MvSM: 4) Moje značka v SM

2,751 views

Published on

Prezentace čtvrté přednášky Marketingu v sociálních médiích (2013) na @stunome FF UK. Definice značky (ztvárnění značky, funkční a symbolický význam značky, brand equity, řízení značky). Nové mediální prostředí sociálních médiích. A jak by měla značka v SM působit.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,751
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,132
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

MvSM: 4) Moje značka v SM

 1. 1. Moje značka v SM Marketing v sociálních médiích Marie Dudziaková a Martin Jindra 4. hodina, 12. 03. 2013FF UK / Studia nových médií / @stunome
 2. 2. Značka
 3. 3. Součásti značky
 4. 4. Ztvárnění značky Název Logo Slogan T-mobile Pro společné zážitky Představitelé Znělka Vizuál
 5. 5. Symbolický význam značky Kevin Keller Značky mohou sloužit jako symbolické nástroje umožňující spotřebitelům vytvářet svou vlastní image. Konkrétní značky užívá konkrétní typ lidí, a tak odráží různé hodnoty či rysy. Spotřeba takových výrobků je prostředkem, jímž mohou spotřebitelé sdělit ostatním – či sami sobě – jaká jsou osobnost nebo jaká osobnost by chtěli být.
 6. 6. Hodnota značky
 7. 7. Řízení značky
 8. 8. Nové mediální prostředí
 9. 9. Starý vs. Nový marketing Dílčí část Starý marketing Nový marketingMarketingový Použití jednosměrné a jednostranné komunikace. Péče o dialog a vztah; transparentnost přináší důvěryhodnost.přístupHodnota značky Honba za silným vybavením si značky. Hodnotu značky určují zákazníci podle toho, jak jsou ochotni značku dále doporučovat.Segmentace Skupiny zákazníků podle demografických parametrů. Skupiny zákazníků podle chování, postojů a zájmů, čili podle toho, co je pro ně důležité.Cílení Demografické cílení, především prostřednictvím Cílení s ohledem na chování zákazníků. nákupu médií.Komunikace Vysílací způsob: vytvořit a protlačit zprávu Digitální prostředí pro interaktivní komunikaci prostřednictvím k zákazníkům ke vstřebání. dotazů ve vyhledávání, komentářů, osobních recenzí nebo dialogů.Obsah Profesionální obsah vytvořený a kontrolovaný Mix profesionálního a uživatelského obsahu, který je stále více marketéry. spíše vizuální.Virálnost Příjemná vlastnost, nicméně popularita je často Šíření mezi lidmi (např. po e-mailu) je založeno na ryzím hnána spíše okázalou prezentací než obsahem. obsahu, který se týká zajímavého produktu nebo rysu.Hodnocení, recenze Rozhodují experti (např. Michelinský průvodce). Uživatelé hodnotí a známkují cokoliv (např. knihy na Amazon).Postavení inzerent – Vydavatel buduje kanál a kontroluje v něm obsah, Budování vztahu na základě sponzoringu (nikoliv kontrolování)vydavatel který má zaujmout publikum inzerenta, který platí za obsahu a interagování se zákazníky kdykoliv, kdekoliv a reklamu. jakkoliv oni sami chtějí.Strategie Strategie od shora dolů, kterou určuje vysoce Strategie od spodu nahoru, která je postavena na zajímavých postavené vedení firmy. myšlenkách, které jsou sbírány při neustálém testování a uživatelském přístupu.Hierarchie Informace jsou členěny do kanálů, složek a kategorií, Informace jsou dostupné na vyžádání podle klíčových slov, tak tak jak to vyhovuje inzerentům. jak to vyhovuje uživatelům.Platba Model CPM – platba za zobrazení a důraz na cenu. Model ROI – návratnost investic. Měření návratnosti. Sdílení zprávy = sdílení mysli = sdílení trhu.
 10. 10. Nový marketing
 11. 11. Nový marketing Larry Weber Marketér má nové úkoly. Poskytovat zajímavý a přesvědčivý obsah, který upoutá konverzaci a přivede nové zákazníky a dále se účastnit diskuse v sociálních médiích, komunikovat napřímo se svými (potencionálními) zákazníky.
 12. 12. Budujte komunitu
 13. 13. Obsah je kingZdroj: Feedmagnet.com
 14. 14. Komunikujte
 15. 15. Naslouchejte
 16. 16. Schůzka s branďáky

×