Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Prezentacja: Jak zaskoczyc rekrutera?

134 views

Published on

Prezentacja na temat tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak napisać świetne CV.
Prezenacja na spotkanie "Mamo pracuj, jeśli chcesz!" w Suwałkach we współpracy Fundacji Mamo Pracuj i Fabryk Mebli Forte.

Published in: Career
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Prezentacja: Jak zaskoczyc rekrutera?

 1. 1. JAK ZASKOCZYĆ REKRUTERA? SUWAŁKI, 15.11.2018 R.
 2. 2. 1. CV
 3. 3. CZY ISTNIEJE CV, KTÓRE ZAPEWNIA PRACĘ? Czy wiesz, że na 50 wysłanych CV przeciętny kandydat otrzyma tylko 3-4 zaproszeń na rozmowę?
 4. 4. UWAGA ZŁOTEJ RYBKI Rekrutrzy najczęściej poświęcaj około 8 sekund na jedno CV
 5. 5. CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W CV? Najważniejsza w CV jest… TREŚĆ dlatego… Pod imieniem i nazwiskiem dodaj nazwę stanowiska, na które aplikujesz. To pomaga zbudować wrażenie, że napisałeś CV konkretnie na daną ofertę.
 6. 6. PODSUMOWANIE ZAWODOWE Dodaj te 3 elementy: Napisz, kim jesteś (np. „Jestem Asystentem sprzedaży z ponad 5 letnim i popartym sukcesami doświadczeniem”.) Wymień 2-3 dokonania zawodowe lub ważne umiejętności (np. „W ciągu 10 miesięcy pozyskałem ponad 200 klientów”.) Napisz, gdzie chcesz się rozwijać zawodowo (np. „Szukam wyzwań zawodowych w zarządzaniu zespołem sprzedaży w branży X”.)
 7. 7. KONKRETY SĄ WAŻNE Wykorzystaj liczby, aby atrakcyjnie przedstawić doświadczenie i umiejętności. Po pierwsze, konkretne i mierzalne dane mają magiczną moc przyciągania. Po drugie, pokażesz pracodawcy, dlaczego jesteś lepszy niż inni kandydaci.
 8. 8. LISTA KOMPETENCJI  wypisz w punktach wszystkie swoje umiejętności zawodowe (np. umiejętność zarządzania zespołem do 20 osób) oraz bardziej ogólne cechy (np. punktualność)  uporządkuj listę, pozostawiając na niej jedynie umiejętności zawodowe, które będziesz mógł wykorzystać w CV  ułóż umiejętności zawodowe zaczynając od tych, które stanowią Twój największy atut (np. w firmie X zwiększyłem sprzedaż o 30% w skali miesiąca), a kończąc na tych mniej istotnych (np. umiejętność pracy w zespole)
 9. 9. SŁOWA KLUCZE  Trzy kategorie umiejętności:  umiejętności specjalistyczne  umiejętności uniwersalne  umiejętności adaptacyjne
 10. 10. 2. Rozmowa rekrutacyjna
 11. 11. 2. ROZMOWA REKRUTACYJNA Rozmowa rekrutacyjna jest mniej stresująca, jeśli posiadasz świadomość własnej wartości i tego, co udało Ci się osiągnąć. Przed spotkaniem spróbuj zastanowić się, co sprawia, że jesteś dumny ze swojego życia zawodowego.
 12. 12. 2. ROZMOWA REKRUTACYJNA 1. Pamiętaj, że pierwsze 10 sekund spotkania ma kluczowe znaczenie ! 2. Dowiedz się jak najwięcej o firmie do jakiej aplikujesz. 3. Zadawaj pytania np. dotyczące ostatnich projektów firmy, kulturę organizacyjną… 4. Dopasuj się do energii i tempa rekrutera. Nie dominuj !
 13. 13. 2. ROZMOWA REKRUTACYJNA Język korzyści Dzięki zatrudnieniu mnie zyskają/otrzymają Państwo… Umożliwię Państwu… Zapewniam, gwarantuję, Ułatwię, pomogę, usprawnię, zoptymalizuję, dostarczę, Jestem przekonana, że…
 14. 14. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ

×