Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

1. Meme Okulu Tanıtımı Rehber Kullanımı

703 views

Published on

Meme Okulu eğitimleri için hazırlanmış olan sunumdur.

Published in: Health & Medicine
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

1. Meme Okulu Tanıtımı Rehber Kullanımı

 1. 1. Diagnosis and Treatment of Patients with Primary and Metastatic Breast Cancer Amacımız Nedir?
 2. 2. SENA Projesi Nedir? 2010 yılında Avrupa Meme Bilimleri Akademisi ve Avrupa Onkoloji Enstitüsü ile imzalanan anlaşma sonucu ortaya çıkan proje ile Türkiye ve çevre ülkelerde Meme Cerrahı-Senolog, Meme Hemşiresi yetiştirilmesi, sağlıklı ve meme kanseri ile mücadele veren bireylerin eğitimi ve akredite merkezler kurmak amacıyla ülkemizde uygulamaya konmuş projedir.
 3. 3. Meme Okulu Nedir? 2011 yılında SENA Projesi kapsamında, İstanbul, İzmir, Malatya, Diyarbakır, yurtdışında Makedonya pilot bölgelerinde toplamda 45 öğretim üyesiyle 200’ün üzerinde eğitim verilerek, meme kanseri farkındalığını “Her Ayın 10’u 10 Dakika” sloganıyla yaymayı başarmış, akademisyenlerin doğrudan eğitim verdiği ve sahada kadının bulunduğu her yeri eğitim alanı ”sınıf” kabul eden eğitim platformudur.
 4. 4. Meme Okulu Yeni Eğitim Döneminde Amaç Nedir? Kadına ulaşabileceği her alanı eğitim yeri kabul eden Meme Okulu, sanal ortamda bu kez, meme kanseri tanısı almış ve tedavi aşamasında olan kadınları, ihtiyaç duydukları akademik bilgiyle, akademisyenlerle ve evrensel standartlarda mutlaka uyulması gereken “Kanser Tedavi Rehberi” anlayışı ile tanıştırmak görevini yerine getirecektir.
 5. 5. Meme Kanseri Tedavi Rehberi Nedir? Dünyada gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülke kendi sınırları içinde meme kanseri teşhisi almış olan kadınlarda tedaviyi standardize etmek, hataların önüne geçmek, hastayı ve ülke ekonomisini korumak adına tedavi rehberlerini yazmıştır. Ülkemizde henüz bir ulusal tedavi rehberi yazılı değildir. Ancak İstanbul Onkoloji Hastanesi Multidisipliner Konseyi ve Radiologica Meme Görüntüleme Merkezi Akademisyenlerinin katkısı ile uluslar arası kabul görmüş evrensel rehberler Türk Bilimsel verisi ile harmanlanarak kadınlarımızın ihtiyacı olduğu dilde “Meme Okulu Tedavi Rehberi” olarak sanal alanda sunulmaya çalışılacaktır.
 6. 6. Meme Okulu Tedavi Rehberi Nasıl Hazırlandı? Dünyada gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinin hali hazırda kullanımında olan Amerikan NCCN, Alman S3, İngiliz NICE rehberleri, Türkiye’de daha önce yapılmış rehber girişimlerinin sonuç bildirgeleri ile birlikte günümüz Türkiye şartlarında kullanılabilirliği sorgulanmıştır. İstanbul Onkoloji Hastanesi Multidisipliner Konseyi, SENA Meme Merkezleri Ekibi, Radiologica Meme Radyolojisi Uzmanları ve teknisyenleri ile birlikte harmanlanan bilgiler, Alman S3 guideline’ının toplum ve profesyoneller için hazırladığı eğitim ara yüzü örnek alınarak Sizler için hazırlandı. Hazırlık, çeviri ve değerlendirme aşaması toplamda 1600 saat mesai gerektiren bu çalışma, video çekimleri dahil profesyonel bir ekip tarafından kurgulanmıştır. Projenin tüm finansmanı SENA Meme Merkezleri tarafından sağlanmıştır. Etik olarak hiçbir ilaç firması veya kurumdan destek alınmamıştır.
 7. 7. Meme Okulu Tedavi Rehberi Nasıl Okuyacağım ve Anlayacağım? Meme Kanseri veya meme kanseri öncülü bir durumla hayatınızda ilk defa karşılaştığınızı biliyoruz. Bu rehberde anlatılan durumların ve kelimelerin hepsinin Size yabancı olduğunun ve anlaşılmasının zor olduğunun da farkındayız. Ancak Sizden istirhamımız bu yazılı rehberi Sizinle ilgili karar alınmadan önce ve karar alınırken tekrar tekrar gözden geçirmenizdir. Aklınıza takılan her konuda en sonda bildireceğimiz linklerde yer alan iletişim alanlarına ulaşınız. Bu rehberi hazırlamanın bir sorumluluğu olarak ihtiyaç sahibi olan herkese ücretsiz görüşme ve bilgilendirme için kapılarımız ardına kadar açıktır. Korkmayın..! Siz bu yoldan geçerek sağlığa kavuşan ne ilk ne de son insansınız. Türkiye’nin her yerinde sağlık gönüllüleri olarak yanınızdayız ve Sizlere desteğiz.
 8. 8. Meme Okulu Tedavi Rehberi ile ilgili genel yasal bilgiler Hiçbir meme kanseri olgusu bir diğeri gibi değildir. Burada paylaşım ve tanıtımı yapılan uygulama rehberi, İstanbul Onkoloji Hastanesi ve SENA Meme Merkezleri ile halen Avrupa’daki Merkezlerde 2017 yılında geçerli olan rehberlerden derlenmiştir. Rehberdeki bilgiler ve bilgilendirme videolarındaki bilgiler yeni bilimsel gelişmeler ışığında değişebilir ve geçerliliğini yitirebilir. Her hastanın seyri ve patolojik bulguları ile kişisel özellikleri farklılık gösterebileceğinden tedaviniz sürecinde Sizi takip eden güvendiğiniz sağlık profesyonellerinin önerilerini ve tedavi protokolerini dikkate alınız. Tedaviniz ve süreciniz hakkında endişeleriniz olduğunda veya tedaviniz konusunda ”Meme Okulu” rehberleri konusunda aklınıza takılan bir durum olduğunda bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.
 9. 9. İletişim ve sorularınız için www.memeokulu.com www.drcemyilmaz.com www.memeonline.net www.drleventcelik.com www.istanbulonkoloji.com
 10. 10. Ücretsiz Danışmanlık Almak İçin Randevu Hattı İstanbul Anadolu Yakası 0531-222-63-63 0531-222-MEME İstanbul Avrupa Yakası 0531-899-63-63 0531-899-MEME

×