Prizreni përmes fotografive te vjetraPrizreni përmes fotografive te vjetra Përgatitur nga: marjandodaj@msn.com 2011 / VI
Kalaja e PrizrenitQyteti dhe Kalaja
Pamje e qytetit nga Kalaja       Lagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave)      Ndertesa e vjeter e Lidhjes Shqip...
Lagje e Prizrenit (Arasta)  Lagjia e Armëtarëve
Prizreni (1860)Lagjia e Argjendarëve
Lagjia e BriskaxhinjveLagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave)       Një çeshme e Prizrenit
Gjashtë çeshmetHamami i Prizrenit
Pamje e HamamitXhamia e Emin Pashës
Një bozaxhi prizrenas            Lagjia e Tabakëve          Një zanatli Prizrenas
Xhamia e Sinan Pashës Kështjella e Vajzës
Tabakxhinjtë (përpunuesit e lëkurës)    Një bujtinë e Prizrenit
Një hartë e vjetër ku është shënuar Prizreni
Pamje e Lumbardhit  Hani i Mrisë
Pazari i drithitXhamia e Mustafa Pashës
Vrapuesja e Prizrenit, skulpturë antike
Ura e Gurit gjatë panairit të rrushit      Ura e Gurit
Pazari i bylmetit
Xhamia e Arastës
Ura e SuziutTopi i Kalasë
Mejtepi i Suziut
Nga kremtimi i 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit (1978)     Kisha e Shën Premtes një kohë Xhuma Xhamia
Pamje e qytetit nga Kalaja
Pamje nga ShadërvaniTeqja e Helvetive          Lagje karakteristike prizrenase
Shkolla grekeSahat Kulla              Xhamia e rrënuar e Namazxhasë                     ...
Ura e MarashitHidrocentrali
Rrapi i MarashitPrizreni i viteve 40
Lagjia e Terzive (Terzimahalla)   Lagjia e Nënkalasë
Qendra e Prizrenit (1927)Pamje nga Nënkalaja (1930)
Prizreni (1930)Pamje e lagjes Arasta
Lidhja e Prizrenit  Varoshi
Nje lagje
Pamje e qytetitPamje e qytetit
Mulliri i MarashitShtëpia e rindërtuar e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
Shtatoret e Abdyl Frasherit dhe Ymer Prizrenit
Prizreni ( 1900 )Prizreni ( 1935 )
Një çeshme
Një çeshme
Prizreni dhe Pashtriku  Banka e Prizrenit
Një lagjeGërmadhat e Kryeengjujve
Lagjia e Çoragës
Shtëpi karakteristike prizrenase   Shtëpi Prizrenase
Cjapi, skulpturë antike   Shadërvani
Materiali i shfrytëzuar nga: www.besiana.info                                  Tabakhanja...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.

6,501 views

Published on

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D. Ky album me foto te vjetra te Prizrenit, vjen ne 133 Vjetorin e "Lidhjes se Prizrenit".

Published in: Education
5 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • jhjjj
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • PERIZRENI SOT; 24 ORE “LIVE” - KAMERA NE PRIZREN / KAMERE 24 ORE “LIVE” NË PRIZREN KLIKO MBI KETE EKRAN (Postuar nga Marjan.D) Ndiqe OSE KOPJO KETE link: http://www.slideshare.net/madopol/24-ore-live-kamera-ne-prizren
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Pershendetje z. Shepnd Çollaku dhe z. Selman Balaj, ju falenderohem per komentet dhe per konsideraten. Nuk kam mundur te perfshije te gjitha por kam perzgjedhur disa foto, por ekzistojne te tilla sa per nje CD te plote.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Eh sikur ta kishte dite krejt katundi.

  Gjithnje diaspora na ka mbajte gjalle, jo vetem ekonomikisht por edhe shpirterishte. Thuhet se guri eshte ma i rende ne vendin e vete, e vertet sidomos kur te bjen ne koke.

  Shume faliminderit Zoti Marjan.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • je i nderuar marjan
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
No Downloads
Views
Total views
6,501
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
666
Actions
Shares
0
Downloads
30
Comments
5
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.

 1. 1. Prizreni përmes fotografive te vjetraPrizreni përmes fotografive te vjetra Përgatitur nga: marjandodaj@msn.com 2011 / VI
 2. 2. Kalaja e PrizrenitQyteti dhe Kalaja
 3. 3. Pamje e qytetit nga Kalaja Lagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave) Ndertesa e vjeter e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit
 4. 4. Lagje e Prizrenit (Arasta) Lagjia e Armëtarëve
 5. 5. Prizreni (1860)Lagjia e Argjendarëve
 6. 6. Lagjia e BriskaxhinjveLagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave) Një çeshme e Prizrenit
 7. 7. Gjashtë çeshmetHamami i Prizrenit
 8. 8. Pamje e HamamitXhamia e Emin Pashës
 9. 9. Një bozaxhi prizrenas Lagjia e Tabakëve Një zanatli Prizrenas
 10. 10. Xhamia e Sinan Pashës Kështjella e Vajzës
 11. 11. Tabakxhinjtë (përpunuesit e lëkurës) Një bujtinë e Prizrenit
 12. 12. Një hartë e vjetër ku është shënuar Prizreni
 13. 13. Pamje e Lumbardhit Hani i Mrisë
 14. 14. Pazari i drithitXhamia e Mustafa Pashës
 15. 15. Vrapuesja e Prizrenit, skulpturë antike
 16. 16. Ura e Gurit gjatë panairit të rrushit Ura e Gurit
 17. 17. Pazari i bylmetit
 18. 18. Xhamia e Arastës
 19. 19. Ura e SuziutTopi i Kalasë
 20. 20. Mejtepi i Suziut
 21. 21. Nga kremtimi i 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit (1978) Kisha e Shën Premtes një kohë Xhuma Xhamia
 22. 22. Pamje e qytetit nga Kalaja
 23. 23. Pamje nga ShadërvaniTeqja e Helvetive Lagje karakteristike prizrenase
 24. 24. Shkolla grekeSahat Kulla Xhamia e rrënuar e Namazxhasë <> Shadërvani
 25. 25. Ura e MarashitHidrocentrali
 26. 26. Rrapi i MarashitPrizreni i viteve 40
 27. 27. Lagjia e Terzive (Terzimahalla) Lagjia e Nënkalasë
 28. 28. Qendra e Prizrenit (1927)Pamje nga Nënkalaja (1930)
 29. 29. Prizreni (1930)Pamje e lagjes Arasta
 30. 30. Lidhja e Prizrenit Varoshi
 31. 31. Nje lagje
 32. 32. Pamje e qytetitPamje e qytetit
 33. 33. Mulliri i MarashitShtëpia e rindërtuar e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
 34. 34. Shtatoret e Abdyl Frasherit dhe Ymer Prizrenit
 35. 35. Prizreni ( 1900 )Prizreni ( 1935 )
 36. 36. Një çeshme
 37. 37. Një çeshme
 38. 38. Prizreni dhe Pashtriku Banka e Prizrenit
 39. 39. Një lagjeGërmadhat e Kryeengjujve
 40. 40. Lagjia e Çoragës
 41. 41. Shtëpi karakteristike prizrenase Shtëpi Prizrenase
 42. 42. Cjapi, skulpturë antike Shadërvani
 43. 43. Materiali i shfrytëzuar nga: www.besiana.info TabakhanjaTeqja e Marashit

×