Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Objav mlieko

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 19 Ad

More Related Content

Similar to Objav mlieko (20)

Advertisement

Objav mlieko

 1. 1. Objav mlieko Report of Social Media Campaign Adam Reinberger / Marek Prchal 8.6.2011
 2. 2. Situace Poté, co jsme se dozvěděli skvělou zprávu, že budeme zajišťovat komunikaci mléčného festivalu Kravál, jsme získali následující podklady: plakáty festivalu animované video stránku na Facebooku s přibližně padesáti fanoušky
 3. 3. Brief Získat maximum ze zadaných možností a z budgetu!
 4. 4. První koncept šíření Plánovali jsme šířit video prostřednictvím YouTube kanálu. Brzy jsme ale zjistili, že o virální video nepůjde ani náhodou. Rozhodli jsme se tedy velice rychle změnit koncept šíření.
 5. 5. Nový koncept Zvolili jsme lepší postup, za cenu shlédnutí videa dodáme místo počtu shlédnutí nové fanoušky na Facebooku. Fanoušek je hodnotnější, neboť na rozdíl od jednoho shlédnutí videa získáváme vztah s člověkem, který můžeme rozvíjet.
 6. 6. Výsledky
 7. 7. Výkon Za jediný týden obrovský nárůst fanoušků! Celkem 15 000 kousků přesné cílovky!
 8. 8. Problémy Každá krizová situace je příležitostí pro značku!
 9. 9. Hateři Z krásného projektu pro mládež se stala během několika hodin skutečná noční můra. Využili jsme všechno, co jsme se za dlouhá léta v oboru naučili, zejména v loňských projektech pro Českou spořitelnu a Pilsner Urquell. Využili jsme i schopnost improvizace.
 10. 10. Reakce Ve 23:30 jsme museli začít reagovat. Využili jsme konferenčního hovoru a všechno jsme vyřešili.
 11. 11. Výsledek krizové komunikace Po našich zásazích, konverzi haterů na přátele a neutralizaci zbylých škodlivých jedinců na Zeď již nikdo nic nežádoucího nenapsal. Toho jsme nedosáhli tím, že bychom smazali byť jediný příspěvek, ale poctivou copywriterskou prací.
 12. 12. Shrnutí
 13. 13. Report 15 000 zástupců přesné cílové skupiny 72 % ve věku 13-17 let 25 % ve věku 18-24 let Optimálně nastavené komunikace směrem k věrnosti a trvalému zájmu fanoušků.
 14. 14. Pár slov závěrem :-)
 15. 15. Adam “Prožili jsme neuvěřitelný příběh a kromě toho dodali fantastickou kampaň, na kterou jsme pyšní. Nejdřív bychom chtěli poděkovat za perfektní příležitost dělat s profesionály. Je to asi to nejdůležitější, ať jde o kampaň za 50 000 Kč, nebo 200 milionů. Je to základní podmínka úspěšného projektu. Objav mlieko jsme si zamilovali. Každý z jiných důvodů. Pro mne byla profesní výzva marketovat takový produkt, jako je mléko. Chtěli jsme pomoci dobré věci a kromě toho dodat samozřejmě požadovaný výkon. Skvělý výkon. Vždyť jsme Booster!”
 16. 16. Marek: “Od první chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že budeme komunikovat mléko pro slovenské spotřebitele a mladé lidi, jsem měl pocit, že začínám zase žít. Nepiju alkohol a Slovensko miluju, jezdil jsem tam léta za přítelkyní. Snažili jsme se dostat do komunikace maximum emocí, abychom co nejvíc lidí přitáhli k úžasnému fesťáku. A vlastně se ani nedivím, že ta kampaň měla takový výkon. Když ze sebe dáte všechno, co můžete, tak to je poznat. Dík za tu příležitost!”

×