Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

8 Temel Tuğla Eğitimi

3,734 views

Published on

8 temel tuğla eğitimi.
Yükleyen : Mertcan Çakır
info@mertcancakir.com
www.mertcancakir.com

Published in: Education
 • Login to see the comments

8 Temel Tuğla Eğitimi

 1. 1. kişilerin becerilerini kiş airlettrıirnm baekc veeri loelraisnıi Amacımız kişilerin becerilerini arttırmak ve . y anlışları arttırmak azaltmaktır ve olası Her işte olduğu gibi network marketing işinin de kendine has metot ve . k uralları var
 2. 2. Network Marketing Nedir?
 3. 3. N.M. AVANTAJLARI NM işini . her yerde yapabilirsiniz .Yüksek gelir elde edebilirsiniz .Az miktarda sermaye gerekir .Kolay öğrenilir …Hızlı büyüme
 4. 4. Geleneksel yöntemde mal dağiıımı Geleneksel yöntemde, ana dağıtıcı üreticinin bütün ürünlerini alır ve kendi metotlarını uygulardı. Üreticinin pazarda önemli etkisi .yoktu
 5. 5. Elektronik ticarette, üreticiler pazardan daha fazla . bilgi elde edebiliyorlar Ayrıca bu sistemde iş yeri açmak için gereken …..sermaye azdır
 6. 6. İNTERNET Bütün bu gelişmelere ve ilerlemelere neden olan en önemli . faktör internettir :Başka bir deyişle
 7. 7. MAL SUNUMU Yirminci yüzyılda mal sunumu fiziksel . mekanlarda yapılmaktaydı
 8. 8. M AL SUNUMU Yirmi birinci yüzyılda ise bilgisayarla .(internet & e-commerce) yapılmaktadır
 9. 9. MAL SUNUMU Binlerce internet sayfası arasından - ?nasıl bir bir ürün seçip alacağım Ya da en iyi ürünü satan şirketin - hangisi olduğundan nasıl emin ? olacağım
 10. 10. MAL SUNUMU Bütün bu boşlukları Network . Marketing doldurmaktadır Network Marketing elektronik ticarette mal sunmanın esas .metodudur
 11. 11. M AL SUNUMU Bu meslek yirmi birinci yüzyılın . en ideal mesleğidir
 12. 12. M AL SUNUMU Bir NETWORK MARKETER’in görevi; insanlardan bir grup oluşturup bunu geleneksel yöntemdeki pazarın yerine . yerleştirmektir
 13. 13. Alt guruplara kopyalanamayan bir şey bu endüstride bir amaca hizmet etmez.
 14. 14.  İlk temel tuğlayı kendi kafanda ve alt levellerinin kafasında oluşturmadığın sürece başarılı olamazsın.  İşinde hedef olmazsa yaptığın işin anlamı yoktur.  Hedefler kısa vadeli uzun vadeli olmak üzere ikiye ayrılır.  Hayaller itekleyici ve yakıcı sebebimizdir.  Her şey senin hayalinin büyüklüğüne ve ciddiyetine bakar.
 15. 15.  Her şey senin hayalinin büyüklüğüne ve ciddiyetine bakar. Hayalleri olmayan adam ölü bir adamdan bir adım önderdir.  İşe giren herkesin hayallerini ve hedeflerini oturup yazması gerekir. Hayallerimizi yazmamız onlara karşı ciddiyetimizi gösterir.
 16. 16.  Taahüt bağlılık ,tutarlılık demektir.  Taahüt ne olursa olsun verdiğin söze bağlı kalmaktır.  İşimizde taahhüt yoksa para yok.  Yeni giren kişiyle taahütünü konuşmalısın. Taahüt acık ve net olmalı. Taahhüt sürekli büyümelidir asla azalmamalıdır.
 17. 17. Liste Minimum 150 kişi olmalıdır. Liste yaparken önyargılı olmamalıyız.  İşimizin en büyük hastalığı önyargıdır.  Herkes veya herhangi biri listende olmalı. Liste bir networkerın en önemli malzemesidir. Liste 3 kategoriye ayrılmalı(sıcak/ıIık/soğuk)
 18. 18. En güzel davet telefonda olur. Davet davettir.Gereksiz vermek bilgi değildir. Davet kısa ve öz olmalıdır. Davet meraktır. Davette bir duruş olmalı. * Davet ederken kişiye ne zaman dolusun diye sorabilirsiniz.
 19. 19. Yeni insanlarla tanışma sanatıdır.
 20. 20. * Bu ticaretteki en önemli nokta sunum yapmaktır. *Sunumlarımız birebir yapılır. * Sunum için mekan seçimi çok önemlidir. * Sunumdan önce telefonlar mutlaka sessize alınmalıdır.
 21. 21. •Sunuma getirdiğimiz arkadaşımıza üst levelimizi yüceltmeliyiz(Edification) bu bize zaman kazandırır. •Sunum 20 dakikayı geçmemeli. •Arkadaşınız sunumdan sonra asla evine bırakmaya gitmeyin •Arkadaşınızı almaya gitmeyin •Getirdiğiniz kişiye kesinlikle yemek ısmarlamayın.(en fazla bir bardak çay)
 22. 22. •Follow 24 – 48 saat içersinde kesinlikle yapılmalı. * Follow kaydı yapana kadar sürer * Follow sorulara cevap vermektir. * Her zaman pozitif terimler kullanmalıyız. *3-F Kuralı(Feel,Felt.Faund)
 23. 23. Sorulara cevap verirken agresif olmamalıyız. İşimiz bir golf sporcusunun işi gibidir, uzak mesafeden topu hedefe atmak için ilk darbeden sonra birkaç küçük darbe daha gerekir. Follow olmadan diğer tuğlalar kullanışsızdır. (Kişi tamam derse yarın paranı getir kaydını yapalım deyin)Sakın eğer imkanın olursa demeyin.
 24. 24. •Üst levele danışma çok hayatidir. * Herhangi bir şey yapmadan önce mutlaka Upline’a danışmalıyız. * Alt level, üst level ilişkisi kardeşlik ilişkisi gibi olmalıdır. * Kötü haberler üst levele,iyi haberler alt levele iletilmelidir.
 25. 25. •Öğrendiğin her şeyi en kısa zamanda kopyala ve takımınla paylaş. * Bu işin anahtarı kopyalamaktır. * Ne kadar hızlı ve etkili kopyalarsan o kadar erken dinlenirsin. “Eğer hayatınızda cesur olamazsanız hiçbir şey başaramazsınız.”
 26. 26. Upload by info@mertcancakir.com www.mertcancakir.com

×