Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

ліна костенко

183 views

Published on

відома українска писмениця

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

ліна костенко

  1. 1. ЛІНА КОСТЕНКО Я вибрала Долю собі сама. І що зі мною не станеться, у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці. Ліна Костенко
  2. 2. дитинство народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині, в учительській родині; з 1936 року живе з родиною в Києві; незабаром заарештовують і висилають на десять років у сталінські табори її батька; дівчам-підлітком Ліні Костенко довелося пройти крізь повоєнні лихоліття, скуштувати гіркої долі біженців з окупованої території.
  3. 3. Освіта Середню школу закінчує в Києві навчалася в Київському педагогічному інституті, згодом залишила його 1951 року вступила до Московського літературного інституту ім. О. М. Горького, який закінчила з відзнакою
  4. 4. Творчий шлях В літературу приходить у післякультівську добу на хвилі “хрущовської відлиги” разом з поетами-шістдесятниками;друкуватися почала в шістнадцятирічному віці; перші збірки: “Проміння землі”(1957), “Вітрила”(1958), “Мандрівки серця”(1961);від 1961 по 1977 рік поетесу не друкували;готова на початок 1963 року до друку книжка “Зоряний інтеграл” підпала на чергову хвилю ресталінізації і була заборонена владою”; те саме спіткало збірку “Княжа Гора”(1972);- першою після шістнадцятирічної перерви стала збірка “Над берегами вічної ріки”(1977); За історичний роман у віршах “Маруся Чурай” і книжку поезій “Неповторність” відзначена Державною премією Української РСР ім. Т. Г. Шевченка у 1987 році; - російською мовою видана книжка “Проміння землі” у 1960, сербо-хорват. – “Скіфська баба” у 1981, чеською – “Над берегами вічної ріки” у 1987.
  5. 5. Шістдесятник Була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на межі 1950—1960-х років. Період так званих «шістдесятників» створив новітні стилі в українській літературі, змусив творити щось нове, атипове, щось авангардне, але, як і завше, безжальне та максимально критичне щодо влади та тодішнього режиму. Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а збірка «Мандрівки серця» (1961) не лише закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я поміж визначних майстрів української поезії. На початку 1960-х брала участь у літературних вечорах київського Клубу творчої молоді. Починаючи з 1961, її піддавали критиці за «аполітичність», був знятий з плану знімання фільм за сценарієм Л. Костенко «Дорогою вітрів». 8 квітня 1963 р. на ідеологічній нараді секретар ЦК КПУ з ідеології А. Скаба заявив: «Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М. Вінграновського, І. Драча, Л. Костенко». Це був сигнал до погрому покоління шістдесятників.
  6. 6. ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ

×