Що таке тютюнопаління?• Тютюнопаління (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає залежність.• Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоровю курців, оточуючих їх людей, що не палять, i тварин.
 3. 3. “Тютюнова пандемія – це заразне захворювання, якепередається через рекламу, через приклад курців ічерез дим, дії якого піддаються некурці, особливодіти”Гру Харлем Брундтланд, генеральний директорВсесвітньої організації охорони здоров’я, 1999 р.
 4. 4. ПАЛІННЯ - причина серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, емфізем, різних видів онкологічних захворювань, особливо раку легень.
 5. 5. Нікотин одна з найсильніших рослинних отрутНікотин - основна складова частина тютюнового диму.У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку. Давно вже став звичним плакат — “Капля нікотину вбиває коня!” Але ж таки справді вбиває! Велика гарна тварина падає від краплини страшної отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи, ссавці а також риби і земноводні. Якщо змочити кінчик скляної палички нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця, то він загине. Також краплина нікотину призводить до загибелі всіх риб в акваріумі.
 6. 6. Смертельна доза нікотину для людини 50-75 мг.Викурюючи 20-25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу нікотину.
 7. 7. Склад тютюнового диму:• Смола закупорює і подразнює верхні дихальні шляхи і легені і призводить до таких захворювань, як хронічний бронхіт і рак легенів;• Нікотин сильна наркотична речовина, яка діє на нервову систему, підвищуючи частоту серцевих скорочень, є ризик розвитку аритмії серця;• Окис вуглецю знижує здатність еритроцитів поставляти кисень до клітин організму і таким чином посилює прояв різних хвороб кровоносної системи.• а також: мишяк, свинець, ацетил, бензол, ціанід, метило вий спирт, чадний газ
 8. 8. Ти маєш це знати!• здатність крові забезпечуватитканини киснем знижується на 5-10%• в 11% випадків настає імпотенція• в середньому курці живуть на 5-6років менше (завзяті курці - на 10 років)•погіршується зір, нюх (слаборозрізняють запахи) і смак (невідчувають солодкого)• у віці від 40 до 49 років люди, якіпалять, помирають в 3 рази частіше, восновному від інфаркту міокарду і ракулегенів.
 9. 9. ПАСИВНЕ ПАЛІННЯЦе перебування людей, які не курять, у приміщенні, деінші люди курять тривалий час. У людей, які не курять,з’являються хвороби, притаманні курцям. 50%нікотину разом з димом залишається в повітрі, якимдихають, так би мовити, без провини винуваті.Якщо ви самі не палите, то уникайтевдихання чужого диму, який так самошкідливий.Діти курців ризикують швидшезахворіти запаленням легенів,бронхітом, бронхіальною астмою.Дружина чоловіка, що палить, має 60%вірогідність отримати серцево-судиннізахворювання.
 10. 10. Тютюнопаління - одна з причин вроджених патологій у дітей.
 11. 11. Сучасна ситуація На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн
 12. 12. «Тютюнова» статистика Європи• За даними Єврокомісії, опублікованими напередодні Всесвітнього дня без тютюну 2010 року, найзавзятіші курці в Європі — греки та кіпріоти ( 21,7 сигарети на день).• Греки посідають перше місце в Європі за процентним відношенням курців до загальної кількості громадян країни — 42%, при тому, що для Євросоюзу цей показник в середньому становить 29%. Середньостатистичний курець в ЄС викурює 14 цигарок на день.• При цьому тютюн стає причиною смерті 50% курців.За словами єврокомісара з охорони здоровя і захиступрав споживачів Джона Даллі, тютюн вбиває 650 тисячєвропейців щороку.
 13. 13. «Тютюнова» статистика України• Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно;• В Україні щоденно курять 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат;• 68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26% вже є колишніми курцями;• Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях;• Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення — 70%;• 31% вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань;• Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років;• Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат;• Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно;• За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб повязаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік
 14. 14. «Тютюнова» статистика України• Поширеність щоденного куріння за останні 5 років в Україні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденно палили 62% чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010 вже 45%. Кількість жінок-курців скоротилася майже вдвічі — з 17% до 9%.• Дослідження показує: якщо молодь віком 12-17 років віку палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж у тих, хто не палить.• Якщо молодь 12-17-літнього віку випалює більше пачки цигарок, то ймовірність вживання ними героїну вища у 51 раз, а кокаїну у 106 разів. Приголомшливий факт: молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.
 15. 15. Україна проти пандемії тютюнопаління 19.12.95рЗакон України від N 481/95-BP « Про державнерегулювання виробництва і обігу спиртуетилового, коньячного і плодового, алкогольнихнапоїв та тютюнових виробів»Цей Закон визначає основні засади державної політикищодо регулюваннявиробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібноїторгівлі…. тютюновими виробами, забезпечення їхвисокої якості та захисту здоровя громадян, а такожпосилення боротьби з незаконним виробництвом таобігом …тютюнових виробів на території України.
 16. 16. Україна проти пандемії тютюнопаління, 2005рЗакон України №2899«Про заходи щодо попередження та зменшення вживаннятютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровянаселення»Цей Закон визначає основні принципи та напрями державноїполітики щодо попередження куріння тютюнових виробів,зниження рівня їх вживання серед населення, обмеженнядоступу до них дітей, охорони здоровя населення від шкоди,що завдається їхньому здоровю внаслідок розвиткузахворювань, інвалідності, а також смертності, спричиненихкурінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.
 17. 17. Україна проти пандемії тютюнопаління, 10.09.2012Закон України № 3778, «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо заборони реклами,спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів»Вніс зміни:•у Кодексі України про адміністративні правопорушення1) Доповнений статтею 1563 такого змісту:«Порушення встановлених законодавством вимог щодозаборони реклами та спонсорства тютюнових виробів• до Закону України "Про рекламу» ( стаття22 )•У Законі України "Про заходи щодо попередження тазменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливоговпливу на здоров’я населення" (статті №№1 ,16,20).
 18. 18. Україна проти пандемії тютюнопаління 17.12.2012р.Закон України №4844 «Про внесення змін до деяких законів Українищодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріннятютюнових виробів»Вносяться зміни:•У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спиртуетилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюновихвиробів» (стаття15)•У Законі України "Про заходи щодо попередження та зменшеннявживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’янаселення»(статті 13, 20)
 19. 19. Україна проти пандемії тютюнопалінняСтаття13 ЗУ№2899: Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:1) у ліфтах і таксофонах;2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;4) на дитячих майданчиках;5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладівфізичної культури і спорту;6) у під’їздах житлових будинків;7) у підземних переходах;8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, іншихдержавних установ;12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;3) у приміщеннях гуртожитків;4) в аеропортах та на вокзалах";
 20. 20. Україна проти пандемії тютюнопалінняСтаття20 ЗУ №2899: викласти в такій редакції: розмірштрафу за• … розміщення попільничок або куріння у приміщенняхзакладів ресторанного господарства - від однієї тисячігривень до десяти тисяч гривень;• невідведення спеціальних місць длякуріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншимизасобами для видалення тютюнового диму,• нерозміщення інформації, передбаченої частиною п’ятоюстатті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десятитисяч гривень.
 21. 21. Україна проти пандемії тютюнопалінняЗа 1 секунду на Землі випалюється 300 тис. цигарок.Паління є причиною 6% смертей у всьому світі.З 1950 року паління вбило 62 мільйони людей і це більше, ніж загинуло у Другій світовій війні.В Україні від хвороб, пов’язаних з курінням, щорічно гине майже 120 тисяч осіб.
 22. 22. Тютюн вбиває нас 1 цигарка скорочує життя на 15хв; 1 пачка цигарок — на 5 год; той, хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя; хто палить 4 роки — втрачає 1 рік життя; хто палить 20 років — 5 років; хто палить 40 років — 10 років.
 23. 23. Відмова від цигарок миттєво покращуєздоров’я Через 20 хвилин:· Нормалізується кров’яний тиск, уповільнюється пульс;· Температура долонь і ступней підвищується до нормальної;Через 8 год.· Відновлюється нормальний рівень кисню у крові;· Знижується вміст оксиду вулицю;Через 24 год.· Зменшується ризик інфаркту.Через 48 год.· Відновлюється ріст нервових клітин;· Поліпшується нюх і смак;· Полегшується хода;Через 2 тижні – 3 місяці.· Поліпшується кровообіг;· Об’єм роботи легенів збільшується на 30%.Через 1 – 9 місяців.· Збільшується опірність організму, відтак зменшується ризик застуди.Через 1 рік.· Ризик ішемічної хвороби серця знижується вдвічі.
 24. 24. «Найбільша перемога – це перемога над собою, а найганебніше - це бути переможеним своїми пристрастями» Демокріт
 25. 25. Скажи палінню: Прощавай! МОЛОДІЖНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР “ЕТАЛОН” м. Івано-Франківськ, вул.Павлика, 10, кім. 17-19, Телфакс 80342-50-25-25, e-mail:office@mgcetalon.org.ua; www.mgcetalon.org.ua

×