Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Social media employee advocacy. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media?

792 views

Published on

33% pracowników dzieli się opiniami o swoich pracodawcach bez ich wiedzy. 39% pisze o nich pozytywne komentarze, a 16% negatywne. W prezentacji wyjaśniam, dlaczego warto się włączyć w ten dialog.

Published in: Recruiting & HR
 • Hello! Get Your Professional Job-Winning Resume Here - Check our website! https://vk.cc/818RFv
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Social media employee advocacy. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media?

 1. 1. Czy pracownicy trzymają Twoją stronę w social media? Warszawa, 19.10.2017r.
 2. 2. Jestem Maja Gojtowska. Na co dzień pomagam firmom traktować swoich kandydatów i pracowników przynajmniej tak dobrze, jak klientów. O skutecznej komunikacji HR piszę na stronie www.gojtowska.com.
 3. 3.  Samochód rodzinny  Manualna skrzynia biegów  Dziecioodporna tapicerka
 4. 4.  Mam sportową wersję Skody  Z automatyczną skrzynią biegów  I ze skórzaną tapicerkę oraz czerwonymi przeszyciami, na których widać błoto z dziecięcych butów …. wszystko dzięki rekomendacji pracownika salony Skody, którą zamieścił na swoim Facebooku, a jeden z moich znajomych podał ją dalej.
 5. 5. 50% pracowników zamieszcza w social media posty, zdjęcia, filmy o swoich pracodawcach. 33% pisze o pracodawcach nie będąc do tego przez pracodawców nakłanianych.
 6. 6. 561% większy zasięg 90% cenniejsze informacje 8x większe zaangażowanie
 7. 7. Rozpocznij dialog Zaproś do współtworzenia treści Stwórz przestrzeń do dyskusji Promuj swoich ludzi Monitoruj wyniki i dziękuj za wsparcie
 8. 8. Po prostu odpowiadaj na komentarze. A w sytuacji krytycznej sięgnij po LATTE Listen (słuchaj) Acknowledge the problem (zrozum problem) Take problem-solving action (działaj) Thank (podziękuj) Encourage to return and explain what you’ve done (zachęć do powrotu i wyjaśnij co zrobiłeś) Rozpocznij dialog
 9. 9. Zaproś do współtworzenia treści Nikt lepiej niż pracownicy nie wie o tym, co dzieje się w firmie. Poproś ich o dzielenie się inspiracjami.
 10. 10. Stwórz przestrzeń do dyskusji Nie bój się wyznaczać kierunków dyskusji i podpowiadać pracownikom o czym mogą pisać w sieci
 11. 11. Promuj swoich ludzi Twój ludzie to Twoja marka. Promując ich, dajesz sobie najlepszą rekomendację. Również w social media
 12. 12. Informacja zwrotna ma znaczenie. Jeśli pracownicy pomogli Ci osiągnąć cel – powiedz im o tym.
 13. 13. @majagojtowska maja@gojtowska.com www.facebook.com/blog.Gojtowska www.gojtowska.com

×