Orienteerumismäng "Tunnen oma parki"

Juhend

Eesmärk

 Tutvustada Kuressaare linnaparki ja üheskoos tähistada sügise (suv...
käte peale.
                                   Tüdrukute korvi
peale.
         ...
kummarduvad ette, tuul puhub eest- lapsed kummarduvad taha,
tuul puhub vasakult- lapsed kallutavad end paemale ja tuul puh...
Alguspunkt Kuursaal

Õpetaja nimetab objekti nime- Kuursaal.
Lapsed võtavad ringi ja loevad luuletust:  Sügis käes, sügis...
Lillepostament

Lillede, mis kasvavad postamendi ümber, vaatlus luubi abil. Lapsed
nimetavad lille osi: juur, vars, lehed,...
Kõlakoda

Lauldakse üks laul kõlakoja ees , teine lava peal. Kas on
erinevust?Kuidas kõlas laul lava ees, kuidas laval? La...
Ausammas

Õpetaja loeb ausamba pealt sinna kirjutatud jutu.
Seal on kirjas, mis ausammas see on.

Õpetaja selgitab lastele...
Kastan

Mõistatus: "Leidke puu, mis kasvatab siile." (kastan)
Õpetaja näitab pilti.
Puu õige nimi on hobukastan.
Puu vaatl...
Mänguväljaku purskkaev

Mõista, mõista, mis see on?
"Mis meil palju jõudu annab, mis meil suured laevad kannab?" (vesi)
Va...
Sild

Viimane kontollpunkt. Kokku saavad kõik lapsed.

Mõistatus:"Tee viib üle vee, aga vett ei puutu?" (sild)
      ...
Pargimäng
Pargimäng
Pargimäng
Pargimäng
Pargimäng
Pargimäng
Pargimäng
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Pargimäng

1,694 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,694
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
51
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Pargimäng

 1. 1. Orienteerumismäng "Tunnen oma parki" Juhend Eesmärk Tutvustada Kuressaare linnaparki ja üheskoos tähistada sügise (suve, talve, kevade) algust. Ülesanne Alguspunkt on Kuressaare linnapargis Kuursaali ees. Seal jagatakse lapsed kolme võistkonda. Iga võistkond läbib kõik kontrollpunktid ja täidab kontrollpunktides antud ülesanded.Igasse võistkonda kuuluvad üks õpetaja ja lapsed. Liikumistrassi valib iga võistkond ise , aga kõik võistkonnad suunduvad eri suundadesse. Orienteerumiseks on igal õpetajal käes fotod erinevatest objektidest, mis tulevad mängu käigus läbida.Õpetaja näitab lastele fotot ja nimetab fotol oleva objekti nime.Õpetaja juhendamisel hakatakse fotol olevat objekti otsima. Õpetaja suunab lapsi sõnadega "soe" ja "külm".On jõutud otsitava objektini, seal õpetaja tutvustab objekti ja annab lastele ülesande, mis on kirja pandud foto tagaküljele. Orienteeruv aeg distantsi läbimiseks on 30- 40 min. Mängu lõpp on peale silda, tunneli lõpus. Seal saavad lapsed üllatuseks mahla ja õunad. Peale üllatust minnakse (kui aeg lubab) vaatama Kuressaare lossi ja siis lasteaeda tagasi. Osavõtjad Tegevus on mõeldud 4-7 aastastele lastele. Rühma õpetajad. Vahendid 3 komplekti fotosid mängus otsitavadest objektidest, luubid, mahlad, õunad. Alguspunkt Kuursaal Õpetaja nimetab objekti nime- Kuursaal. Lapsed võtavad ringi ja loevad luuletust: Sügis käes, sügis käes. Tõuseb päev, tõuseb päev. Paistab pähe pärja peale. Tublide poiste
 2. 2. käte peale. Tüdrukute korvi peale. Mida sügis meile toob? Lapsed vastavad:seeni, õunu jne. Moodustatakse kolm võistkonda. Igas võistkonnas kuni 8 last ja üks õpetaja. Igal õpetajal komplekt fotodega läbitavatest objektidest. Kõigil võistkondadel on fotode järjekord erinev. Võistkonnad kohtuvad alles enne mängu lõppu silla juures, mille nad ületavad koos. Lillepostament Lillede, mis kasvavad postamendi ümber, vaatlus luubi abil. Lapsed nimetavad lille osi:juur, vars, lehed, õis. Lapsed nimetavad lilli, mida nad teavad.Mida vajab lill kasvamiseks: valgust, vett, soojust, mulda, toitu. Lillemäng:Lapsed on ümber postamendi. Õpetaja paneb igale lapsele ühe lille nime (kahe erineva lille Nt.aster ,gladiool). Päeval lilled tantsivad ja öösel magavad. Aster magab kükitades ja gladiool püsti. Lapsed tegutsevad vastavalt õpetaja poolt antud käsklustele, ka siis on päev või öö. Kõlakoda Lauldakse üks laul kõlakoja ees , teine lava peal. Kas on erinevust?Kuidas kõlas laul lava ees, kuidas laval? Laulud valitakse laste soovil. Ausammas Õpetaja loeb ausamba pealt sinna kirjutatud jutu. Seal on kirjas , mis ausammas see on.Õpetaja selgitab lastele, kuidas austatakse surnute mälestust. Vaikuse kuulamine.Lapsed räägivad, mida nad kuulsid. Kastan Mõistatus: "Leidke puu, mis kasvatab siile." (kastan) Õpetaja näitab pilti. Puu õige nimi on hobukastan. Puu vaatlus :juured, tüvi, võra, oksad, lehed, luubiga koore uurimine. Mäng "Puud tuule käes" Lapsed moodustavad ringi. Kõik on nüüd puud.Tuul puhub tagant- lapsed
 3. 3. kummarduvad ette, tuul puhub eest- lapsed kummarduvad taha, tuul puhub vasakult- lapsed kallutavad end paemale ja tuul puhub paremalt - lapsed kallutavad vasakule. Õpetaja käskluste järgi lapsed ennast liigutavad. Õpetaja palub lastel igalühel korjata kastanimuna- sest kastanimuna taskus toob õnne. Mänguväljaku purskkaev Mõista, mõista, mis see on? "Mis meil palju jõudu annab, mis meil suured laevad kannab?" (vesi) Vastavalt aastaajale vaadata vee olekut. Õpetaja selgitab lastele vee kolme olekut. Kuulata vee hääli. Matkimismäng "Mida suvel vees teha saab?" Ujuda- ujumisliigutuste matkimine, paadisõit-aerutamise jäljendamine jne. Sild Viimane kontollpunkt. Kokku saavad kõik lapsed. Mõistatus:"Tee viib üle vee, aga vett ei puutu?" (sild) "Jookseb ööd, kui päevad, ära ei väsi kunagi?" (jõgi) Millest on see sild tehtud? (puidust) Koputda sillale- kuidas kõlab? Sillal kõnnitakse korralikult- ei joosta! Siis minnakse koos üle silla. Teiselpool silda tunneli lõpus ootab lapsi üks õpetajatest, kes ootab neid seal üllatustega. Üllatusteks on kõrremahlad, õunad. Peale üllatuste söömist- joomist minnakse lasteaeda tagasi. Kui on aega siis vanemate lastega võib veel minna Kuressaare lossi vaatama. Orienteerumismängu koostasid Kuressaare Ristiku lasteaia õpetajad: Riina Saak Valentina Vares Signe Kapp Aira Varvas Kaja Paal
 4. 4. Alguspunkt Kuursaal Õpetaja nimetab objekti nime- Kuursaal. Lapsed võtavad ringi ja loevad luuletust: Sügis käes, sügis käes. Tõuseb päev, tõuseb päev. Paistab pähe pärja peale. Tublide poiste käte peale. Tüdrukute korvi peale. Mida sügis meile toob? Lapsed vastavad: seeni, õunu jne. Moodustatakse kolm võistkonda. Igas võistkonnas kuni 8 last ja üks õpetaja. Igal õpetajal komplekt fotodega läbitavatest objektidest. Kõigil võistkondadel on fotode järjekord erinev. Võistkonnad kohtuvad alles enne mängu lõppu silla juures, mille nad ületavad koos.
 5. 5. Lillepostament Lillede, mis kasvavad postamendi ümber, vaatlus luubi abil. Lapsed nimetavad lille osi: juur, vars, lehed, õis. Lapsed nimetavad lilli, mida nad teavad. Mida vajab lill kasvamiseks: valgust, vett, soojust, mulda, toitu. Lillemäng: Lapsed on ümber postamendi. Õpetaja paneb igale lapsele ühe lille nime (kahe erineva lille Nt.aster ,gladiool). Päeval lilled tantsivad ja öösel magavad. Aster magab kükitades ja gladiool püsti. Lapsed tegutsevad vastavalt õpetaja poolt antud käsklustele, ka siis on päev või öö.
 6. 6. Kõlakoda Lauldakse üks laul kõlakoja ees , teine lava peal. Kas on erinevust?Kuidas kõlas laul lava ees, kuidas laval? Laulud valitakse laste soovil.
 7. 7. Ausammas Õpetaja loeb ausamba pealt sinna kirjutatud jutu. Seal on kirjas, mis ausammas see on. Õpetaja selgitab lastele, kuidas austatakse surnute mälestust. Vaikuse kuulamine.Lapsed räägivad, mida nad kuulsid.
 8. 8. Kastan Mõistatus: "Leidke puu, mis kasvatab siile." (kastan) Õpetaja näitab pilti. Puu õige nimi on hobukastan. Puu vaatlus: juured, tüvi, võra, oksad, lehed, luubiga koore uurimine. Mäng "Puud tuule käes” Lapsed moodustavad ringi. Kõik on nüüd puud. Tuul puhub tagant- lapsed kummarduvad ette, tuul puhub eest- lapsed kummarduvad taha, tuul puhub vasakult- lapsed kallutavad end paremale ja tuul puhub paremalt - lapsed kallutavad vasakule. Õpetaja käskluste järgi lapsed ennast liigutavad. Õpetaja palub lastel igalühel korjata kastanimuna- sest kastanimuna taskus toob õnne.
 9. 9. Mänguväljaku purskkaev Mõista, mõista, mis see on? "Mis meil palju jõudu annab, mis meil suured laevad kannab?" (vesi) Vastavalt aastaajale vaadata vee olekut. Õpetaja selgitab lastele vee kolme olekut. Kuulata vee hääli. Matkimismäng "Mida suvel vees teha saab?" Ujuda- ujumisliigutuste matkimine, paadisõit-aerutamise jäljendamine jne.
 10. 10. Sild Viimane kontollpunkt. Kokku saavad kõik lapsed. Mõistatus:"Tee viib üle vee, aga vett ei puutu?" (sild) "Jookseb ööd, kui päevad, ära ei väsi kunagi?" (jõgi) Millest on see sild tehtud? (puidust) Koputda sillale- kuidas kõlab? Sillal kõnnitakse korralikult- ei joosta! Siis minnakse koos üle silla. Teiselpool silda tunneli lõpus ootab lapsi üks õpetajatest, kes ootab neid seal üllatustega. Üllatusteks on kõrremahlad, õunad. Peale üllatuste söömist- joomist minnakse lasteaeda tagasi. Kui on aega siis vanemate lastega võib veel minna Kuressaare lossi vaatama.

×