Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Comenius Regiow Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2  im. Wandy Chotomskiej w Woli
Nasze podróże po EuropieDzielimy się wspomnieniami z wakacji i wrażeniami z pobytu         w krajach Unii Europej...
Poznajemy kraje Unii EuropejskiejUczymy się odszukiwać państwa na mapie i rozpoznawać flagi.  Dowiemy się, jakie potrawy ...
Śląsk to nasze miejsce w Europie         Uczymy się kultury naszego         regionu, aby móc ją     ...
Gwara śląska bogactwem języka     narodowegoEmilka opowiada namw gwarze śląskiejo tym, jak to bywałow czasach, kiedy d...
Elementy stroju śląskiego           wionek    szlajfki czyrwone kabotek biolutki wybiglowany   kragiel wy...
Język angielski     Chcemy porozumiewać się     z naszymi przyjaciółmi     w Europie, dlatego uczymy     s...
Przedstawienie „Ugly Duck”           and her friend a dog
HalloweenWraz z naszymi kolegami z innych krajów świętujemy Halloween. W tym celu odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej...
Bajki naszych europejskich        sąsiadówBawimy się wraz z aktorami w przedstawieniu o naszym czeskim   ulubieńc...
Wystawa słowackich książek    dla dzieci        W bibliotece poznajemy        literaturę dla dzieci z ...
Comenius regio
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Comenius regio

441 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Comenius regio

 1. 1. Comenius Regiow Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli
 2. 2. Nasze podróże po EuropieDzielimy się wspomnieniami z wakacji i wrażeniami z pobytu w krajach Unii Europejskiej
 3. 3. Poznajemy kraje Unii EuropejskiejUczymy się odszukiwać państwa na mapie i rozpoznawać flagi. Dowiemy się, jakie potrawy jedzą dzieci w tych krajach, jak witają się z kolegami, jakie znają piosenki i tańce narodowe, poznamy budowle i ważne obiekty.
 4. 4. Śląsk to nasze miejsce w Europie Uczymy się kultury naszego regionu, aby móc ją porównać z bogactwem i różnorodnością zwyczajów innych narodów. Poznajemy obrzędy, zabawy, piosenki i tańce śląskie. Dzieci z zespołu "Knefliki" ubarwiają swoimi występami różne uroczystości.
 5. 5. Gwara śląska bogactwem języka narodowegoEmilka opowiada namw gwarze śląskiejo tym, jak to bywałow czasach, kiedy dziecinie chodziłydo przedszkola, jak sięubierały i czymzajmowały.Emilka ma 4 lata.
 6. 6. Elementy stroju śląskiego wionek szlajfki czyrwone kabotek biolutki wybiglowany kragiel wyszkrobiony forbutki łoplecek haftowanyfortuszek jedwobny w kwiotki kiecka plisowano czorno spodnica bioło pod kieckom
 7. 7. Język angielski Chcemy porozumiewać się z naszymi przyjaciółmi w Europie, dlatego uczymy się języka angielskiego poprzez zabawy i piosenki, urządzamy przedstawienia teatralne w języku angielskim dla młodszych i starszych kolegów.
 8. 8. Przedstawienie „Ugly Duck” and her friend a dog
 9. 9. HalloweenWraz z naszymi kolegami z innych krajów świętujemy Halloween. W tym celu odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1w Woli z przedstawieniem halloweenowym przygotowanym wraz z panią Joanną Raizer-Śleziak.
 10. 10. Bajki naszych europejskich sąsiadówBawimy się wraz z aktorami w przedstawieniu o naszym czeskim ulubieńcu „Krecik i jego przyjaciele – urodziny Krecika” (kino „Wisła” w Brzeszczach)
 11. 11. Wystawa słowackich książek dla dzieci W bibliotece poznajemy literaturę dla dzieci z innych krajów. Oglądamy wystawę słowackich bajek i prezentację multimedialną o Słowacji. Dowiedzieliśmy się wiele o naszych południowych sąsiadach. Wypożyczyliśmy książki do przedszkolnej biblioteczki bajek czeskich i słowackich.

×