Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Skuteczny strategy planner! melting pot

More Related Content

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Skuteczny strategy planner! melting pot

  1. 1. 5 PODSTAWOWYCH BŁĘDÓW STRATEGA REKLAMOWEGO.
  2. 2. BŁĄD NUMER 1 ZAPOMINANIE O SEDNIE - BIZNESIE KLIENTA TO BIZNES JEST NA PIERWSZYM PLANIE. Jak strategia wpłynie na jego rozwój, jak wpłynie na wizerunek, jak na sprzedaż? To są podstawowe pytania, które musimy sobie zadad. Dopiero potem myślmy nad key message.
  3. 3. BŁĄD NUMER 2 ULEGANIE POKUSIE OCZYWISTOŚCI „PRZECIEŻ WSZYSTKO JEST W BRIEFIE, WYSTARCZY GO PRZEPISAD WE WŁAŚCIWĄ FORMATKĘ.” Strateg nie tylko wyłuskuje z briefu klienta esencję. Nie tylko stara się zainspirowad kreację. Strateg powinien zakładad, że brief może mied luki, może byd napisany z perspektywy marki, a nie konsumenta. Strateg nie powinien ufad briefowi, w którym jest oczywisty insight.
  4. 4. BŁĄD NUMER 3 PRZEKONANIE O SWOJE WRZECHWIEDZY KWESTIONOWAD, SZUKAD, DOPYTYWAD I JESZCZE RAZ KWESTIONOWAD. Analiza rynku, konkurencji. Nuda. Bez tej nudy nigdy nie będziesz wiedział, czy twoja strategia realizuje cele.
  5. 5. BŁĄD NUMER 4 DBANIE TYLKO O STRATEGIĘ ZROBIŁEM BRIEF, TERAZ ZROBIĘ PREZENTACJĘ. A W MIĘDZYCZASIE SKRYTYKUJĘ PIERWSZE PROPOZYCJE KREACJI. Strateg jest partnerem dla kreacji. Powinien byd na każdym etapie zaangażowany w proces jej powstawania. Doradzad i inspirowad. Brief, który pisze ma otwierad na myślenie, a nie zamykad w sztywne ramy. Nie na darmo nazywa się briefem kreatywnym.
  6. 6. BŁĄD NUMER 5 ZAMYKANIE SIĘ GABINECIE I MYŚLENIE STRATEG MA BYD WSZĘDZIE. NA ULICY, W KAWIARNI, W SKLEPIE, NA FACEBOOKU I NASZEJ KLASIE ORAZ PRZED TELEWIZOREM. Na imieninach u ciotki, w małym mieście i na modnej imprezie. Bo tam jest jego grupa docelowa, nie tylko na ulicy Domaniewskiej w Warszawie ;)
  7. 7. DZIĘKUJEMY. STRONA WWW www.melting-pot.pl FACEBOOK facebook.com/strategic.collective

×