Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Social media employee advocacy. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media?

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 25 Ad

Social media employee advocacy. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media?

Download to read offline

33% pracowników dzieli się opiniami o swoich pracodawcach bez ich wiedzy. 39% pisze o nich pozytywne komentarze, a 16% negatywne. W prezentacji wyjaśniam, dlaczego warto się włączyć w ten dialog.

33% pracowników dzieli się opiniami o swoich pracodawcach bez ich wiedzy. 39% pisze o nich pozytywne komentarze, a 16% negatywne. W prezentacji wyjaśniam, dlaczego warto się włączyć w ten dialog.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (13)

More from Maja Gojtowska (14)

Advertisement

Social media employee advocacy. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media?

 1. 1. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media? Warszawa, 19.10.2017r.
 2. 2. Jestem Maja Gojtowska. Na co dzień pomagam firmom traktować swoich kandydatów i pracowników przynajmniej tak dobrze, jak klientów. O skutecznej komunikacji HR piszę na stronie www.gojtowska.com.
 3. 3.  Samochód rodzinny  Manualna skrzynia biegów  Dziecioodporna tapicerka
 4. 4.  Mam sportową wersję Skody  Z automatyczną skrzynią biegów  I ze skórzaną tapicerkę oraz czerwonymi przeszyciami, na których widać błoto z dziecięcych butów …. wszystko dzięki rekomendacji pracownika salony Skody, którą zamieścił na swoim Facebooku, a jeden z moich znajomych podał ją dalej.
 5. 5. 50% pracowników zamieszcza w social media posty, zdjęcia, filmy o swoich pracodawcach. 33% pisze o pracodawcach nie będąc do tego przez pracodawców nakłanianych.
 6. 6. 561% większy zasięg 90% cenniejsze informacje 8x większe zaangażowanie
 7. 7. Rozpocznij dialog Zaproś do współtworzenia treści Stwórz przestrzeń do dyskusji Promuj swoich ludzi Monitoruj wyniki i dziękuj za wsparcie
 8. 8. Po prostu odpowiadaj na komentarze. A w sytuacji krytycznej sięgnij po LATTE Listen (słuchaj) Acknowledge the problem (zrozum problem) Take problem-solving action (działaj) Thank (podziękuj) Encourage to return and explain what you’ve done (zachęć do powrotu i wyjaśnij co zrobiłeś) Rozpocznij dialog
 9. 9. Zaproś do współtworzenia treści Nikt lepiej niż pracownicy nie wie o tym, co dzieje się w firmie. Poproś ich o dzielenie się inspiracjami.
 10. 10. Stwórz przestrzeń do dyskusji Nie bój się wyznaczać kierunków dyskusji i podpowiadać pracownikom o czym mogą pisać w sieci
 11. 11. Promuj swoich ludzi Twój ludzie to Twoja marka. Promując ich, dajesz sobie najlepszą rekomendację. Również w social media
 12. 12. Informacja zwrotna ma znaczenie. Jeśli pracownicy pomogli Ci osiągnąć cel – powiedz im o tym.
 13. 13. @majagojtowska maja@gojtowska.com www.facebook.com/blog.Gojtowska www.gojtowska.com

Editor's Notes

 • Jakieś
 • Ilu z Was monitoruje opinie pracowników o Waszej firmie w sieci? Z jakich narzędzi korzystacie? Czy w Waszych firmach działają ustrukturyzowane projekty zarządzania opiniami pracowników w sieci?
 • We spend more time working than we do anything else. More time even than we spend with our loved ones! – Laszlo Bock

  Nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że pracownicy korzystają z social media. Weber Shandwick informuje 98% z nich posiada konto w przynajmniej jednym serwisie społecznościowym. Ciekawe są jednak dalsze wyniki badania: 
  50% pracowników zamieszcza w social media posty, zdjęcia, filmy o swoich pracodawcach,
  39% dzieli się pozytywnym komentarzami o pracodawcach,
  33% piszę o pracodawcach nie będąc do tego przez pracodawców nakłanianych,
  16% krytykuje swoich pracodawców w sieci.
 • Uporządkuj w kolejności informacje, którymi pracownicy najchętniej dzielą się w social media (od najbardziej udostępnianych do najmniej udostępnianych)
 • Pisząc w swoich prywatnych kanałach społecznościowych o swoim pracodawcy i jego produktach, pracownik stawia na szali swoją reputację. To najwyższa forma uznania firmy lub krytyki jej działań.

  Informacje nt. marek i firm zamieszczane w sieci przez pracowników:
  są 24 razy częściej udostępniane dalej , a ich zasięg jest o 561% większy (MSL Group)
  są 90% bardziej cennymi rekomendacjami marki niż pozostałe (Nielsen Global Online Consumer Survey)
  generują 8 razy większe zaangażowanie niż informacje zamieszczane przez same marki(Social Media Today)
 • Ćwiczenie jak odpowiedzieć na negatywne komentarze. Dwie grupy – dwa przykładowe negatywne komentarze. Czy warto zakomunikować jakoś to jakoś pracownikom?
 • Jak mogłaby wyglądać informacja zapraszająca do zgłaszania tematów do poruszania w sieci? Informacja miałaby być zamieszczona w Intranecie lub w newsletterze wewnętrznym.
 • Historie dwóch pracowników Pawła i Gawła. Obaj zamieścili dwa pozytywne posty. Jeden na temat trwającej rekrutacji do jego zespołu, a drugi na temat wspólnego jedzenia pizzy w firmie. W jakiś sposób firma może to wykorzystać?

 • Czym możesz dzielić się z pracownikami?

×