Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

How to design brand in digital future. melting pot

4,138 views

Published on

Prezetancja, o kluczowych słowach, które kształtują planowanie strategiczne i marketingowe marek w cyfrowej rzeczywistości. O zjawiskach nowych i tych, które są obecne od lat i ciągle aktualne. O zachłyśnięciu się nowościami i stabilnych fundamentach. Prezentacja wygłoszona na konferencji Digital Marketign Revolution w Expo XXI, w Warszawie, 20 maja 2015.

Published in: Marketing
 • Dating for everyone is here: ♥♥♥ http://bit.ly/39sFWPG ♥♥♥
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Follow the link, new dating source: ❶❶❶ http://bit.ly/39sFWPG ❶❶❶
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

How to design brand in digital future. melting pot

 1. 1. O słowach, które tracą na znaczeniu, czyli… Digital strategy planning
 2. 2. Pojawił się nagle. Zabrał budżety. Zmienił myślenie. Obsadził swoimi ludźmi biurka. Zabrał pracę! Okrutna twarz digital planningu
 3. 3. Prasa jeszcze nie umarła.
 4. 4. Agenci cały czas doradzają.
 5. 5. Chociaż kierunek zmian jest jasny i oczywisty DIRECT
 6. 6. Ale… Małe „ale”
 7. 7. Telewizja żyje i przeżyje każdego z nas. Content = budżet, infrastruktura i pomysł Nowy model dystrybucji Współdzielenie uwagi
 8. 8. Często spotykana twarz digital planningu Niesłusznie ograniczamy myślenie o digital planningu tylko do narzędzi:  KPI.  Click.  Google.  Facebook.  Youtube.  Blogers.
 9. 9. “Popularity is the slutty little cousin of prestige”.
 10. 10. Czas strategii i czas strategów Pod warunkiem, że nie trzymają się kurczowo „starych dobrych czasów”* Pod warunkiem, że chcą się rozwijać. Pod warunkiem, że rozumieją zmiany i wiedzą jak się w nich poruszać. Pod warunkiem, że porzucili filozofię na rzecz biznesowego myślenia. *How did we end up here? This place is horrible. Smells like balls.
 11. 11. Współczesny strateg Brand consultant Big Idea Planner Badacz, Semiotyk, Google lover Cross media planner, Trend spotter Kreatywny, inspirator Client service Game setter & game changer
 12. 12. O słowach, które tracą na znaczeniu, czyli… krótki alfabet strategy planningu. How to design brand in digital future
 13. 13. A… może marki nie muszą się wyróżniać? Może musiały 30 lat temu. Teraz konsument ma wyróżnialność gdzieś! KONSUMENT WYBIERA MARKI, KTÓRE MAJĄ WYRAZISTY I SPÓJNY WIZERUNEK. Dają mu jasne i proste korzyści.
 14. 14. A… może konsument nie pragnie nieustającego kontaktu z ulubionymi markami? Ostatnią rzeczą, której konsument pragnie to zasyp komunikatów reklamowych. SIEDZĄC PRZED TELEWIZOREM Z LAPTOPEM I SMARTFONEM CHCE MIEĆ REKLAM I MAREK JAK NAJMNIEJ. Na reklamach w TV przynajmniej wie kiedy wyjść do toalety.
 15. 15. A… co to jest ta Big idea? Bik Ajdija? A na co to komu potrzebne? A na kogo to stać panie? A jak to się nie będzie klikać, to co?
 16. 16. CTR Ktoś kliknął w nasze baner! Dzwońcie do centrali! Skypem, bo taniej. - Mamo, mam super wiadomość - Zaręczyłeś się? Wyprowadzasz się? - Nie, od poniedziałku robię w rich mediach!
 17. 17. Koncept strategiczny Insight Brand value proposition RTB
 18. 18. Komunikacja 360 stopni. Chwilowa zadyszka w komunikacji agencji reklamowych – nikt jeszcze nic lepszego nie wymyślił. Standard!
 19. 19. Koncept kreatywny Parasol komunikacyjny działający we wszystkich mediach. Jasno pozycjonujący markę. Rozwiązujący jej problemy. Wykorzystujący szanse. Napędzający biznes. Kreatywny, a nie artystyczny
 20. 20. Marketing LEADY, CLICKI, LAJKI, #TAGI, KONKURSIKI! ….MARKA?
 21. 21. Masowa marka = masowa komunikacja • Oparta na prostych obserwacjach. • Oparta na uniwersalnych i masowych wartościach. • Trafiająca z przejrzystym komunikatem do masowego, leniwego konsumenta. USP? W czasach, w których replikacja każdego produktu, usługi czy technologii to kwestia dni?
 22. 22. Mobile Zmiana zachowań konsumenta. Stare potrzeby realizowane nową drogą.
 23. 23. Mordor na Domaniewskiej Jest mi smutno. Nie chce misie śmiać. Jak ktoś kto nie cierpi tego co robi, może robić to dobrze? KURWA MAĆ!
 24. 24. Omnichannel Dual screen Second screen Device agnostic Rewolucja
 25. 25. Przetarg na komunikację. Nie płacę, ale wymagam Nie wiem czego chcę, ale pokażcie coś. A może nie? Potrzebujemy strategii! Ale to się może zmienić. Ruletka.
 26. 26. Real Time Marketing To zdecydowanie więcej niż śmieszne zdjęcia na fejsie, z naprędce wyszparowanych elementów brandbooka.
 27. 27. Relacje międzyludzkie
 28. 28. Rewolucja? Mobile Dystrybucja treści Rozdrobnienie mediów Punkty styku z marką Transparentność Zakupy robione w sklepie.
 29. 29. Social media Skuteczne? Angażujące? Oparte na dialogu?
 30. 30. Strategia działania Pułkownicy od Facebooka. Generałowie Instagrama. Marszałek blogerów. Kapitan vlogerów. Wszyscy w zawodzie od trzech lat. Łącznie.
 31. 31. Technologia Technologia ma służyć marce. To nie na barkach komunikacji marki spoczywa promocja rozwiązań technologicznych.
 32. 32. Viral. Ruletka. Kreatywność bez oparcia w marce. Rozgłos dla rozgłosu. Pomysł. Budżet. Odwaga.
 33. 33. Źródła wiedzy i rzetelna, sprawdzona informacja
 34. 34. How to design brand in digital future? Podsumowując No country for old men?
 35. 35. Schemat pracy strategicznej. Etap analityczny. Cele biznesowe i marketingowe marki Kontekst rynkowy Konkurencja Konsument
 36. 36. Schemat pracy strategicznej. Etap planistyczny. Strategia komunikacji Media Komunikaty Pomiar efektywności działań
 37. 37. Narzędzia strategy plannera CHWILA CZASU NA MYŚLENIE WIEDZA I DOŚWIADCZENIE KARTKA I OŁÓWEK NARZĘDZIA INTERNETOWE ANALIZY BADANIA OFF-LINE i ON-LINE
 38. 38. Przyszłość? To przyszłość strategii! Clutteru nie da się inaczej przeskoczyć.
 39. 39. Przyszłość? Coraz większa potęga… wyraźnej marki.
 40. 40. Przyszłość? Coraz większa potęga pomysłu. Technologię każdy będzie miał. Dostępną od ręki. Tanią.
 41. 41. Przyszłość? DATA DRIVEN STRATEGY Strategia wychodząca z policzalnych twardych danych ilościowych, pogłębionych badaniami jakościowymi. Zakończona prostym i wyrazistym, masowym pomysłem, który będzie dopasowany do specyfiki mediów.
 42. 42. How to design brands in digital future? 1. BIG IDEA 2. WYRAZISTOŚĆ 3. MASOWOŚĆ 4. TRANSPARENTNOŚĆ 5. DOSTĘPNOŚĆ 6. MULTIKANAŁOWOŚĆ 7. PRO-KONSUMENCKOŚĆ 8. ADAPTOWALNOŚĆ 9. MOBILNOŚĆ 10.SOCIAL MEDIA FRIENDLY
 43. 43. Przepraszamy za usterki. Co złego to nie my. Dziękujemy. How to design brand in digital future

×