Dziennikarze kontra Blogerzy

2,504 views

Published on

Dziennikarze kontra Blogerzy - prezentacja podczas spotkania autor! autor! - agora 14.12.2007

Published in: Business
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
2,504
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
480
Actions
Shares
0
Downloads
32
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Dziennikarze kontra Blogerzy

 1. 1. Maciej Budzich, fan mediów i autor bloga blog.mediafun.pl + kilka innych projektów z marką mediafun: • mediafun.magazyn, • kalendarz.mediafun, • organizator TUBA01, wkrótce TUBA02, • wyróżnienie w kategorii „blog” webstarfestiwal 2007, 2006, • patron medialny książek „Nowy marketing w internecie”, „Skuteczna reklama”, • kilka innych które krążą mi właśnie wokół głowy
 2. 2. dziennikarz kontra bloger?
 3. 3. kiedy myślę bloger...
 4. 4. słowa które „rymują” się ze słowem „bloger”...
 5. 5. http://warszawa78.blox.pl Ja sobie prowadzę fotobloga o Warszawie. Robię zdjęcia czysto amatorsko, nie są to z pewnością zdjęcia „profesjonalne”, pewnie nie miałyby szans zagościć w jakiejkolwiek „profesjonalnej” gazecie, ale skoro notuję ok. 15-20 tys. odwiedzin i setki komentarzy miesięcznie, to znaczy, że komuś to, co robię, jest potrzebne. A przy okazji daje mi mnóstwo radości. To co w tym niby złego? Czy według autora tamtego artykułu powinienem rzucić swoją pasję, siąść i płakać, że nie jestem “profesjonalny”?
 6. 6. dziennikarz pod skrzydłami redakcji
 7. 7. dziennikarz pod skrzydłami redakcji
 8. 8. dziennikarze trochę rozleniwieni jak nie dostaną informacji prasowej – temat nie istnieje złote orły metroblox (proporcje)
 9. 9. bloger dziennikarzem, dziennikarz blogerem Czy bloger który jest zatrudniony (lub publikuje teksty regularnie na innym blogu) to nadal bloger czy pracownik redakcji? http://antyweb.pl/ http://komorkomania.pl/ http://gadzetomania.pl/
 10. 10. bloger – szef własnego mini koncernu medialnego na nazwisko, lub markę bloga trzeba sobie zapracować – wszystko w rękach i na głowie autora bloga.
 11. 11. bloger – szef własnego mini koncernu medialnego (tak mu się przynajmniej wydaje, ale i często tak jest) Dziennikarz to pracownik redakcji, bloger to szef mini koncernu medialnego – wyczulony na punkcie swojej niezależności. To jest również medium za pomocą którego mogą załatwić prywatne sprawy.
 12. 12. bloger – szef własnego mini koncernu medialnego O tym często muszą pamiętać marketerzy czy pr-owcy chcący współpracować z blogerami. Właściwie do każdego trzeba podchodzić indywidualnie, jeśli w planie marketingowym pojawia się punkt „promocja wśród 20 blogów” to każdy z tych blogów powinien być potraktowany indywidualnie.
 13. 13. bloger – szef własnego mini koncernu medialnego http://pocieszka.blox.pl Pan Layout rozwija swojego bloga i powoli staje się instytucją w branży. Biuro najpierw nie chciało z nim współpracować, teraz Pan Layout może nie chcieć współpracować z biurem.
 14. 14. bloger, prawie jak dziennikarz? Bloger: Chcę być traktowany jak dziennikarz!* *Ale zawsze mogę się z tego wykręcić (mój blog – moje podwórko, nie musze być rzetelny, nie muszę mieć warsztatu dziennikarskiego), nie obowiązuje mnie żaden kodeks, etyka dzienikarska. Jak się nie reklamować? Z dedykacją dla Grono.net (Adblog - http://adblog.media2.pl/447) komentarz do wpisu Wpis tandetny. Emocjonalny, zero dziennikarstwa, po prostu tania sensata. Żeby jeszcze faktycznie to coś migało, rolowało się, zawijało i było pop-upem, tym czasem ja po zalogowaniu na gronie widze… obrazek jpg. Wszystko. Nie uważam żeby pisanie na blogu czyniło mnie dziennikarstwem, więc zarzucanie mi braku jego braku jest bezpodstawne.
 15. 15. coraz bardziej świadomi swojej wartości Uczuleni na autoblogi i inne pseudoblogi i „agregatory ciekawych treści” Blogerzy nie mają w planach „zniszczenia” tradycyjnych mediów, ale doskonale je uzupełniają. Jak będzie wyglądała sytuacja, kiedy blogerzy będą zarabiali pieniądze na blogach?
 16. 16. coraz bardziej świadomi swojej wartości http://pawell.tumblr.com/post/21312316
 17. 17. kto chce układać, porządkować i kategoryzować blogosferę? na pewno nie blogerzy kodeks blogowania?
 18. 18. kodeks blogowania?
 19. 19. co najbardziej śmieszy blogosferę? Teksty dziennikarzy o blogosferze i web2.0 dyskusja na: http://polskiblogger.pl/wszyscy- dziennikarze-znaja-sie-na-web20.html Czy dziewczyna poznana w internecie jest lepsza od tej poznanej w bibliotece?
 20. 20. czy blogerom daleko do profesjonalnej prasy i czytelników? Co się stanie kiedy wejdzie e-papier? Od popularnej gazety do popularnego bloga będzie już tylko jeden klik
 21. 21. blogi są równie opiniotwórcze jak inne media, a czasami nawet bardziej ...bo google lubi blogi ...bo są czytane i komentowane przez osoby zainteresowane tematem (często komentarze czytelników wnoszą wiele do dyskusji). Czy od razu czytać rss-y? robaki
 22. 22. zarabianie na blogu? AdSense? krytycy.pl? sponsor wspierający bloga? czy blogerowi wypada być sponsorowanym? czy dziennikarzowi wypada?
 23. 23. dziękuję, Maciej Budzich maciek@mediafun.pl

×