Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Tugasan 2 Rancangan Mengajar

1,330 views

Published on

Published in: Business
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Tugasan 2 Rancangan Mengajar

  1. 1. Rancangan Mengajar<br />Tingkatan: 2<br />Masa: 80 minit<br />Bidang : 5. Nilai berkaitan dengan hak asasi manusia<br />Nilai: 5.1 Melindungi hak kanak-kanak<br />Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:<br /><ul><li>Kognitif Moral
  2. 2. Menerangkan kepentingan persekitaran yang selamat dalam melindungi hak kanak-kanak.
  3. 3. Perasaan Moral
  4. 4. Menyatakan perasaan dan keperluan kanak-kanak hidup dalam persekitaran yang selamat.
  5. 5. Perlakuan Moral
  6. 6. Mengambil tindakan untuk memelihara persekitaran yang selamat.</li></ul>Pendekatan: Penjelasan nilai<br />: Pendekatan berasaskan kemahiran<br />BBM: Komputer, buku teks<br />Set Induksi<br /><ul><li>Pelajar dibawa ke makmal komputer.
  7. 7. Guru menayangkan klip video perbuatan buli untuk tontonan pelajar.
  8. 8. Guru meminta beberapa orang murid menjelaskan pandangan mereka tentang isu tersebut.
  9. 9. Guru memperkenalkan tajuk pelajaran.</li></ul>Aktiviti 1<br /><ul><li>Pelajar dibahagikan kepada 6 kumpulan. Setiap kumpulan terdiri daripada 5 orang pelajar.
  10. 10. Pelajar disuruh berbincang dalam kumpulan masing-masing dan mengenal pasti:
  11. 11. Kepentingan persekitaran yang selamat untuk kanak-kanak.
  12. 12. Sebab kanak-kanak perlu hidup dalam persekitaran yang selamat.
  13. 13. Tindakan untuk memelihara persekitaran yang selamat di rumah, sekolah dan tempat awam.
  14. 14. Guru akan memantau aktiviti pelajar.</li></ul>Aktiviti 2<br /><ul><li>Setiap kumpulan dikehendaki menyediakan hasil perbincangan mereka dalam bentuk “power point” menggunakan komputer masing-masing.
  15. 15. Setiap kumpulan dikehendaki membentangkan hasil perbincangan “power point” di hadapan makmal.
  16. 16. Guru akan memantau dan memberi komen.</li></ul>Penutup<br /><ul><li>Membimbing murid untuk mengenalpasti nilai yang perlu diamalkan oleh seseorang yang melindungi hak asasi kanak-kanak hidup dalam persekitaran yang selamat.
  17. 17. Mengaitkan nilai dan kandungan akademik pelajaran yang telah dipelajari.</li></ul>Refleksi/Penilaian<br /><ul><li>Pelajar dikehendaki menjawab soalan penilaian yang disediakan oleh guru melalui online.
  18. 18. Guru meminta murid mencari maklumat dalam internet atau surat khabar tentang kes yang berkaitan dengan hak asasi kanak-kanak hidup dalam persekitaran yang selamat seperti kes penganiayaan kanak-kanak, buruh kanak-kanak dan pembunuhan kanak-kanak.

×