Testi menxhmenti i banakve

3,859 views

Published on

Published in: Education, Travel, News & Politics
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
3,859
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
83
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Testi menxhmenti i banakve

  1. 1. ARHAHO provimet.weebly.com 049 373 681Grupi A (menaxhment i bankave)1.Roli i bankave ne afarizmin bankar?2.Shkaqet e rregullimit ne afarizmin bankar?3.Funksionet e kapitalit te bankave afariste?4.Rreziqet ne afarizmin bankar?5.Burimet kryesore te informatave kreditore?6.Matesit e profitabilitetit te bankave?7.Çka kuptoni me kreditimin e bankave afariste?8.Kushtet per lejimin e kredive?9.Çka kuptojme me likuiditet?10. Çka kuptojme me solventitet?Grupi B (menaxhment i banakve)1.Trendet e afarizmit te bankave bashkohore?2.Cilat jane funksionet me te rendesishme te bankave?3.Si llogaritet kostoja e depozitave?4.Çka parashe marrveshja e Bazelit?5.Cilat jane funksionet kryesore te likuiditetit?6.Tregoni rreziqet e afarizmit bankar?7.Çka kuptojme me faktoring punet dhe forfetimin?8.Cilet jane faktoret kryesore qe analizohen nga analistet kreditore?9.Cilat jane burimet kryesore te informatave kreditore?10.Cilet jane shkaktaret me te shpeshte te problemeve me kredi? ARHAHO provimet.weebly.com 049 373 681

×