Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Інтерактивні заходи у
сільській бібліотеці
Підготувала Беген Соломія
Сучасна бібліотека – не лише читання!
Зараз користувач – активний учасник
культурно-просвітницького процесу.
Бібліотекам н...
Завдання бібліотек: стимулювання
читацької та пізнавальної діяльності,
розширення горизонтів користувацьких
очікувань у сф...
Диспут – це різновид дискусії, публічне
обговорення тієї чи іншої важливої для
присутніх проблеми, яка, як правило,
завчас...
Мета: віднайдення
істини за допомогою
літератури та живого
спілкування; під час
диспуту проявляється
організуюча та
комуні...
Круглий стіл — це форма
публічного обговорення чи висвітлення
якихось питань, коли учасники
висловлюються у визначеному по...
Мета: проведення публічного
обговорення та розв'язання
кризових явищ/проблем
чи конфліктів шляхом взаємних
поступок усіх с...
Жива бібліотека –
це інтерактивний захід, що
надає людський вимір ідеї
полікультурності, оскільки
сприяє початку спілкуван...
Мета: захід має допомогти
зрозуміти й усвідомити,
звідки виникають
стереотипи, наскільки
часто вони є відображенням
внутрі...
Бенефіс читача – це форма
представлення загалу активних
користувачів бібліотеки.
Саме слово в перекладі з французької
мови...
Мета: розкриття
багатогранності
неординарної
особистості та її
читацьких смаків; привернути увагу
до справ, які вона робит...
Бібліотекар на годину – це акція,
дублер-шоу, яке дозволяє користувачам
бібліотеки спробувати себе у ролі
бібліотечного пр...
Мета: ознайомити
користувачів з діяльністю
бібліотеки, популяризація
професії бібліотекаря.
Захід може бути застосований я...
Ніч у бібліотеці – це нова форма
роботи бібліотек, яка спрямована на
розкриття інформаційних ресурсів та
можливостей біблі...
Мета: підтримка та
популяризація читання
як важливого елементу
культури і формування
культурних цінностей молоді за
допомо...
Вечір швидких літературних
побачень – це такий формат вечірок,
коли за один вечір можна познайомитись
одразу з 5-10 новими...
• залучення до бібліотеки певної вікової
категорії користувачів
• організація змістовного
інтелектуального дозвілля молоді...
Турнір ерудитів – командна ігрова
форма, яка сприяє закріпленню
отриманих читачами знань та вмінь,
може проводитись у форм...
виховувати уміння прислухатися до
думок своїх товаришів,
популяризувати читання,
створити умови для змістовного
інтелек...
Бібліотечний квест – це аматорське
спортивно-інтелектуальне змагання,
основою якого є послідовне виконання
заздалегідь під...
Мета: організація читання
(молодіжного, сімейного)
пропаганда творів місцевих
письменників,
популяризація читання
сучасної...
Літературні ігри – розважально-
пізнавальні форми роботи, які
стимулюють інтелектуальну активність
та розвивають естетични...
Цілі:
залучити до читання більшу
кількість користувачів,
активно використовувати
бібліотечний фонд у процесі
гри,
 забе...
Дякую за увагу!
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Інтерактивні заходи у сільській бібліотеці

2,381 views

Published on

презентація Соломії Беген, бібліотекаря НМВ Львівської ОУНБ

Published in: Education
 • Be the first to comment

Інтерактивні заходи у сільській бібліотеці

 1. 1. Інтерактивні заходи у сільській бібліотеці Підготувала Беген Соломія
 2. 2. Сучасна бібліотека – не лише читання! Зараз користувач – активний учасник культурно-просвітницького процесу. Бібліотекам необхідний пошук та використання нових форм роботи для урізноманітнення, вдосконалення своєї діяльності.
 3. 3. Завдання бібліотек: стимулювання читацької та пізнавальної діяльності, розширення горизонтів користувацьких очікувань у сфері проведення вільного часу.
 4. 4. Диспут – це різновид дискусії, публічне обговорення тієї чи іншої важливої для присутніх проблеми, яка, як правило, завчасно готується і пов'язана з реальним життям, власним досвідом учасників. Це діалогова форма просвітницької роботи, метод обговорення конкретної теми.
 5. 5. Мета: віднайдення істини за допомогою літератури та живого спілкування; під час диспуту проявляється організуюча та комунікативна функції бібліотеки.
 6. 6. Круглий стіл — це форма публічного обговорення чи висвітлення якихось питань, коли учасники висловлюються у визначеному порядку; нарада, обговорення проблем з рівними правами учасників.
 7. 7. Мета: проведення публічного обговорення та розв'язання кризових явищ/проблем чи конфліктів шляхом взаємних поступок усіх сторін конфлікту, формування спільного бачення, визначення пріоритетів розвитку та вироблення узгодженого плану їх реалізації; пошук найраціональніших шляхів розв’язання проблем, аналіз прийнятих рішень, визначення програм розвитку організації.
 8. 8. Жива бібліотека – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї полікультурності, оскільки сприяє початку спілкування між людьми, які походять з різних соціально-етнічних середовищ. Захід отримав таку назву, оскільки для опису його учасників, організаторів та діяльності використовується бібліотечна термінологія.
 9. 9. Мета: захід має допомогти зрозуміти й усвідомити, звідки виникають стереотипи, наскільки часто вони є відображенням внутрішніх страхів, браку інформації та невпевненості, аніж існуючої реальності; це також незамінна форма роботи для профорієнтації, надає можливість ознайомитися з особливостями різних професій тощо.
 10. 10. Бенефіс читача – це форма представлення загалу активних користувачів бібліотеки. Саме слово в перекладі з французької мови означає – користь, тобто збір від вистави або концерту.
 11. 11. Мета: розкриття багатогранності неординарної особистості та її читацьких смаків; привернути увагу до справ, які вона робить на користь бібліотеки; викликати у присутніх на заході прагнення до систематичного читання завдяки спілкуванню з репрезентатором бенефісу.
 12. 12. Бібліотекар на годину – це акція, дублер-шоу, яке дозволяє користувачам бібліотеки спробувати себе у ролі бібліотечного працівника. Доцільно приурочити захід до Дня бібліотек.
 13. 13. Мета: ознайомити користувачів з діяльністю бібліотеки, популяризація професії бібліотекаря. Захід може бути застосований як професійна практика, стажування для підбору кадрів або для ефективного використання потенціалу працівників при забезпеченні роботи різних структурних підрозділів бібліотеки.
 14. 14. Ніч у бібліотеці – це нова форма роботи бібліотек, яка спрямована на розкриття інформаційних ресурсів та можливостей бібліотеки, як установи відкритої до співпраці з цікавими, креативними особистостями та громадськими організаціями. Особливістю цього заходу є масштабність, час та тривалість проведення.
 15. 15. Мета: підтримка та популяризація читання як важливого елементу культури і формування культурних цінностей молоді за допомогою бібліотеки; створення умов для творчого дозвілля.
 16. 16. Вечір швидких літературних побачень – це такий формат вечірок, коли за один вечір можна познайомитись одразу з 5-10 новими людьми, однодумцями, другими половинками, спілкуючись всього по 5 хвилин, а також краще ознайомитись з фондом бібліотеки.
 17. 17. • залучення до бібліотеки певної вікової категорії користувачів • організація змістовного інтелектуального дозвілля молоді Цілі і завдання: • популяризація книги та читання в молодіжному середовищі • організація живого спілкування через книгу • розширення кола знайомств
 18. 18. Турнір ерудитів – командна ігрова форма, яка сприяє закріпленню отриманих читачами знань та вмінь, може проводитись у формі змагання між командами або родинами.
 19. 19. виховувати уміння прислухатися до думок своїх товаришів, популяризувати читання, створити умови для змістовного інтелектуального дозвілля родини. Цілі:  сприяти інтелектуальному вихованню;  розвивати кмітливість, пам'ять, увагу, пізнавальну активність;
 20. 20. Бібліотечний квест – це аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями з метою популяризації бібліотечно- бібліографічних знань.
 21. 21. Мета: організація читання (молодіжного, сімейного) пропаганда творів місцевих письменників, популяризація читання сучасної української та зарубіжної літератури, популяризація діяльності та послуг бібліотеки, формування позитивного іміджу бібліотеки.
 22. 22. Літературні ігри – розважально- пізнавальні форми роботи, які стимулюють інтелектуальну активність та розвивають естетичний смак. До них належать: лото, лабіринт, диліжанс, аукціон тощо.
 23. 23. Цілі: залучити до читання більшу кількість користувачів, активно використовувати бібліотечний фонд у процесі гри,  забезпечити інтелектуальне дозвілля користувачів.
 24. 24. Дякую за увагу!

×