MvSM: 10) Česká televize v sociálních médiích

2,477 views

Published on

Prezentace desáté přednášky Marketingu v sociálních médiích (2013) na @stunome FF UK. Hostem přednášky byl Oscar Novák, social media editor České televize, který zodpovídá za komunikaci ČT na Facebooku a Twitteru. V prezentaci je také shrnutí úkolu, ve kterém studující hodnotili některé účty ČT v sociálních médiích.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,477
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,885
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

MvSM: 10) Česká televize v sociálních médiích

 1. 1. Česká televize v sMMarketing v sociálních médiíchMarie Dudziaková a Martin Jindra10. hodina, 23. 4. 2013FF UK / Studia nových médií / @stunomeKomunikace ČT, zpravodajství, naplňování veřejnoprávní úlohy
 2. 2. Oscar Novák• social media editor z ČT divize Nová Média
 3. 3. Dnešní tĎmata• Jaká SM ČT využívá• SM tým a kompetence• Kodex pro stránky a pro zaměstnance• Naplňování veřejnoprávní úlohy ČT skrze SM• Česká televize v. Český rozhlas v SM• Komunikace a diskuse s fanoušky• Občanský žurnalismus• Budoucnost SM v rámci ČT
 4. 4. Předešlý úkol• Zhodnocení Facebook stránek České televize, ČT24, Otázek Václava Morace aHydeParku ČT24 a také Twitter účtu ČT24Studující hodnotí aktivitu České televize (v podobě 4 Facebook stránek a jednohoTwitter účtu) velmi positivně. Vyzdvihují především aktivní zapojení jak fanoušků, taksprávců FB stránek. Jde vidět, že Česká televize a především její divize zpravodajstvístojí o diskusi a zpětnou vazbu. Oceňují jasná pravidla diskuse u stránek ČT24 aOtázek Václava Moravce. Chybí jim větší propojení s dalšími sociálními médii. Za úkolměli sepsat vždy jeden positivní a jeden negativní bod ke konkrétnímu účtu. Tak tedy:www.facebook.com/ceskatelevizeMezi plusy se často objevuje zmínka o praktickém anoncování programu v podoběupoutávek na filmy či pořady. Nicméně zároveň je to kritizováno, protože se jednátéměř o jediné obsahové téma stránky. Studující kritizují, že se stránka nezajímá o svéfanoušku, nevybízí je k akci, neptá se. Občas také nereaguje na některé dotazy. Chybíinformace ze zákulisí, které by "zlidštilo" vnímání této stránky. Mezi plusy bylozařazeno ještě vyplnění milestonů a event ke Dnům otevřených dveří.
 5. 5. Předešlý úkolwww.facebook.com/CT24.czStránka ČT24 je studující vnímána jako zdroj aktuálních informací. Oceňují také to, žepřestože je obsahem časté odkazování na články webu ČT24, je odkaz doplněn ooriginální popisek, který vybízí k interakci a nejedná se pouze o překopírovaný perexčlánku. Velmi positivně jsou hodnocena i pravidla komunikace, která se nachází vzáložce Informace a to, že se na této záložce nachází i jména administrátorů. Naopakse studující pozastavují nad tím, že se nemohou podívat na příspěvky ostatních naTimelině a že občas chybí administrátorům odstup při dohadování se s fanoušky.www.facebook.com/hydeparkct24Stránka HydeParku ČT24 je hodnocena nejpositivněji ze všech. Studující chválípředevším vysokou míru interaktivity s fanoušky a zájem o jejich názor. Oceňují takéanoncování hosta s jeho představením. Naopak kritizují nízkou kvalitu fotek a přílišdlouhé příspěvky. Upozorňují také na to, že stránka je špatně dohledatelná přeszákladní Facebook vyhledávání. Timelina je uzavřená.
 6. 6. Předešlý úkolwww.facebook.com/otazkyvaclavamoravceStránku Otázek Václava Moravce hodnotí positivně především za spojení s projektemDemagog.cz, líbí se jim také vyplněné Informace ve FB záložce. Chápou, že stránka jeaktivní především kolem víkendu, nicméně možná by stálo za zvážení, jestli byrozšíření periodicity postování nevedlo k většímu zásahu fanoušků, kteří třebaFacebook o víkendu nenavštěvují.Podobně jako u stránky ČT24 kritizují malý odstup administrátorů stránky při debatě sfanoušky, diskuse je mnohdy agresivní. Navrhují také větší zapojení infografik a zvážitdélku textových příspěvků. Všímají si také toho, že není možné přispívat na Timelinu.Padly také dva zajímavé nápady - pokud to jde, využít v postu mention, čiliprokliknutelné jméno hosta či strany na oficiální FB stránku a pak využívat některékomentáře či tweety přímo ve vysílání.
 7. 7. Předešlý úkolTwitter účet ČT24 @CT24ziveTento účet studující berou jako zdroj aktuálních informací, positivně hodnotíretweetování svých reportérů či jinak souvisejících tweetů. Velmi ale postrádají práci shashtagy a v obecnější rovině absenci většího uzpůsobení obsahu danému médiu.Například není na Twitteru potřeba oslovovat ostatní, když stejnak vystupují podpřezdívkami. Všímají si také druhého mrtvého Twitter účtu ČT24 (@ct24cz), kterýmůže být matoucí. Otázkou je také vyváženost obsahu Twitter kanálu - je vidět, ževětší prostor mají události, které se řeší i ve světě na Twitteru, jako třeba útok vBostonu, pohřeb Margaret Thatcherové či dříve královská svatba ve Velké Británii.
 8. 8. Kodex ČT vs čro
 9. 9. Komunikace v ČRO
 10. 10. Úkol na příště• Návrh struktury závěrečné strategie• 28. 4. – odevzdání struktury strategie• 12. 5. – odevzdání strategie do moodlu• 14. 5. – prezentace strategie na hodině• 30. 5. – závěrečné zhodnocení strategie a feedback od branďáků• 31. 5. – zápočty

×