Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Przewodnik

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Przewodnik

 1. 1. Dojazd do lotniska oraz miejsówek:Lotnisko ma jeden pas na kierunku 294/114 (29|11). Drogi kołowania:  Charlie- łącznik z pasem przy nowym terminalu  Bravo- prostopadła, długa na 80% długości RWY  Alpha- łącznik pasa przy starym terminalu Najczęściej operacje są z 29, raz na dwa miesiące trafia się okres, ze głównie jest używany 11. Częstotliwości:
 2. 2.  120.250 – Tower  127.225 – Approach  134.725 – ATIS D „Górka”- miejsce na, lub tuż za małym wzniesieniem które leży dokładnie na osi pasa. Z tego miejsca możnafotografować wszelki ruch lądujący na 29, oraz lecące nisko lub/i większe samoloty po starcie z 11. Miejscówka jest użytecznaprzez cały dzień, z tym że przed 10 aby nie było na fotkach backlightu, trzeba się ustawić po północnej osi pasa. Na polną drogęzaznaczoną poniżej na czerwono można bez problemu wjechać samochodem, właściciel gruntu do nas (spotterów) jest bardzoprzyjaźnie nastawiony. Obiektyw min.135mm. Przykładowe fotki i mapka podglądowa:
 3. 3. A„Parking”- tu jest się najbliżej samolotów. Z tego miejsca jest widok na drogi kołowania Alpha i Bravo, oraz na 65%pasa. Aby złapać prostopadle kołującego 737 potrzeba 60mm, natomiast AN-124 ledwo się mieści na 18mm. Z kolei na lądującesamoloty, potrzeba od 135mm (AN-124) do 300mm na A320. W pobliżu znajduja się punkty „jednej fotki”, w miejscu „A” możnaustrzelić stojącego na wprost EC-135 LPR, natomiast w „B” stojące na stanowiskach 21 i 22 bizjety (niestety za szybą). Mapka orazprzykładowe fotki:
 4. 4. B„Parking VIP”- jedyne miejsce z którego można fotografować to co się dzieje na płycie. Plusem jest bliskośćterminala, to jedyna miejscówka w pobliżu której można coś zjeść i się ogrzać. Minusem za to jest płot, zbudowany ze sztywnychprętów rozstawionych co 5mm. Najlepszym rozwiązaniem jest drabinka, na wysokości ok.2m jest szczelina między płotem adrutem kolczastym, aparat się idealnie mieści. Z tego miejsca widać stanowiska od 1 do 13 (łącznie jest do 18), natomiastjakiekolwiek zdjęcia wyjdą od 5tki do 10tki. UWAGA: Gdy panuje zastój, służby mundurowe, pomimo że to zupełnie legalnamiejscówka, z powodu braku zajęć mogą próbować przeszkodzić w spottingu. Auto najlepiej pozostawić tuż przy rondzie, niepłaci się wtedy za parking. Trzeba również uważać na strefe „Kiss&Go”, bezpłatny czas wynosi 10(!) minut. Mapka podglądowa oraz przykładowe fotki (autorstwa Michała Raczyńskiego):
 5. 5. C„11”- bardzo trudno dostępne miejsce, wymaga każdorazowo ok. 20 minut wędrówki. Nie polecam tego miejsca napierwszy spotting, przyjezdnym zalecam poproszenie o pomoc miejscowego spottera Panują różne opinie nt. tego czy możnastąd robić zdjęcia czy nie, różnice są nawet w traktowaniu przez SOL- jeden pomacha i pojedzie dalej, następny wygoni. Mimowszelkich wad jest to zdecydowanie najlepsze miejsce do robienia zdjęć na EPWR. Można fotografować starty z 29, lądowaniaoraz back tracki na 11. Polecam się ubrać w długie spodnie oraz wyposażyć w sprej przeciw owadom- aby się tam dostać trzebasię przedrzeć przez ok. 1,5km krzaków (w tym pokrzyw), natomiast spotting location to dzika łąka i po pewnym czasie wszelkieowady stają się bardzo uciążliwe. Ciemno fioletowa droga to dojazd całoroczny, natomiast różowa to letni (roztopy i terenybagienne). Auto najlepiej zostawiać w jednym z trzech punktów, na mapie oznaczonych „P”.Podglądowa mapa oraz przykładowe fotki:
 6. 6. **** dodatkowe 500m do przejścia** dodatkowe 800m do przejścia

  Be the first to comment

  Login to see the comments

Views

Total views

1,071

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

3

Actions

Downloads

15

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×